FIFA Ofsayt Kuralını Değiştirdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA Ofsayt Kuralını Değiştirdi

FIFA ilk olarak 2 ülkede uygulamaya başlayacağı yeni ofsayt kuralını onayladı. Yeni ofsayt kuralında, futbolcunun tüm vücudu defans çizgisinin önündeyse ofsayt verilecek

7003ac5194bf4335af1299a73af279cc.jpg

FIFA santimlik ofsayt pozisyonlarını engellemek için kolları sıvadı.

Yeni ofsayt kuralına göre futbolcunun tüm vücudu defans çizgisinin önündeyse ofsayt bayrağı kalkacak. Sadece diz veya omuz öndeyse ofsayt olmayacak.

Kural ilk olarak İtalya ve İsveç'te uygulanacak. Uygulamadan istenilen sonuçlar alınırsa yeni kural tüm dünyada geçerli olacak. FIFA, bu kural ile futbolun daha izlenilebilir kılınmasını hedefliyor.

Kalkmayacak renktaş benim anladığıma göre. Sadece santimlik hesapların yeri değişmiş olacak.
Tam olarak öyle değil. Burada biraz tolerans tanınmış oluyor. Toleransın dışında mı, içinde mi tartışması olacak evet, ama topçunun dizi 2 santim önde diye ofsayt verilmeyecek. Yani bariz bir avantaj olacak hücum eden topçu için. Bence doğru karar.

Belki 10 pozisyonun ikisi senin dediğin santim hesaplamasına girecek. Şuan her pozisyon neredeyse santim ile iptal ediliyor.

Üst Alt