Final | Portekiz 1-0 Fransa | M.S | 10 Temmuz | Şampiyon Portekiz! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Final | Portekiz 1-0 Fransa | M.S | 10 Temmuz | Şampiyon Portekiz!

Fransa alsın. Portekiz hiç bir şekilde burada olmayı hak etmiyor bana kalırsa.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Finalde keşke Fransa-İtalya oynasaydı.

5 beraberlik, 1 galibiyet alan takım final oynayacak şaka gibi.

Bu olay sunu gosteriyor , bu bir turnuva , simdi kim bir sey soyleyebilir portekize , yok 3 beraberlik alip cikti ,kimseyi yenmedi , yok finale kadar 1 mac kazandi .. Turnuva basinda da yazmistim , gruplardan bir sekilde kendini atabilmek baskalarina da bagli

Portekiz de gruptan cikarken 3 kez yenik duruma dustu beraberlikle ve sifir averajla cikti .. Turnuvadaki takimlara ve oyunlara bakilirsa irlanda o golu italyaya atamasa yeni bir 2008 maceramiz olacagina 90% eminim.

Bizim ulke insanimiz istiyor ki herkese 2-3 atip turlayalim ,ama bu ulkenin takim bazindaki en buyuk basarisi UEFA kupasi yolu da hep soyluyorum Chelsea nin Milana attigi golle geldi.

Dunya kupasi grubunda da aynisi olacak simdi , ornegin izlandaya puan kaybedecegiz, ben burada hirvatistanin finlandiya deplasmani var yazdigimda birisi cikip "sen izlandayi ,kosovayi yenemiyorsan ne isin var turnuvada" diyecek .. adim gibi biliyorum

2008 in katilma grubunda maltayi moldovayi yenemeyip , dahasi 6 macin su sekilde gittigini kim hatirlar

TR 2-2 Norvec
Bosna 3-2 TR
Malta 2-2 TR
TR 3-0 Macar
Moldova 1-1 TR
TR 0-1 Yunan

6 macta 18 puanin 6 sini alabilmis bir takimdik .. Fakat devaminda o takim finale cikma maci oynadi ..

Portekizin bu durumu , ileriki elemelerde ve katilirsak turnuvalarda bir isik olmali ..

Bu arada ben portekizi istiyorum fakat fransa da alirsa uzulmem , almanya ve italyanin yaptiklari yuzunden disarida kaldik , bu iki takimin da finale ulasamamasi guzel oldu

Bu olay sunu gosteriyor , bu bir turnuva , simdi kim bir sey soyleyebilir portekize , yok 3 beraberlik alip cikti ,kimseyi yenmedi , yok finale kadar 1 mac kazandi .. Turnuva basinda da yazmistim , gruplardan bir sekilde kendini atabilmek baskalarina da bagli

Portekiz de gruptan cikarken 3 kez yenik duruma dustu beraberlikle ve sifir averajla cikti .. Turnuvadaki takimlara ve oyunlara bakilirsa irlanda o golu italyaya atamasa yeni bir 2008 maceramiz olacagina 90% eminim.

Bizim ulke insanimiz istiyor ki herkese 2-3 atip turlayalim ,ama bu ulkenin takim bazindaki en buyuk basarisi UEFA kupasi yolu da hep soyluyorum Chelsea nin Milana attigi golle geldi.

Dunya kupasi grubunda da aynisi olacak simdi , ornegin izlandaya puan kaybedecegiz, ben burada hirvatistanin finlandiya deplasmani var yazdigimda birisi cikip "sen izlandayi ,kosovayi yenemiyorsan ne isin var turnuvada" diyecek .. adim gibi biliyorum

2008 in katilma grubunda maltayi moldovayi yenemeyip , dahasi 6 macin su sekilde gittigini kim hatirlar

TR 2-2 Norvec
Bosna 3-2 TR
Malta 2-2 TR
TR 3-0 Macar
Moldova 1-1 TR
TR 0-1 Yunan

6 macta 18 puanin 6 sini alabilmis bir takimdik .. Fakat devaminda o takim finale cikma maci oynadi ..

