FFP ve Yabancı Sınırı Varken Süper Lig'den Hangi Yerli Oyuncuları Alacağız? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FFP ve Yabancı Sınırı Varken Süper Lig'den Hangi Yerli Oyuncuları Alacağız?

Söyle Anadolu'da 30 yas altinda performans gösteren kim var diye incelersek;

Soner Aydogdu - Bu sene iyidi ama bonservisi Basaksehir'de.
Serdar Gürler - Bonservisi Ispanyol kulübünde, satin alma opsiyonu 1.25m€ ama simdi sakatlik gecirdi 6 aydan önce antrenmana cikamaz.
Emre Kilinc - Insallah Galatasaray
Mert Hakan Yandas - Maalesef Fenerbahce
Erdogan Yesilyurt - 2025'e kadar Sivas'la emeklik sözlesmesi yapti
Fatih Aksoy - Bonservisi Besiktas'ta
Halil Akbunar - Zaman zaman iyi oynasa da standardi düsük bir oyuncu
Hasan Hüseyin Acar - Ciddi bir cikis yakaladi Kayserispor orta sahasinda
Robin Yalcin - Malatya'da genelde takimda ayakta kalanlardan biriydi, sözlesmesi bitiyor
Bünyamin Balci - Nazim'i bile kesen genc sag bek, orta sahada da oynayabiliyor. Caliskan
Dogukan Sinik - Bal yapmayan ari, golü veya asisti yok
Sinan Gümüs - Suriyeli Sinan simdi kiymete bindi, bonservisi Italyan kulübünde
Oguz Ceylan - Gaziantep'te ayakta kalan oyunculardan olsa da bir kac ay sonra 30 olacak sag bek
Gökhan Akkan - Iyi bir sezon gecirmeyen kaleci
Onur Bulut - Yetenekli sag bek/sag acik. Yabanci siniri düsünüldügünde Alanya'da cok rahat forma sansi bulur ve büyük transfer yapar
Aytac Kara - Fatih Hoca bonservisi elindeyken aldirmadi, simdi bunu isteyecektir %100
Ufuk Akyol - Antalyaspor'un kaliteli ön liberosu.
Yusuf Erdogan - Disiplinsiz, zaman zaman parlayan bir kenar oyuncusu. Oyun zekasi cok düsük, Cenk Sahin gibi birsey
Rahmetullah Berisbek - Yetenekli ama oynatilmadi Genclerbirligi'nde --> Fizik olarak güclenmesi lazim
Tarkan Serbest - Pek bir performans gösteremedi ama teknik bir orta saha
Ömer Ali Sahiner - Büyük takimlarin ofans hattinda oynayacak kapasitesi yok, olsa olsa sag veya sol bek yedegi olur, gereksiz
Ugur Ciftci - Maksimum Türkiye ligine göre ortalama sol bek, büyük takimlarda Hasan Ali kadar bile oynayamaz herhalde
Nazim Sangare - Bu sezon pek iyi degildi
Bahadir Öztürk - Sakatlanana kadar Bülent Korkmaz Antalya'da bunu oynatiyordu ama kazma bir stoper

Velhasil kelam, durum bombok. Bonservisi elinde ayni Sener ve Jimmy gibi bitik ve yeteneksizleri transfer edecegiz sanirim. 32lik Canerler kiymete biner simdi. Milyon eurolar kazanirlar...

