Fiorentina-Napoli Maçına Irkçılık Soruşturması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fiorentina-Napoli Maçına Irkçılık Soruşturması

Uum2GuQF

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), Birinci Futbol Ligi’nin (Serie A) 7. haftasındaki Fiorentina-Napoli maçında, konuk takımın Senegalli oyuncusu Kalidou Koulibaly'e yönelik ırkçı hakaretlere ilişkin soruşturma başlattı.

Napoli'nin Fiorentina'yı deplasmanda 2-1 yendiği maçın ardından Koulibaly, karşılaşma sırasında maruz kaldığı ırkçılığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Koulibaly, "Irkçılığa hayır" etiketiyle yaptığı paylaşımında, "Bana 'Lanet olası maymun' dediler. Bunların sporla alakası yok. Bu kişiler belirlenmeli ve statlardan ömür boyu men edilmeliler." diye yazdı.

Serie A'daki ırkçılık hadisesiyle ilgili olarak FIGC’ten yapılan yazılı açıklamada, "Fiorentina taraftarlarının, Napolili oyuncu Kalidou Koulibaly’e yönelik ırkçı ifadeleriyle ilgili Federasyon Savcısı, maç raporlarını aldıktan ve oyuncuyu dinledikten sonra soruşturma başlattı. İlerleyen saatlerde, Floransa Emniyeti’nden hadiseyle ilgili daha fazla bilgi alınarak soruşturma yürütülecek." ifadeleri kullanıldı.

Napoli kulübü de Twitter hesabından "Irkçılığa hayır" etiketiyle, "Hiçbir şekilde ayrımcılığa yer yok." paylaşımını yaptı.

Ev sahibi takım da taraftarının karıştığı ırkçılık hadisesine ilişkin yaptığı açıklamada, olayı en sert şekilde kınadığını belirtti. Fiorentina, yetkili makamların, söz konusu hadisenin sorumlularını belirledikten sonra bu kişilerin bir daha stada girmesini yasaklayacağını bildirdi.

TRT Spor

1328928-28572125-2560-1440.jpgEZqQf7qWoAA-4sf.jpg

Galatasaray derbisinde Eboue ve Drogba'ya muz salladığı iddia edilen taraftarın bilirkişi raporu tamamlandı. Bilirkişi, "Taraftarın muz sallama eylemini hangi futbolcuya yaptığı tespit edilemedi" diyor.

Sarı-Kırmızlı futbolculara muz sallayan ve gözaltına alınan taraftar, ırkçılık yapmadığını belirterek, kendini "O muzu yemek için aldım. Drogba ve Eboue'ye böyle bir şey yapmadım. Bizde de Webo, Sow var" sözleriyle kendini savundu.

Şu olayı unutamıyorum. Üstüne ırkçı herifi alıp basın toplantısı yapıp, ishaldi o yüzden yanında muz getirmiş diye savunma yaptılar.

Stadlar topluluk psikolojisinin tavan yaptığı yerler.
Her bireyin içinde var bu ırkçılık duygusu zannımca.
İşlenmiş beynimize ilmek ilmek
Anormal olan bunu kabul edip ,kendine hakim olamamak.

Türk’e,ermeniye ,kürde yada yunana yapınca da pek bir şey farketmiyor açıkcası.

Irkçılık kadar ayıp birşey yok en çok da siyahı futbolculara yapılıyor her ne kadar ülkemizde ırkçılık yok dense de başka boyutları var mezhep ve memleket ayrımı ona kız vermem buna kız vermem diye inşallah ıleriki nesiller bu kafadan çıkar da daha yaşanılır bir hayat olur

Üst Alt