Fernando Muslera, Süper Lig'de Zirvede! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando Muslera, Süper Lig'de Zirvede!

1663659855331.png

Spor Toto Süper Lig'de 4 Büyükler'in mevcut kalecilerine bakıldığında Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi bir adım öne çıkıyor. Fernando Muslera'nın kurtarış yüzdesi ise duyanları şaşkına çevirdi.

Süper Lig'de bu sezon özellikle kaleci performansları çok tartışılıyor. 4 Büyükler'i mercek altına aldığımızda ise Muslera'nın en iyi konumda olduğu görülüyor. Bu sezon Muslera, yüzde 83'lük bir kurtarış yüzdesine ulaştı.

Son olarak İstanbulspor karşılaşmasında çok tartışılan Beşiktaşlı Ersin, form bakımından kötü durumda. Ersin'in kurtarış yüzdesi, %50'de kaldı. Yani kaleyi tutan her 2 toptan biri ağları buluyor.

Bu hafta öncesinde Fenerbahçe'de Altay %73, Trabzonspor'da ise Uğurcan %53'lük rakamı yakaladı. Trabzonspor'un geçtiğimiz sezon kazandığı şampiyonlukta önemli bir rol oynayan Uğurcan'daki düşüş de dikkat çekici.

Bu haftaya kadar kalesinde en çok güven veren isim hiç şüphesiz Fernando Muslera oldu. Nando, Aslan'ın topladığı puanlara direkt katkıda bulundu.

(Sabah)

bu kurtarış %leri falan yanıltan istatistikler pek takmamak lazım ama bu yıl cidden çok fark yarattı.

antalya maçını direkt ona yazarız, konya maçında da payı büyük

Yeni bi kadro, dogal olarak uyum sorunu yasiyoruz ve zor bi baslangic yaptik fikstur olarak. Buralardan cikmak kolay dğl, muslera torreira ve gomis özel performanslar gosterdi bu sureçte.

Iyi ki varsın Kaptan

Konya macinda yediği gol yakışmadı ama yine de Muslera sonuçta farkını koymuş
ben macta nasil yedi bu sepet golu demistim sepet derken yani yenmeyecek gol anlaminda

ama stadta yan kameradan cok yaniltici gorunuyor , kale arkasi kamerasindan bakinca baya uzanmis dokunmusta ama top sert ve donerek gitmis zor ve guzel bir gol.

iki tane de direkten dondu o mac allah da koruyor bu ara kalemizi

Büyük ayrıcalık kendisi başarılarımızda. Efsanemiz ömür boyu bizle olur umarım. Maaş işi dışında her zaman memnun oldum.

Üst Alt