İzninizle wc ye gidip geliyorum, midem fena oldu okurken

Edit:ek olarak ben td. bunları oynatacağıma kendi alt yapı da şansımı denedim öyle de çöp böyle de en azından paramız gitmez, Kapı denilen hain ile Yandaş delen paragözün gitmesine şimdi üzüldüm, belli idi K. OÇ un planı olduğu daha fazla para vermelerine neyse ki piyasayı kapatamadan açıklandı karar en azından. Ve tabi ki "Adam" geri gelecek bu durumda istesek teee istemesek te

Sadece ffp ve yabancı sınırlaması yok birde federasyonun bütçe kısıtlaması gibi saçma bir yeni kural var.
Kimse transfer yapamasın yeni büyük yaratalim kafası bu bence. Olayın ülke içini koruyalım para gitmesin veya takımlar batıyor olayı değil.
Ben kurdum diyen adamın takiminin ülkede futbola tek hakim olması, ülkedeki bütün ihaleler, bütün piyangolarin bir zümreye akitilmasi gibi futboldaki para da ayni kaynağa aktarilsin olayi

Sadece ffp ve yabancı sınırlaması yok birde federasyonun bütçe kısıtlaması gibi saçma bir yeni kural var.
Kimse transfer yapamasın yeni büyük yaratalim kafası bu bence. Olayın ülke içini koruyalım para gitmesin veya takımlar batıyor olayı değil.
Ben kurdum diyen adamın takiminin ülkede futbola tek hakim olması, ülkedeki bütün ihaleler, bütün piyangolarin bir zümreye akitilmasi gibi futboldaki para da ayni kaynağa aktarilsin olayi
İşte bu sebeple alt yapı çok önemli acilen tüm Anadolu 'da araştırma yapmak lazım Fatih Hoca bunu 90 karda nasıl yaptıysa yeniden sadece bu işe odaklanan idari menajer olmalı

1 takımın ülkede hakim olmasının istenmesi o da nedenlerden birisi ama daha çok uzun vadede olacak birşey bu
Fakat esas 1.sebeb kulüpler deli gibi para harcıyor büyüklerde Anadolu kulüpleri de ama para tamamen Avrupa'ya gidiyor bu yüzden para Türkiye içinde kalsın istediler
Zaten yeni kuralın apar topar 1 3 günde hazırlandığı nekadar içi boş oluşundan belli
Amaç zaten türk futbolunu kurtarmak değil istisnasız bütün kulüpleri devlete bağlı ve muhtaç hale getirmek buna biraz fener direndi gibi ama gel gör ki devlet şu an bütün kulüplerin kismende olsa tasmalarini eline aldı buyrun işte yabanci sınırı toplantısında 18 takım yöneticisinden 1 kişi bile ne öncesi ne sonrasında tek kelime edemedi tek kelime

Takip ettiğim ve okuduğum kadarıyla hemen hemen herkes bu sınırlamaya karşı. Ayrıca bu sınırlama döneminde parlayan türk futbolcular da ortada. Bunca muhalefete rağmen bu karar çıkabiliyorsa siyasetin bunda parmağı var demektir. Tff nin başındaki adamın böyle bir kararı tek başına alamayacağını hepimiz biliyoruz. Ne desek boş fıkra gibi ülkeyiz.

İşte bu sebeple alt yapı çok önemli acilen tüm Anadolu 'da araştırma yapmak lazım Fatih Hoca bunu 90 karda nasıl yaptıysa yeniden sadece bu işe odaklanan idari menajer olmalı
Ya hoca 2 sene önceye kadar nerede kim var bütün data elinde olacağı bir noktadaydi 2 senedir altyapıya bir suru transfer yaptik ama degerlendiremiyoruz yetersiz oluyorlar niye? Bir anadolu takımları kadar oyuncu yetiştirecek koclarimiz yok.
Ya bozuk zeminde, tahtadan, tekerden iple asılmış topa vurmaya çalışarak teknik geliştirmeye çalisiliyor.
Çare teknolojik antrenman sistemleri. Gerekiyorsa bu sene transferde free oyuncuları bulup alacağız sattigimiz oyunculardan gelen paralar ile çok hızlı bir şekilde bu tesisi kurmak için cabalayacagiz. 10 milyon euroya mis gibi bir altyapı tesisi kurulur.
Olmadi mi gidip mal mal firmalarla sponsorluk imzalayacagina redbull gibi markalarla antrenman tesisi iyileştirme ve altyapı üzerine sözleşme imzalasak gelip tesis yatırımı yapsa adamlar. türk telekom arena yerine redbull arena yaz senede 10 milyon euro isim hakki alma ama tesis ve yatırım anlaşması yap. Her sene 3 tane 10 milyonluk adam çıkartırsınız zaten.
Bu ülkedeki yöneticiler harbi harbi yeteneksiz