Portekizin bu durumu , ileriki elemelerde ve katilirsak turnuvalarda bir isik olmali ..

Bu arada ben portekizi istiyorum fakat fransa da alirsa uzulmem , almanya ve italyanin yaptiklari yuzunden disarida kaldik , bu iki takimin da finale ulasamamasi guzel oldu
Yahu arkadas portekizin finaliden bile kendimize pay biciyoruz bu nasil bir mantik aklim almiyor yok gruptan kedimizi atsaymisiz bilmem ne yahu arkadas sen kendini portekiz ile nasil bir tutuyorsun adamlarin turnuvaya katilma aliskanliklarina bir bakarmisin?adamlarin dunya kupasina katilma aliskanliklarina bak avrupa sampiyonasinda son 20 yilda ceyrek finalin altina dusmemis bir takim icin nasil olurda sansdan bahsedersin evet bu turnuvada cok iyi oynamadi bu takim belki ama yenilmemeyide bildi fark burada.

tapatalk

Onu demedim yanlis anladin , ben sadece ulkemiz insaninin turnuva ve eleme grubu mantigini anlamadigini soyluyorum , portekiz ile turkiyeyi degil , x ile y yi karsilastiriyorum gibi dusun.

Portekiz macarlara 3 kez geri dusup 3 kez beraberligi yakalayamasa gruptan bile cikamayip ne kadar buyuk elestiri alacakti , ama ordan 3 beraberlikle cikti ,sonra uzatma, penalti derken ilerledi . Hirvatistan Polonya ve Galleri elediler .

Demem o ki , eger almanya k irlandaya beklendigi gibi 1 degil de 3-4 atabilse , ya da 85 inci dk da o italya golu yemese , biz de devam ediyor olacaktik , ayni basarili ya da basarisiz takim , ama bir tur daha atlamis olacaktin ve bir turkiye galler , turkiye polonya eslesmesinde ne olacagini kimse bilemez

biz butun turnuvalara gidislerimizde de bunlari yasadik , 2008 elemelerinde yunanistan hic ihtiyaci yokken norvecten kastirip 2-2 ile puan calmasa birak yari finali , turnuvada yoktuk , o gol olmasa "cok basarisiz ,katilamamis bir ulke" olarak adlandirilacakken , haziran sonunda "yari finalist turkiye ,final kapisindan dondu" haline geldi

2002 dunya kupasi farkli miydi , kosta rika macinda adam son dk da bos kaleye atamadi , sonra brezilya 5 ledi adamlari , oradan yol yaptik ve yine yari final oynadik ..

turnuvalarda ve eleme gruplarinda basarili ile basarisiz olma cizgisi bu kadar detaylarla degisebiliyor , dunyada artik hic bir takima ona 3 otekine 5 atarak ilerleyemiyor , ispanyayi , belcikayi gorduk , favorilerdi ama kontak kapattilar , onlarin yerine galler , izlanda daha cok ilerledi

1996 da grupta 3-2 geri dustukleri coktan elenmis rusyayi smicer in golu ile 3-3 te yakalayip , o sezon devreye giren ikili averaj kurali ile yuruyup almanyayla final oynadilar mesela

sili yanlis hatirlamiyorsam bir dunya kupasinda 3 beraberlikle 2 inci olup yoluna devam etti . Hatta oyle bitti ki grup 9-2-2-2 seklinde de bitse bir takim 2 puanla cikacakti dusunun.

bu isler hesap kitap isi , vurduk gecirdik kirdik ezdikle olmuyor artik

Ya bu ya da bjorn kuipers olacakti , ama 80% bu diyorlardi ,dogruymus ,zaten ingiliz hakem lobisine ragmen martin atkinsonu yolladiklarinda anlasilmisti

saldır FRANSAM

v4lOPr.gif

Portekiz yerine italya olaydi keske yaw. Bu kadar igrenc bir takimin finalde ne isi varsa artik. Neyse Fransamiz cok fena edecek bu apaci cingenleri oyle boyle degil.

Üst Alt