FIBA Şampiyonlar Ligi - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIBA Şampiyonlar Ligi

5-9 Mayıs arası 8li finaller var. Novgorod’da.

Karşıyaka Çekya’dan Nymburk eşleşti. Normal temposunda çok rahat geçebileceği bir takım. Elerse yarı finalde N.Novgorod-Zaragoza galibi. İspanyollar bu kupa için biraz güçlü kalıyor. Ev sahibi de olsa taraftar olmayacağı için Novgorod’u tercih ederim.(Gerçi CSKA son zamanlarda sınırlı da olsa taraftar alıyordu belki bunlar da alır)

Diğer tarafta Tenerife var o taraf biraz daha güçlü gibi ki bence Tenerife kupanın favorisi. En azından ilk turda Tenerife-Strasbourg eşleşmesinden dolayı bir tanesi gidecek. Zor ama umarım Tenerife elenir.

Karşıyaka içi final çok yakın, takım dinlenme imkanı buldu, covidliler iyileşti. Son Ormanspor maçı da iyi bir hazırlık maçı oldu tekrar ritm bulmak adına.

Geçen sene dandik bir kupa olsa da FIBA Euro Challange Kupası geliyordu aslında ortalama 20 sayı farkı ile, coronadan dolayı iptal oldu F4.

Umarım bu sene esas kupayla telafi edilir. Morgan’ın faul problemine girmemesi ve Semih’e kalmamak şart.

Nymburk gelip 3 saniyede atıyor topu enteresan bir tarzları var. Ama Karşıyaka yener bunları. Daha hiç bir istediğini yapamamasına rağmen maç kafa kafaya.

Karşıyaka ikili oyunları biraz savunabilse +20 idi maçın hakkı arada büyük kalite farkı var.

Bu tip finallerin ilk maçları sıkıntılı olurya sanki o tarz bir maç oldu, özellikle ilk yarı. İnanılmaz ikili oyun savunma zaafı, top kayıpları, saçma şekilde verilen ribaundlar.

İkinci yarı oyuncular artık bu “8’li finalin ilk maçı stresini” unutup normal oyuna dönünce oyun koptu.

Bir de Ufuk Sarıca final için geldiğini net olarak belli etti. Çok fazla rotasyon yaptı. Normalde Onuralp ligde zayıf bir rakip karşısında bile bu kadar oynamıyor. Tony Taylor ne kadar kötü olursa olsun bu kadar kenarda beklemez. Bu maçı bir şekilde alırız demiş, o yüzren oyuncuları dinlendirmeye çalıştı gibi geldi.

Zaragoza-Karşıyaka eşlemlesine ne diyorsun ben izleyemedim bugün onları. Geçende de yazdım ev sahibi de olsa Novgorod’u tercih ederdim. İspanyollar bu kupa için biraz fazla geliyorlar. Kadroları çok daha derin. Zaragoza’da Benzing varmış misal.

Bu tip finallerin ilk maçları sıkıntılı olurya sanki o tarz bir maç oldu, özellikle ilk yarı. İnanılmaz ikili oyun savunma zaafı, top kayıpları, saçma şekilde verilen ribaundlar.

İkinci yarı oyuncular artık bu “8’li finalin ilk maçı stresini” unutup normal oyuna dönünce oyun koptu.

Bir de Ufuk Sarıca final için geldiğini net olarak belli etti. Çok fazla rotasyon yaptı. Normalde Onuralp ligde zayıf bir rakip karşısında bile bu kadar oynamıyor. Tony Taylor ne kadar kötü olursa olsun bu kadar kenarda beklemez. Bu maçı bir şekilde alırız demiş, o yüzren oyuncuları dinlendirmeye çalıştı gibi geldi.

Zaragoza-Karşıyaka eşlemlesine ne diyorsun ben izleyemedim bugün onları. Geçende de yazdım ev sahibi de olsa Novgorod’u tercih ederdim. İspanyollar bu kupa için biraz fazla geliyorlar. Kadroları çok daha derin. Zaragoza’da Benzing varmış misal.

Bence de Zaragoza daha tehlikeli Ennis ile Wiley Eurolig oyuncusu zaten. Novgorod'un iskeleti Rus oyunculardan Vorontsevich ve Shepherd dışında sınırlı takım aslında.

Evet yavaştan yerimizi alalım arkadaşlar.

Saat 19:00

FIBA CL Yarı Final

Karşıyaka-Zaragoza

Zaten bültende izlenecek başka bir şey de yok. Yayın Tivibuspor. Youtube’da var.

Hatrım için Karşıyaka’yı destekleyelim lütfen.
Teşekkürler...

Üst Alt