Fener'i Bırak, Başakşehir'e Bak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fener'i Bırak, Başakşehir'e Bak

5072772.jpg

Aslan’ın hocası Riekerink’e göre ilk yarının en zor maçı Başakşehir’e karşı olacak.

Oyuncularını cuma günkü zorlu mücadeleye psikolojik olarak hazırlamaya çalışan Hollandalı teknik adam, “Biliyorum şimdiden Fenerbahçe derbisini düşünüyorsunuz, ama o maça hâlâ 3 hafta var. Emin olun, ilk yarının en zorlu maçını Başakşehir’le oynayacağız. Bu hafta kazanırsak, işimiz kolaylaşacak” dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, cuma günü ligde Başakşehir’le oynanacak kritik maç öncesi oyuncularına uyarılarda bulundu. Son idman öncesi öğrencileriyle kısa bir toplantı yapan Hollandalı hoca, kendilerini çok zorlu bir 90 dakikanın beklediğini hatırlatarak, “Biliyorum sizler belki de şimdiden Fenerbahçe maçını düşünüyorsunuz ama o maça hâlâ 3 hafta var. Unutmayın çok zorlu maçlar oynayacağız. Ve emin olun ki ilk devrenin en zorlu, en önemli maçını cuma günü Başakşehir’le yapacağız. Sizin sadece bu karşılaşmaya konsantre olmanızı istiyorum” ifadelerini kullandı.
Bu maçın, gelecek haftaları da doğrudan etkileyeceğini kaydeden Riekerink, sözlerine şöyle devam etti:

‘Rakiplerin dengesini bozarız’

“Bu maçı kazandığımız takdirde ligde o kadar iyi bir pozisyona geleceğiz ki, bu haftadan sonra yapacağımız maçlar bu kritik zaferin ardından daha da kolay hale gelecek. Başakşehir’in aldığı sonuçlar ortada. İnanılmaz dengeli ve fizik gücü yüksek bir ekip. Daha agresif, daha hızlı ve daha az hata yaparak oynamanızı istiyorum. Unutmayın kendi sahamızda oynayacağız. Seyircinin de desteği ile bu kapışmadan zaferle ayrılın ki, onlara müthiş bir hediye vermiş olalım. Bu hafta alacağımız galibiyet, ezeli rakiplerimizin de hafta sonu yapacakları maçlar öncesi dengelerini bozabilir.”

Fanatik

Fener'i bırak, Başakşehir'e Bak

Aferin hocam arkandayız, başkaları gibi tek maçla satmayız seni.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Arada milli maç varken oyuncular ne diye fener maçına odaklansın ki. Hem orada puan kaybı yaşamak bizim için olağan bir şey oldu ve sıradan bir derbi olmanın ötesinde bir anlamı yok.
Başakspor'a yenilirsek bu takımı yaralar ve puan farkı açılır. Olası fener yenilgisiyle birlikte fenerin bile gerisine düşeriz. Topçular bunun bilincinde olup kazanmak için gereken mücadeleyi sergileyecektir düşüncesindeyim.

Üst Alt