Fernando Muslera Galatasaray'da! - Sayfa 164 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando Muslera Galatasaray'da!

Cevap: Fernando Muslera Resmen Galatasaray'da

Paranın hesabınımı yapıyorsunuz hala siz değilmiydiniz yönetim çok cimri , basın parayı alın bedava oyuncu almaktan bıkmadınızmı diye . yok yok size yaranılmaz

Boşver kardeşim.Hep aynı terane.Transfer olmadığı zaman,vay efendim kıyın paraya adam gibi oyuncu alın diyor millet.Paraya kıyıp oyuncu alınca da o paraya oyuncu mu alınır diyor insanlar.Ben çözemedim bu durumu.:)

konuyu netleştirmekte fayda var

1. biz muslerayı lazio'dan transfer ettik ve bonservis bedeli olarak cana'yı verdik, musleranın bize gelmesi için lazio ile anlaşmamız yeterliydi

2. montevideoya verilen para bonservis bedeli degil federatif hakların devir bedeli, yani istesek biz montevideoya hiç para vermeden ve bu federatif hakları satın almadan da bu transferi bitirebilirdik

3. eger biz bu transferi sadece lazio ile anlaşarak ve montevideoya para vermeden bitirseydik lazio montevideoya bir miktar para verecekti, biz de musleranın bundan sonraki transferinde montevideoya para verecektik

4. sonuç olarak montevideyo verilen para tamamen tercih meselesidir ve muhtemelen ilerde muslerayı yüksek bir fiyata satarız düşüncesiyle verilmiştir. muslerayı +6.75 milyona satarsak kara geçeriz daha ucuza satarsak zarar ederiz.

olay bundan ibarettir

Sagol renkdas :)

Allahdan bizim bu muhasebeci taraftar feneri tutmuyor emenikeye 9 mehmet tpuza 9+g.emreciksin guizaya 14 32 yasındaki nianga 8 verdiklerinde klübü yakarlardı heral

6.750.000 doğruysa bizden bi bok olmaz bu sene. Ulan hem Cana'yı verip hem 7 milyon veriyoruz allah akıl versin lan OHA OHA ! 100 yılın gerizekalılığını yaptık ulan Casillas'ı alıyoruz sanki. Ruffier bu heriften çok daha iyi bi kalece 3 milyona gitti, biz hem Cana'yı verdik hem de 7 milyon euro. Ruffier'i alsaydık keşke.

Cebinden mi ödüyosun arkadaşım sanane, bu işi bi tek biz biliyoruz zaten bu ne özgüvendir

para hesabı yapanlar gitsinler birer forma alsın ve gerisine karışmasınlar.

sonra ufuk yumurtlayınca böhhühühühü neden bizim kalecimiz yok diye ağladıklarınıda unutmasınlar store dan ıvır zıvır bişey alırken

Dünya kupasında daha yeni yarı final oynamış, kendi kıtasındaki şampiyona da final oynayacak olan ve İtalya Ligi'nde forma giyebilen ve oynadığı takımlarda sürekli forma şansı bulabilen bu yaştaki bir kalecinin elbette maddi açıdan bizden götürüsü olacaktır. Kimse babasının hayrına vermez potansiyeli olan bir ismi. Bundan sonra yapılabilecek en mantıklı şey, Muslera'dan en az 2 sene olabildiğince verim almak ve 2 sene sonunda aldığımız paranın 1,5-2 katına satabilmek. Bana kalsa 5 senelik sözleşmesini bitirsin ama 2 sene içinde oldukça yüksek bir performans yakalarsa da rahat bırakmazlar.

Resmi sitede de gördükten sonra hayırlı uğurlu olsun demekten başka söz yok. İnşallah olabildiğince en verimli zamanını bizimle geçirir.

