FIFA'dan Giresunspor'a Ceza | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA'dan Giresunspor'a Ceza

Giresunspor geçen sezonun devre arasında Brezilya'nın Gremio ekibinden 1,5 yıllığına Jean Pyerre'i kadrosuna katmıştı ancak 24 yaşındaki orta saha oyuncusunun testis kanseri olmasının ardından oyuncunun sözleşmesi feshedilmiş ve genç futbolcu tedavisini geçirmek için ülkesi Brezilya'ya dönmüştü.

Tuttomercato'da yer alan habere göre FIFA, Giresunspor'a testis kanseri olan ve bu nedenle hiçbir maça çıkmadan tedavisi için ülkesi Brezilya'ya dönen Jean Pyerre nedeniyle 765 bin euro ve dönem transfer yasağı verdi. Yasağın nedeni olarak da oyuncuya herhangi bir maaş ödenmemesi ve sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesi gösterildi.

kontrollerde belli olmadı mı bu olay? sonradan mı oldu yav ben ilk yazdığım gibi hatırlıyorum. öyleyse giresun değilse fifa ve topçu haklı gibi

Jean Pyerre ne söyledi?​

Jean Pyerre sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yayınladı ve hastalığını doğruladı.

"Bazı şeyler hayatımızda bir işarettir. Tüm tetkikleri yapıp Giresunspor ile sözleşme imzaladıktan sonra testislerimde küçük bir tümör tespit edildi"

"Durum hassas ancak iyileşme olasılığı yüksek ve öyle olacak. Benim kararım Brezilya'ya dönüp hastalığımı güvendiğim doktorlarla ve ailemlin yanında tedavi ettirmek"

"En iyi şekilde iyileşmekten başka seçeneğim yok. Destek veren herkese minnettarım. Hadi savaşalım!"

Jean Pyerre kariyeri​

1998 doğumlu Jean Pyerre 2018'de Gremio'nun A takımına yükseldi.

Orta sahanın merkezinde ve on numara pozisyonunda görev yapan Brezilyalı futbolcu Giresunspor'a kiralık olarak katılmıştı.

GZT Giresunspor, Brezilyalı oyuncuyu Gremio'dan 1.5 yıllığına kiralamıştı.

Üst Alt