fenerbahçe'nin harcama limiti - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gerçekten bazı arkadaşlar çok komik duruma düşüyorlar. Yok birileri düğmeye basmış GS ye bu sene transfer yapmayın fb yi şampiyon yapıcaz demiş yok fb limiti olmadığı halde illegal yollara girmiş. Arkadaş öncelikle borsaya kim yalan bilanço verebilir. Kim borsayı kandırabilir. Bilip bilmeden konuşmayın biraz araştırın. Bana nefret ettiğim fb nin savunmasını yaptırmayın. Adamlar 320 milyon küsür ücreti 1 sene oteleyerek limit açtı. Vedatı 17 milyon küsür euro ya satıldı. Bunun dışında da giden adamlardan paralar geldi. Hala öyle oldu böyle oldu diyeceğimize kendi takımımızın durumunu tartışalım. Bırakın fb liler birbirlerini yesinler hele ki bir de şampiyon olamazlarsa işte o zaman ellerinde patlar herşey.

SM-A705FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Gerçekten bazı arkadaşlar çok komik duruma düşüyorlar. Yok birileri düğmeye basmış GS ye bu sene transfer yapmayın fb yi şampiyon yapıcaz demiş yok fb limiti olmadığı halde illegal yollara girmiş. Arkadaş öncelikle borsaya kim yalan bilanço verebilir. Kim borsayı kandırabilir. Bilip bilmeden konuşmayın biraz araştırın. Bana nefret ettiğim fb nin savunmasını yaptırmayın. Adamlar 320 milyon küsür ücreti 1 sene oteleyerek limit açtı. Vedatı 17 milyon küsür euro ya satıldı. Bunun dışında da giden adamlardan paralar geldi. Hala öyle oldu böyle oldu diyeceğimize kendi takımımızın durumunu tartışalım. Bırakın fb liler birbirlerini yesinler hele ki bir de şampiyon olamazlarsa işte o zaman ellerinde patlar herşey.

Hemen üstte arkadaşın paylaştığı flood u okursanız ötelenen 300 küsür milyonun dışında ödenmesi gereken 1 milyar ile ilgili herhangi bir kap bildirimi olmadığı bu paranın ötelenmediği VS yazıyor zaten

Fenerin yaptığı hileler çok açık. Yıllarca azizin verdiği rakamların yalan olduğu kadar açık. O yıllar fenerli arkadaşlarla tartışırdık iş yerinde. bu rakamlar yalan derdim inanmazlardı ki sonuç ortada. Uefanın elinden böyle rakamları kaçıramazsın, siz sanıyor musunuz ki uefa hiç takip etmiyor bu konuları ama uefa turnuvalarına katılma noktasına gelene kadar karışmıyor federasyonların işine ki bizim federasyonun hali ortada. Bakınız trabzonun durumu, ligin bitimine son 2 ay kalana kadar kim diyordu ki trabzonun ceza alacağını. Ligdeki yeri kısmen netleştiği anda karar alıp cezayı bastılar.

yav kaldırın şunların limitini . alabildikleri kadar alsınlar . zaten bunlar kimi alsa şampiyon olamıyor. bırakın iyice pahalı futbolcu alsınlar. zaten borç gırtlaklarında , az daha borçlansınlarda yakında arazilerini bir bir icradan alırız. bu borcu yapılandırmak için koçlar kendi bankasından bile yeni kredi vermez, çünkü artık nakit akılı iyice durmuş durumda. koç ailesi daha ne kadar para çıkar fenere ? bir yerde yeter artık bu kadar denecek. o zaman bu nakit akışı nasıl sağlanacak? Şuan gelirlerinin çoğu temlikli olması lazım, kimse hayrına bu kadar kredi vermez. bu iş yapılandırmayla , bankalar birliği anlaşmalarıyla olacak iş değil. Nasılda kulüpler hatrı sayılır kişilere gidip bu yasakları bir şekilde delecekler. Bunu kökten çözmek lazım. adam gelirinin kat ve kat fazlasını kredi borcu yapıyor, akıl alır gibi değil. Ne zaman bankadaki nakit kadar harcama yetkisi verir , işte o zaman kulüplerimiz düzlüğe çıkar.

fb her zaman dürüst ve doğru bi kulup olmus,illegal hicbiseye basvurmamistir.sozlesme feshedilen futbolcular fenere 2 milyon avro vermis,kendi cebinden.fb alacakliymis bu oyunculardan,gelenlere de imza parasi olarak fb topu vermisler.hepsi kapa bildirildi bunlarin

adamlar şike mike kılıfına uydurmuş geniş kadroyu kurmuş
eğer kulübe yönetici olduysan başkan olduysan bir şekilde adam gibi takım kuracaksın
bizim tff fenere de bize de ceza meza veremez bunu iyi biliyor yalı çocuğu
kural değişir esner bir şekilde hallolur
yok efendim Avrupa ya gitmeme cezası alınırmış
leş kadro olunca avrupaya gitsen ne oluyor
ben başkan olsam okşarım limitinizi cezanızı param var alıyorum derim genç güçlü kadro kurar 10 yıl ambargo koyardım
yaşlı topçu olarak sosa ve perotti var fb nin transferleri yabancılarda diğerleri genç bildiğim kadarıyla koç çocuğu iyi iş yaptı kısaca

