Fernando ve Ndiaye'den Hücumda Gerektiği Kadar Yararlanıyor muyuz? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fernando ve Ndiaye'den Hücumda Gerektiği Kadar Yararlanıyor muyuz?

Katiliyorum ama su anda problemimiz bekler ciksa bile önlerinde ki kanat oyunculari yeteri kadar destek olamiyorlar.
Bu mesela sag taraf icin Feghouli oyuna girince bence düzelecek.
Hatta Kasimpasa macinda Feghouli oyuna girdiginden sonra bütün aksiyonlar onun oldugu kanattan gerceklesti, hemde kanat degistirmesine ragmen.
Feghoulinin gelisi ile ilerideki pas kalitemizde artacak diye düsünüyorum.
Ayrica yine Feghoulinin adam eksiltebilme kaliteside isin icine girecek.
Tek sorun sol taraf kalacak cünkü yukaridada belirttigim gibi Feghouli oyuna girdikten sonra kanatlar üzerinden yaptigimiz tüm aksiyonlar onun üzerinden yürüdü.
Bunda belki diger oyuncularin yorgunluguda etkili olmus olabilir.
En iyi atak kanatlardan yapilandir, rakip kanatlarini merkezi kapattigi kadar kapatamaz.
Merkezden isin icine katmamiz gereken verkaclar, uzaktan sutlar ve defansin arkasina atilacak toplar, bunlari tabi daha cok yapmamiz gerekiyor, bunun icinde evet Ndiaye biraz daha öne dogru gitmesi gerekiyor.

Muhtemelen olacaktır ilerde renktas takım çok yeni..pas alışverişleri bile tam oturmadı..bizim gibi yeni kadrolu fener i izliyorum kim kime dumduma oynuyolar.. rodriguez solda yine sağdakine nispeten çok daha ii. İçe katedebiliyo sağda sadece çizgiye zorlama inip orta yapıyo feg gelince çok daha ii olur dediğin gibi

Muhtemelen olacaktır ilerde renktas takım çok yeni..pas alışverişleri bile tam oturmadı..bizim gibi yeni kadrolu fener i izliyorum kim kime dumduma oynuyolar.. rodriguez solda yine sağdakine nispeten çok daha ii. İçe katedebiliyo sağda sadece çizgiye zorlama inip orta yapıyo feg gelince çok daha ii olur dediğin gibi
Evet Rodriguezin solda o avantaji var ama Rodriguez adam eksiltemedigi icin hep sorun yasayacak, zorlayarak orta bir yere kadar.
En azindan hizini bu konuda daha akilli kullansa aslinda idare eder.

Fernando zaten skora katkisi olan bir oyuncu olmadi ki hic. Hücumda yararlanalim derken skora katki etmesini algilamak zaten yanlis. Adamin oyun kurma özelligi var, bundan daha fazla yararlanabiliriz. Ndiaye mesela Fernando kadar zeki ve ince pas atacak birisi degil orta sahada. Ndiaye gücüyle enerjisiyle driblingleriyle oynayan bir adam, pas konusunda kendini ciddi gelistirmesi lazim daha bana kalirsa.

Bunu Fernando gelmeden önce de yazmistim kac kere, Ingiltere veya diger majör ligler ile bizim ligimiz arasinda dünyalar kadar fark var orada sirf defansif yönüyle öne cikan adamlar bizim ligimizde kalite farkindan dolayi majör lig icin "yetersiz" veya "eksik" görünen yönüyle de öne cikabiliyor. Bunun her zaman en iyi örnegi Fabian Ernst'dir. Adam Almanya da kendi yari sahasini zar zor gecen bir adam iken Türkiye de atak gelistirme hücum yönlendirme gibi islerle öne cikmaya basladi Besiktas'in sampiyon oldugu sene de mesela.

Melo da mesela bize ilk geldigi sezonda yasadigi ofansif patlamayi Italya da yapmamistir yapamamistir. Ilk sezonu cok ekstra cok özel birseydi zaten ama geri kalan dönemlerinde de ofansif katkisi bayagi iyiydi Melo'nun. Fernando evet zaman zaman stoperlerin arasinda gömülü oynuyormus gibi gözükse de bu sadece anlik bir olay pas istasyonu olusturuyor ama bence bu kadar da gerek yok o kadar geriye gitmesine.

Feghouli ilk 11 oynayinca muhtemelen Tolga kesik yiyecek cünkü o gereksiz kaliyor tek kanat ile oynuyoruz sadece Tolga da 3.orta saha oyuncusu olarak sahada oldu mu. Artik ya Garry ya da Yasin sol kanat oynamali Feghouli tam hazir olunca. Garry su an bir adim önde Yasin ile ikisi beyinsizlik konusunda müthis bir yaris icinde olsalar da. Asagida verdigim dizlisin önemi yok 4-3-3 /4-1-4-1 falan bunlar detay.

Muslera
Mariano Maicon Serdar Lato
Fernando
Ndiaye Belhanda
Feghouli Gomis Garry​

Garry vs. Yasin

Beyinsizlik yarisi

tom-dutch-elections.gif

Fernandonun geride kalmasinin sebebi biz hucuma cikarken o defans bloklarin arasinda ve maicon ile serdar beklere kayiyor ve fernandonun hucumdan kalmasinin sebebi beklerin ileri gondermesidir.
Ndiyaye ise orta sahada ki pres ve top kampa calismalari yuzunden hucam katki veremiyor nedeni ise yerlesim vakti bulamadigi icindir.
bu nedenle orta sahadaki butun hucum belhandaya kaliyor ve buda bir risktir ama mac icinde Tudorun hamleleriyle ndiyaye baska bir rol verilirse hucumda daha etkli olacagini dusunuyorum. ozelikle bos alanlarda direk rakip ceza sahasina gidecek potensiyal var adamda.
tek sikinti, ndiaye sut kalitesi ve belhandada ayni oyle

+ her mac bukadar ceza sahasina giremeyiz, gecen macta rodriguez cok bocaladi. Adam iki defa topu alip kornere atti (mac icinde IQ 0,1 kadar dusuyor )
+ Feghoulinin acilen hucumda en buyuk kozumuz olmasini bekliyorum. nede olsa en maliyetli transferimiz.

Üst Alt