1 takımın ülkede hakim olmasının istenmesi o da nedenlerden birisi ama daha çok uzun vadede olacak birşey bu
Fakat esas 1.sebeb kulüpler deli gibi para harcıyor büyüklerde Anadolu kulüpleri de ama para tamamen Avrupa'ya gidiyor bu yüzden para Türkiye içinde kalsın istediler
Zaten yeni kuralın apar topar 1 3 günde hazırlandığı nekadar içi boş oluşundan belli
Amaç zaten türk futbolunu kurtarmak değil istisnasız bütün kulüpleri devlete bağlı ve muhtaç hale getirmek buna biraz fener direndi gibi ama gel gör ki devlet şu an bütün kulüplerin kismende olsa tasmalarini eline aldı buyrun işte yabanci sınırı toplantısında 18 takım yöneticisinden 1 kişi bile ne öncesi ne sonrasında tek kelime edemedi tek kelime
Ben sanmıyorum, öyle olsa toplamda 14-12-10 şeklinde yabancı kaydetme isi mantıksız. Asil para harcayan 5 kulüp var onlar da senede yabancıya harcasa harcasa 250 milyon euro harcasinlar bu harcama en fazla 180 milyon euroya düşsün.
Birde para disari çıkmasın olayi olsa yayıncı kuruluştan her sene akan 500 milyon dolar olacakti . Bunu önce sabit kura çevirip her sene kafadan 100 milyon dolar civarı bir zarara uğratıldı üzerine her sene başı ağlama ile indirim yapılıp sabit kurdan 425 milyon dolara çekildi. Yani 500 diye serüvene başlayan yayın ihalesi su aralar 350 milyon dolar civarinda gezmekte.
Tek hamlede kulüplerin dışarıya akıttığı kadar para ülkeye girmesi engellendi.
Keza futbolda dışarıya çıkan para devrede kulak kalır. Her önemli şirket özelleşip para dışarı aktarılıyor.
Olay gerçekten para olsaydı federasyon yabancı sınırı yerine yabanciya verilen parayı sinirlasaydi iste orada bu ise inanirdim ben.
Olay AC kalan menajerleri doyurmak ve kısıtlaması olmayan bir takimi aradan siyirmak
Para olayı işin maskesi.

Ya hoca 2 sene önceye kadar nerede kim var bütün data elinde olacağı bir noktadaydi 2 senedir altyapıya bir suru transfer yaptik ama degerlendiremiyoruz yetersiz oluyorlar niye? Bir anadolu takımları kadar oyuncu yetiştirecek koclarimiz yok.
Ya bozuk zeminde, tahtadan, tekerden iple asılmış topa vurmaya çalışarak teknik geliştirmeye çalisiliyor.
Çare teknolojik antrenman sistemleri. Gerekiyorsa bu sene transferde free oyuncuları bulup alacağız sattigimiz oyunculardan gelen paralar ile çok hızlı bir şekilde bu tesisi kurmak için cabalayacagiz. 10 milyon euroya mis gibi bir altyapı tesisi kurulur.
Olmadi mi gidip mal mal firmalarla sponsorluk imzalayacagina redbull gibi markalarla antrenman tesisi iyileştirme ve altyapı üzerine sözleşme imzalasak gelip tesis yatırımı yapsa adamlar. türk telekom arena yerine redbull arena yaz senede 10 milyon euro isim hakki alma ama tesis ve yatırım anlaşması yap. Her sene 3 tane 10 milyonluk adam çıkartırsınız zaten.
Bu ülkedeki yöneticiler harbi harbi yeteneksiz
Bunu da yazmıştım kesinlikle katılıyorum

Üst Alt