Final 8'in Ev Sahibi Galatasaray MP !


FIBA Europe has announced that the EuroLeague Women 2012 Final Eight will be organised by the club Galatasaray Medical Park in Istanbul, 28th March to 1st April 2012.The venue for the tournament, which will feature Europe's top-eight women's teams, will be Abdi Ipekci, the home of Galatasaray."Istanbul is a major tourist destination and a hotspot for sports events. I am positive that this will be a tournament that everybody will enjoy," said FIBA Europe President Olafur Rafnsson.Galatasaray won the right to organise the event ahead of UMMC Ekaterinburg which wanted the event for the second year running, after staging the 2011 Final Four."We had two high quality bids but in the end we decided to go with Galatasaray as this will set a milestone, the first time a EuroLeague Women final tournament will be staged in Turkey," commented FIBA Europe Secretary General Nar Zanolin.The Galatasaray bid enjoys the support of the experienced Turkish Basketball Federation who are trying to build on the momentum gained by Turkey's silver medal success in this year's EuroBasket Women in Poland.The country will also organise the Women's World Championship in 2014___________________________Galatasarayimiz 2012 Final Eight'e Women Euroleague'de evsahibligi yapacak.

Final Eight 28 Mart-1 Nisan aralarinda düzenlenecek.FIBA Europe
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Güzel haber olduğu belli. :D Cahilliğimi mazur görün,şimdi biz final 8 i garantilemiş mi oluyoruz böylece???
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Fİnal 8 maçları İstanbul'da, yani final 8'e kalırsak ev sahibi avantajımız olacak.
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !The venue for the tournament, which will feature Europe's top-eight women's teams, will be Abdi Ipekci, the home of Galatasaray.Avrupa'nın en iyi 8 bayan takımı arasında geçecek olan turnuva'nın oynanacağı yer, Abdi İpekçi; Galatasaray'ın evi.

_
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Elimden geldiğince:

FIBA; 28 Mart - 1 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan EuroLeague Bayanlar 2012 Final 8'e, Galatasaray Medical Park takımı tarafından İstanbul'da ev sahipliği yapılacağını duyurdu.Avrupa'nın en iyi 8 bayan takımı arasında geçecek olan turnuva'nın oynanacağı yer, Abdi İpekçi; Galatasaray'ın evi.FIBA Avrupa Başkanı Olafur Rafnsson "İstanbul büyük turist yerlerinden biri ve spor organizasyonları için de etkin bir yer. İnanıyorum ki bu turnuva herkesin eğleneceği nitelikte olacak" dedi.Galatasaray; 2011 Final Four'dan bir yıl sonra ikinci kez ev sahipliği isteyen UMMC Ekaterinburg'un önünde, turnuvayı organize etmeye hak kazandı.FIBA Avrupa Genel Sekteteri Nar Zanolin "İki önemli teklif(istek) varken Galatasaray'ı seçtik çünkü ilk kez bir EuroLeague Bayanlar final turnuvası Türkiye'de düzenleneceği için bu bir dönüm noktası olacak" dedi.Türkiye'nin bu sene Polonya'da düzenlenen EuroBasket Bayanlar turnuvası'nda gümüş madalya almasından sonra bu başarıların devamını isteyen Türkiye Basketbol Federasyonu, Galatasaray'a bu organizasyonda destek olacak.Ayrıca Türkiye, 2014'teki Bayanlar Dünya Şampiyonası'na da ev sahipliği yapacak.
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Sekizli Finali organize eden takım olduğundan dolayı Galatasaray Medical Park, son sekize doğrudan katılacak.Resmi sitede böyle yazıyor.İyiymiş bu olay. :D
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Bu avantajı iyi kullanmamız lazım.Elimizde böyle bir koz varken iyi bir avrupalı uzun almalıyız takıma.
 
Cevap: Final 8'in ev sahibi GALATASARAY MP !Super ozaman ya.. Kesin bir tane pota alti almaliyiz uzunundanSampiyon oluruz bu taraftarla zaten.
 
Üst Alt