Fenerbahçe'den 5. Yıldız İsteği - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gecen sene karpuz turnuvasinda arazi united ekibi olarak ust uste 2. sefer aldigimiz sampiyonluk kupasi nedeniyle Turkiye Super Ligi sampiyonluk sayimizin 2 adet olarak guncellenmesini ve erasmus ogrencilerine karsi yaptigimiz mac icin CL kupasinin tarafimiza postalanmasini rica ediyoruz.

Tsk.

Bjkye şampiyonluk uydurulmasının sebebi uefaya üye olmamız ile ilgili, uefa turnuvalarına takım yollamak için(sadece federasyonun organizasyonunda şampiyon olanlar kabul ediliyordu.) mahalli ligler yerine tff, federasyon kupası diye bir şey düzenlemiş o yıllarda bu turnuva da da bjk şampiyon olmuş. Ancak tff tescili geç yaptığı için bjk avrupaya gidememiş bu sefer bir kez daha düzenlemişler bu turnuvayı, yine bjk şampiyon olmuş. Bu sefer katılmışlar. 1959 da da zaten bugünkü manada lig kuruluyor. Demem o ki bjk ye Uyduruktan şampiyonluk verdiler 2000 lerin başında.. çünkü bjk diğer 2 büyük kulübün çok gerisinde kalmıştı. Galatasaray üçüncü yıldızı takmıştı.

fb nin talep ettiği şey sadece istanbul, ankara ve izmir takımlarının yer aldığı milli küme ligidir. O lig düzenlenirken aynı zamanda mahalli ligler yani istanbul ligi de düzenleniyormuş. Ayrıca başka şehirlerde de mahalli ligler mevcut idi muhtemelen bilmiyorum. İstanbul, ankara ve izmirden ibaret değil ülke.

Şu da bir gerçek ki İlerde GS farkı fb ile 5 e çıkartırsa muhtemelen fenerasyonumuz bu sefer bu eski şampiyonlukları devreye sokacaktır o günü bekliyorlar şimdi vermezler.

Ayrıca fb bu tarz taleplerde bulunmadan evvel şikeyle elde ettiği şampiyonluğu iade etsin.

Kesinlikle,şu an değil ama arayı açarsak ben de bu şampiyonlukların kabul edileceğini düşünüyorum.

Iyi o zaman bizim Uefa Kupasina ve Süperkupa ya da 5'er sampiyonluk saysinlar.

Sacma diyeceksiniz, evet bunlarin talebi ile ayni sacmalik derecesinde tabi ki.

Bunlarin istegi hak degil, daha cok kurnazlik ve kolay yoldan sampiyonluk sayisini arttirma yolu.

Hakederek almayı bilmiyolar ki işleri güçleri alengirli iş

Adamlarin kafa yapisi su:

"Basariya giden her yol mübahtir." Bizim taraftar objektifligin bazen bokunu cikarsa da bu konuda Fener den fersah fersah önde, mesela bizim lehimize haksiz bir karar verildi mi sahada biz bunu dile getirebiliyoruz. Tabi aramizda bir kac marjinal ve degisik arkadaslar bunun dedigim gibi seyini cikarsa da.

Fenerlilerde hic yok bu özelestiri huyu. Herkes onlara karsidir, hakemden tut Federasyona kadar tüm ülke onlara karsidir.

İlk defa bizden 2 şampiyonluk geri düşme ihtimalleri belirdi, tutuşmuşlardır tabi. İlk olarak biz 4. yıldızı taktığımızda gündeme getirmişlerdi bunu, aslında biz 5 yıldızlıyız diye. 3. yıldızı aldığımız sezonun ertesinde de yukarda fotoğrafı atılan yıldızlı formayı çıkarmışlardı. Allah'ın ezikleri.
fenerin o formaları cıkartıp gösterdiği tepki bize değildi bjkyaydı. zaten bu saçmalık bjkya verilen beleş +2 ile doğdu. baktılar yıldız şampiyonluk yarışında da taraftarı uyutuyorlar ogün bugündür devam ediyorlar işte.

bu gene iyi millet can derdindeyken bunların harington kupası diye kazandığı bi kupa varmış o zımbırtıyıda bişeyden saymaya çalısıyorlardı.

Mahkeme kararı olanlar dahil mi demek istiyorsunuz üstat :)

şimdi şampiyonluk sayıları bu heriflerin 15 mi yoksa 13 mü reis o +2 yi şampiyonluk diyemi eklediler neyaptılar.
o +2 de ciddi ciddi herhangi bi şampiyonluk yaşamışlar mı yoksa avrupaya gönderildiler diye şampiyon mu sayılmışlar.
okadar saçma bi olayki soruyu bile doğru düzgün soramıyorum.

şimdi şampiyonluk sayıları bu heriflerin 15 mi yoksa 13 mü reis o +2 yi şampiyonluk diyemi eklediler neyaptılar.
o +2 de ciddi ciddi herhangi bi şampiyonluk yaşamışlar mı yoksa avrupaya gönderildiler diye şampiyon mu sayılmışlar.
okadar saçma bi olayki soruyu bile doğru düzgün soramıyorum.