Dünya kupasında daha yeni yarı final oynamış, kendi kıtasındaki şampiyona da final oynayacak olan ve İtalya Ligi'nde forma giyebilen ve oynadığı takımlarda sürekli forma şansı bulabilen bu yaştaki bir kalecinin elbette maddi açıdan bizden götürüsü olacaktır. Kimse babasının hayrına vermez potansiyeli olan bir ismi. Bundan sonra yapılabilecek en mantıklı şey, Muslera'dan en az 2 sene olabildiğince verim almak ve 2 sene sonunda aldığımız paranın 1,5-2 katına satabilmek. Bana kalsa 5 senelik sözleşmesini bitirsin ama 2 sene içinde oldukça yüksek bir performans yakalarsa da rahat bırakmazlar.

Resmi sitede de gördükten sonra hayırlı uğurlu olsun demekten başka söz yok. İnşallah olabildiğince en verimli zamanını bizimle geçirir.

Hayırlı olsun.İyi bir kaleci transfer ettik.Leo Franco'dan sonra kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi oldu şu yaz sıcağında:)

Özel olarak Copa America'yı tamamen takip ettim.Uruguay maçlarında da Muslera'yı yakından izledim.Önceleri birkaç tereddütüm vardı ancak sonrasında Muslera'ya çok kanım kaynadı :).Yeni bir takım kuruyoruz umuyorum ki her şey çok güzel olacak...

Cana + 6.750m euro bariz pahalıdır hatta kazıktır. S.Viera ve Carini'den daha iyidir Muslera ama bence hayatta 11m euro etmez. Eger bu adamı 10m euro civarına satarsak uyeliğimi de silin. Ruffier 3m euroya giderken parasızlıktan adam alamayan kulubun 11m euroya başaltı kalitede kaleci alması mantıklı gelmiyor bana, hayırlı olsun.

Aynı mantıksızlıgı Jardel'i alırken de yapmıştık, parasızlıktan 3.sınıf yabancılar alırken Quadros Marcio gibi bi sezon sonra gittik jardel'i aldık.

Cana + 6.750m euro bariz pahalıdır hatta kazıktır. S.Viera ve Carini'den daha iyidir Muslera ama bence hayatta 11m euro etmez. Eger bu adamı 10m euro civarına satarsak uyeliğimi de silin. Ruffier 3m euroya giderken parasızlıktan adam alamayan kulubun 11m euroya başaltı kalitede kaleci alması mantıklı gelmiyor bana, hayırlı olsun.

Aynı mantıksızlıgı Jardel'i alırken de yapmıştık, parasızlıktan 3.sınıf yabancılar alırken Quadros Marcio gibi bi sezon sonra gittik jardel'i aldık.

Bugün Süper Kupa bizde diye gurur duyuyorsak,Milan'ı yenip Real Madrid ile çeyrek finalde 2-0'dan 3-2 aldığımız maçı hatırlıyorsak burda en büyük paylardan biri de o çok para verilen Jardel'di.Senin mantığınla De Gea'ya 20 Milyon vermekte hatadır.Adamlar parayı değil De Gea'dan faydalanmayı düşünüyor.Muslera bize faydalı olduktan sonra para 2. planda olacaktır.Jardel'de olduğu gibi çok iyi futbolcuydu ve bizde iyi hatırlanıyor.Muslera'nında bariz pahalı filan olduğuna inanmıyorum.3 yıl vadeli 6.750 ödenecekmiş.Buda senelik alacağı ile bize bu seneki maliyetinin 4.250 olduğunu gösterir.Muslera transferi bu sene için çok büyük bir transferdir.Boşu boşuna beklemediklerininde bir göstergesidir.

