Firmino, Football Manager Sayesinde Keşfedilmiş! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Firmino, Football Manager Sayesinde Keşfedilmiş!

Hoffenheim scout ekibinden Lutz Pfannenstiel, Firmino'yu popüler menajerlik oyunu Football Manager'dan keşfettiklerini açıkladı.Bu oyunun raporlarını dikkate alan Lutz Pfannenstiel Brezilya'lı oyuncunun 3.5 milyon €'ya Tombense kulübünden Hoffenheim'a transfer olmasını sağladı.Bundesliga'da Hoffenheim ile 140 maça çıkan Firmino 38 gol 29 asistlik muhteşem bir katkı verdi ve menajerlik oyununu haklı çıkardı.Brezilya'lı yıldız 5 sezon Almanya'da top koşturduktan sonra kulübüne 41 milyon € kazandırarak Premier lig ekibi Liverpool'a transfer oldu.

Konu hakkında konuşan Pfannenstiel ''Anlaşmanın başlangıçta çok pahalıya patlayabileceğinden korktuğunu ancak Firmino'nun Hoffenheim'a verdiği katkıdan memnun olduğunu dile getirdi. İnsanlar oyuncunun hemen katkı vermesini bekliyorlardı ve bana bu oyuncu için neden bu fiyatı ödediğimi sordular.Sonuçta 41 milyon € + gelecek ödemeler için sattık ve bu yüzden haklı çıktık.''
Kaynak: Daily Mail

3A783DFC00000578-3945012-image-m-12_1479377181305.jpg

3A783E0000000578-3945012-image-a-13_1479377247745.jpg

fm den kulübe scout gelse nolacak sanki adamları dinleyecekler gene kafalarına gere topcu alacaklar.
Aynen scout ekibi kapustka,Sebastian Haller gibi ve medyaya falan yansımayan pek çok iyi oyuncu öneriyorlardır muhtemelen

Ama beyler unutmayalım ki Nazifoğlu Serdar Aziz için '' Ben kefilim,scout ekibine bile sormadım'' falan demişti

Transferi td ve yönetimler yapar,scout 1.dereceden sorumlu değildir.
Yönetimler scout ekibinden faydalanmıyorsa burada suç yönetimdedir scout ekibinde değil

Misal Cavanda gibi saçma bir transfere 1.8 m € ödeneceğine üstüne 2-3 daha koyup Carole'den (1,5 m) bile iyi bir sağ bek bulabilirlerdi belki de.

Ama işte yönetildiğimiz mentalite ortadayken ben scout ekibine laf atamıyorum

bazilarin yöneticisi ekibine güvenip önerdikleri transferi yapiyor fm den olsa bile, bizimkileri de scout ekibin oldugu halde, oturun oturdunuz yerde siz bizden daha mi iyi bileceksiniz derdinde

Bende oyundan bakıp o oyuncunun maçını izliyorum zaman zaman. Geçen seneden Ajer vardı mesela. Çocuğun 2 maçını izledim dedim hakikaten 3-4 seneye büyük takımlara gider.

2-3 hafta sonra Celtic almıştı. Geçen sene Renato sanches daha B Takımdayken fm sayesinde tanımıştım. Muhtemelen yazın Maxi Romero'da bir takıma gider.

Bizim kulübü 16 yaşında bir fm mudavimine emanet edelim en azında serdar aziz gibi kazmalara 4.5 m vermez donk gibi hayaletleri kadroya katmaz

sent by note 7 #fireinthehole

Üst Alt