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

adamlar şike mike kılıfına uydurmuş geniş kadroyu kurmuş
eğer kulübe yönetici olduysan başkan olduysan bir şekilde adam gibi takım kuracaksın
bizim tff fenere de bize de ceza meza veremez bunu iyi biliyor yalı çocuğu
kural değişir esner bir şekilde hallolur
yok efendim Avrupa ya gitmeme cezası alınırmış
leş kadro olunca avrupaya gitsen ne oluyor
ben başkan olsam okşarım limitinizi cezanızı param var alıyorum derim genç güçlü kadro kurar 10 yıl ambargo koyardım
yaşlı topçu olarak sosa ve perotti var fb nin transferleri yabancılarda diğerleri genç bildiğim kadarıyla koç çocuğu iyi iş yaptı kısaca

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Caner, Gökhan, Cisse bunlar genç mi?

En azından 3 sene yabancı sınırı gelmeyecek belli oldu. Yalı çocuğu bu kadar yabancıyı doldurduğuna göre bir daha uzun süre yabancı sınırı lafını duymayız.

Hem o şerefsizlerin yaptıgı üc kagıt hırsızlık yalan dolanı eleştiriyoruz hemde bizim yönetim neden kılıfına uydurup transfer yapmadı diyoruz bu nasıl iş hırsızla hırsızmı olmak lazım memleket ztn bu zihniyet yüzünden bi gram ilerlemiyo

Her şeyin kılıfına uydurulduğu bir sistem neden devam ettirilir?

Sistemi bypass edemeyenler zamanı gelince devredışı bırakılsın diye.

Bu tiyatroyu izlemekten yorulmadık mı daha. hadi bunların kanı bozuk bok yemekten vazgeçmeyecekler en çok karşılarında durması beklenen bizim halimiz ne olacak

Bu durumu daha öncede yazmıştım, Türk Ticaret kanununa göre herhangi bir kurum kamu bankalarına temlik (mal varlığı-hepsi zaten temlikli FB'nin) göstermeden 5 yıl üstü borçlanamiyor, yapılandırma yapamıyor.Kanun da halen çıkmadığı ve kisa sürede cikarilmayacagi anlaşıldığı için normalde FB'nin oyuncu satışı harici limit artırımı mümkün değil.Gecen sene de limitleri asmislardi.Bu sene de aşacaktır,daha Kruse,Cocu vs maas ödemeye de devam edecekler... Atlanan durum ise bu iş sadece federasyon boyutuyla değil devlet ile de alakalı.Federasyon aynı uygulamayı Ali Koç'un kendi bankası dâhi olsa geçen yıl kabul etmemişti,bu yıl neden etti.Cunku başkanlık spor bakanlığı ve maliye bakanlığı aracılığıyla federasyona Bankalar Birliği yapılandırma kanununun 10 yıla kadar çıkarılacağı garantisini verdi,bu süreçte bütün kulüplerden imza atacağına dair sözlü-yazılı bir olur aldı ve sürecin önü açıldı.Yil içinde benzer gelişmeleri takip edin,ha bizim işimize de gelir muhtemelen biz de yararlanacağız ve tekrar 10 yıllık yeni bir yapılandırma yapacağız.Ancak şu an yapmadığınız için yapilandimadan gelecek sıcak para olmaması nedeniyle transfer yapamadık...
Bütün bunların ışığında talimatlara göre bundan sonra ne olacak? Federasyonun yapacağı en fazla geçen yıl limit aşımı nedeniyle uyarı,bu yıl da limit aşımı tekrarı nedeniyle 1_2_3 puan silme,o da seneye uygulamak kaydıyla.
Peki ne olması gerekirdi? Oyunculara lisans çıkarılmaması gerektirdi, sen buna izin verip şampiyon olduktan sonra zaten 2-3 paun silinmiş kimin umrunda.
Federasyon yapabilir miydi? Maalesef yapması için icazet alması gerekiyordu.Yukardaki süreci anlattım,emir böyle geldi.
Biz ne yapmalıyız?Gerekli tüm resmi basvurular ile birlikte UEFA şikayet olur, TFF spor tahkim olur bir şekilde süreci başlatıp belgeleri görmek ve eksiklikleri tepsip etmek.Sonrasi çorap söküğü gibi gelir.Tabi sahada da güçlü olup maçları kazanarak umdukları başarıya engel olmak.

Hem o şerefsizlerin yaptıgı üc kagıt hırsızlık yalan dolanı eleştiriyoruz hemde bizim yönetim neden kılıfına uydurup transfer yapmadı diyoruz bu nasıl iş hırsızla hırsızmı olmak lazım memleket ztn bu zihniyet yüzünden bi gram ilerlemiyo
yıllık ücretini ödeyip bonservis göstermek de etik değil hocam.
Yanlış konuşuyorsun demiyorum ama bizimkilerde işine geldiği zaman kadı işine geldiği zaman hırsız oluyor

etik metik diyerek komik olmayın adaletin kanunların olmadıgı bir ülkede böyle laflara millet kıçıyla güler

gemisini yürüten kaptandır bukadar net kimsede sana sormaz o gemiyi nasıl yürütüyorsun.

adamın parası vardı harcamak istedi ve harcadı bukadar basit.

Üst Alt