Bugün Süper Kupa bizde diye gurur duyuyorsak,Milan'ı yenip Real Madrid ile çeyrek finalde 2-0'dan 3-2 aldığımız maçı hatırlıyorsak burda en büyük paylardan biri de o çok para verilen Jardel'di.Senin mantığınla De Gea'ya 20 Milyon vermekte hatadır.Adamlar parayı değil De Gea'dan faydalanmayı düşünüyor.Muslera bize faydalı olduktan sonra para 2. planda olacaktır.Jardel'de olduğu gibi çok iyi futbolcuydu ve bizde iyi hatırlanıyor.Muslera'nında bariz pahalı filan olduğuna inanmıyorum.3 yıl vadeli 6.750 ödenecekmiş.Buda senelik alacağı ile bize bu seneki maliyetinin 4.250 olduğunu gösterir.Muslera transferi bu sene için çok büyük bir transferdir.Boşu boşuna beklemediklerininde bir göstergesidir.

M.United B.Munih gibi ortalama her yıl bir oyuncunun bonservisine 10-15 m euro verebilen bir kulup değiliz ki, geçmiş meydanda... Lincoln'e kadar tarihinde bir tane bile dogru durust genç pahalı yıldız alamamş bir kuluptuk. 1986-2005 arasına bakın 20 senede bikaç istisna dışında ortalama yabancı seçimimizlerimiz ve bonservis miktarları oldukça dusuk profiller çizer. Manu B.Munih ile bizim aramızda gerek butce gerek basarı ve diğer kriterler acısından 2-3 gömlek fark var. Muslera'nın genç oluşu avantaj, dogru ama kimse 2 sene sonra oyuncunun maaşını dogru durust odeyemediğimiz için oyuncuyu bedavaya kaptıramayacagımızı iddia edemez. Felipe, Ribery, 2006 daki butun takım isterse serbest duruma dusebilirdi, Jardel'in haraçmezat S.Lizbon'a satışı da boyledir. Benim demem, bi sezon gidip Zapata 3.sınıf 500bin euroluk adam alıp bi sezon sora 11m euroluk kaleci alma, odeyemeyecegin maaşların altına imza koyma, on liberon 3.sınıf bile değilken, gidip yaşlı dunya yıldızı ya da çok kaliteli forvet peşinde koşma. Kalecinde on liberonda forvetinde bırak başaltı kalitede 4-5m euroluk adamlar olsun, ama kaliteleri-maaşları birbirine yakın olsun, homojen olmalı takım.

Ruffier'in 3 milyona gelecegi kesin cunku. Bilgisayar oyunu ya bu, tikla gelsin.

Teklif yapilmadigini nerden biliyorsunuz, teklif yapilsa 3 milyona geleceginden neden bu kadar eminsiniz. Adamlarin esi ayri problem, Turkiye onyargisis ayri problem. Gercekten dunyanin en ilginc taraftar grubuyuz.

Bu çok para verildi laflarına ayarım ben arkadaş . Ne kadar aptalca yorumlar . Sen taraftarsın kardeşim , orda oturan kongre üyeleri bir b.k bilmiyor sen burdan muhasebeci kesiliyorsun . Eline 20 tl versen bakkala giderken düşürürsün burda yaptığın tatavaya bak . Benim için trilyon sayılacak meblayı ben kombineye veriyorsam o takımda Muslera gibi genç ve dünyada önemli bir yere isme sahip kaleci , defans , forvet vs. izlemek isterim . 4 sezondur kaleye transfer yapılıyor , ödenen ücretlerle ve sözleşme fesh bedelleriyle topla kuran carpsın Muslera'nın bonservisi kadardır . Eeee aldın 24 yaşında kaleciyi 10 sene adam almazsın o mevkin banko artık . Satmaya kalksan piyasası olan adam her türlü verdiğini alırsın . Almasan ne olacak ayrıca . Paradan haberi olmayan , büyük meblaların nasıl döndüğünü verildiğini alındığını bilmeyen adamlar burda yorum yapınca delleniyorum . Taraftar değil sanki ceo hepsi .

Jardel mi hataydı ?

Sesli güldüm.

yine klavye menajerleri ortalıkta yok fazla para yok oyle boyle tamam doğru haklısınız süpersiniz futbol bilginizi kutluyoruz Ruffier süper ama muslera Galatasaray Kalecisi ona odaklansak?

Üst Alt