Şöyle ki renktaş her şey saffetin altından çıktı. Bir gün saffet babası haluk ulusoy'a; "baba niye bizde de yıldız yok şampiyon takımlara verilen formalarda olan" diye sorması ve karşılığında babasının ona; "saffet oğlum trabzonun 6, bejekenin 9, fenerlen galatasarayımızın ise 14'er şampiyonluğu var şimdi yıldız savaşları başlatmanın anlamı yok bu sene fener olursa şampiyon bizim önümüze geçerler hem bjk ise 10. şampiyonluğunu alır o zaman demezler mi 4 büyük yok 2+2 büyük var diye haa benim aslan oğlum şimdi trabzondan başka anadolu şampiyonu da yok onlara da yıldız vermek gerek o zaman 5 şampiyonluğa bir yıldız olur en iyisi mi ben seni sarıyerde karadeniz pidesi yemeye götüreyim hacı osman bayırının sonunda tarabya kolunda hani o yalayıp yuttuğun ha oraya gidelim mi tosunum"..."yuppi baba koy yıldızın ardına" der...

Mamafih karnı doyan saffet babasının başının etini yer sonunda bir umut şampiyon olur biz de 3 büyüklerden oluruz diyen bjk babayı alıp 100.yılına girerken lan yoksa 100.yılda da mı tek yıldızlı kalacağız trabzonla kader ortağı olarak diye devreye eskinin ateisti 90ların mümini rahmetli erkin pardon cenk koray devreye girer ve uefadan tasdik ettirdiği tff kuruluşu öncesi pejekenin 2 katılımını şampiyonluk olarak federasyona verin şampiyonluğu bu iş sulh içinde çözülsün zaten 100.yılda da şampiyon olamayacağız lanet gitsin demeleri üzerine tff bjk'ye 2.yıldızı bahşeder ne var ki 100.yılda şampiyon olmuştur bjk ve serdar bilgili rahmetliye yapacağın işe sokayım minvalinde cevaplar verir...

Gel zaman git zaman mustafa denizliyle gerçekte 11, yeme orucunda 13. şampiyonluk kazanılır. Sonra da şenol güneş ile geçen sene gerçekte 13, paşa çayında 15. şampiyonluk kazanılır. Niye bana bu gece vakti bunların çetelesini tutturdun ki renktaş :)

Şöyle ki renktaş her şey saffetin altından çıktı. Bir gün saffet babası haluk ulusoy'a; "baba niye bizde de yıldız yok şampiyon takımlara verilen formalarda olan" diye sorması ve karşılığında babasının ona; "saffet oğlum trabzonun 6, bejekenin 9, fenerlen galatasarayımızın ise 14'er şampiyonluğu var şimdi yıldız savaşları başlatmanın anlamı yok bu sene fener olursa şampiyon bizim önümüze geçerler hem bjk ise 10. şampiyonluğunu alır o zaman demezler mi 4 büyük yok 2+2 büyük var diye haa benim aslan oğlum şimdi trabzondan başka anadolu şampiyonu da yok onlara da yıldız vermek gerek o zaman 5 şampiyonluğa bir yıldız olur en iyisi mi ben seni sarıyerde karadeniz pidesi yemeye götüreyim hacı osman bayırının sonunda tarabya kolunda hani o yalayıp yuttuğun ha oraya gidelim mi tosunum"..."yuppi baba koy yıldızın ardına" der...

Mamafih karnı doyan saffet babasının başının etini yer sonunda bir umut şampiyon olur biz de 3 büyüklerden oluruz diyen bjk babayı alıp 100.yılına girerken lan yoksa 100.yılda da mı tek yıldızlı kalacağız trabzonla kader ortağı olarak diye devreye eskinin ateisti 90ların mümini rahmetli erkin pardon cenk koray devreye girer ve uefadan tasdik ettirdiği tff kuruluşu öncesi pejekenin 2 katılımını şampiyonluk olarak federasyona verin şampiyonluğu bu iş sulh içinde çözülsün zaten 100.yılda da şampiyon olamayacağız lanet gitsin demeleri üzerine tff bjk'ye 2.yıldızı bahşeder ne var ki 100.yılda şampiyon olmuştur bjk ve serdar bilgili rahmetliye yapacağın işe sokayım minvalinde cevaplar verir...

Gel zaman git zaman mustafa denizliyle gerçekte 11, yeme orucunda 13. şampiyonluk kazanılır. Sonra da şenol güneş ile geçen sene gerçekte 13, paşa çayında 15. şampiyonluk kazanılır. Niye bana bu gece vakti bunların çetelesini tutturdun ki renktaş :)
maksat sonsuz bilgi deryandan yararlanmak reis. fenamı oldu işte. emeğine sağlık :005:

Üst Alt