Floyd Mayweather vs Conor McGregor | 27 Ağustos | 06.00 | S Sport - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Floyd Mayweather vs Conor McGregor | 27 Ağustos | 06.00 | S Sport

Joshua-Klitschko maçı geçti. Şimdi sıra Anthony Joshua - Deontay Wilder maçında. Kısa zamanda gerçekleşecektir. Büyük maç olur.

Peki kim yener sence olursa böyle bir maç?

Deontay; sokak tarzı dövüşen, aç, hırslı ve istekli biri. Çenesi de sağlam. Savunması Joshua'ya göre pek iyi değil.

Joshua; fundamental olarak Deontay'ın önünde, mekaniği ve tekniği iyi, sakin dövüşebilen biri. Mesela Deontay pek soğuk kanlı biri değil.

İkisi karşılaşırsa %51-%49 olur. Joshua bir tık daha önde bence. Ama zevki bir maç olur şüphesiz.

Sunu yazayim, conor weight cut yapmis gibi duruyordu, en az bir 10 kilo fazlasi vardi Mayweather önünde. Ama fiziksel avantajini, yumruklarina yansitamadi... Normal sartlar altinda, o fizik avantaji ile, floydun savunmasinin icinden gecmesi gerekiyordu. Ama yumruk atarken, o patlayiciligi gösteremedi. Muhtemelen sparringde, cok daha iyi yapiyordur, bunu ama mac icinde farkli oluyor durum. Sonuc anlaminda box da hic deneyimi yok, ve su an boxun en deneyimli adami ile fink atti.

Ayni zamanda, heyecan... Ilk box maci. Vücut alisik degil. Yumruk sallarken, fazla kasildi. Ve box yaparken, mesele rahat olmaktir. Akman lazim, en optimali budur. Head movement, geriye kacarken, yumruk sallarken, kasildigin veya fazla heyecan yaptigin, fazla düsündügün vakit, cok daha fazla enerji kaybedersin... Vücudu benzin deposu gibi düsünürsek, bu mental hatalar, seni bir hamlende, 5 hamle yapmis gibi benzin kaybettirir...

Bu konuda tabi karsisindaki, en zirve noktasina, nirvanasina gelmis floyd var. Adam ring icinde okadar rahat ki. Yaptigi hamleler disinda, hic enerji kaybetmiyor. Inanilmaz rahat. Conor 4. round sonrasi, cok fazla birsey yapmamasina ragmen, agzindan soluyordu. 7-8. rounddan itibaren kollari bile yukarida tutamayacak hale geldi. Floyd ise sadece terliyordu biraz mac sonrasinda... Hafif bir idman maci yapmis gibiydi.

Ben o kadar kesin konuşamıyorum. Ama zevkli maç olur şüphesiz.

@Adem Çakar;'dan Joshua-Deontay ön değerlendirmesi almak isterim.

Iki puncher geldigi vakit karsi karsiya hersey olabilir. Denotay bazen inanilmaz, bir daha kalkamayacagi yumruklar sapliyor rakiplere. Ama teknik olarak okadar zayif ki, vasat polonyali boksöre karsi bile outboxed oldu. Sonra ama bir vurus ile, adami hayata küstürdü, boyunluk ve seyde ile ringden aldilar...Ancak cenesi cok zayif, bacaklari asiri ince... Molina neredeyse indiriyordu ikinci roundda. Ayni zamanda, 2 metre boyuna, ve ahtapot gibi kollarina ragmen yumruk ataken, önüne egilmek zorunda kaliyor. Bu büyük fundamental eksiklik. Gözü, yani mesafe ayarlamasi cok kötü. Bu kendisini kontralara karsi, asiri derecede kötü bir konuma birakiyor. Joshua oradan bir gectigi vakit, wilder ayaga kolay kolay kalkamaz.

(Göz ve mesafe ayarinin önemi icin, Conor-Mayweather macinda conorun bir jab ina karsilik, floydun hic yerinden bile kimildamayisini, ve sadece siritmasina bakmak gerekir. Conorun kollari daha da uzun, ama floyd mesafeye oradan itibaren ayarladigi icin, kolunun yetisemeyecegini biliyordu o an, ve sadece bekleyip yüzüne güldü)

Joshua teknik olarak daha iyi... Ve yumruklara karsi daha saglam, hem ense kaslari, hemde bacaklari ziyadesi ile. Cok da daha kutleli bir boksör... Daha da yipratici yumruklari var. Foreman tarzi, sanki bir balta ile agaca vurup, yavas yavas indirmesine benziyor, rakibini, yaptigi stil.

Bana kalirsa Wilder´in tek bir "puncher´s chance i" var... Sürpriz bir vurus ile, belki indirebilir. Ama onun disinda Joshua´nin karsisinda, cok agir ezilmesi muhtemel duruyor.

Iki puncher geldigi vakit karsi karsiya hersey olabilir. Denotay bazen inanilmaz, bir daha kalkamayacagi yumruklar sapliyor rakiplere. Ama teknik olarak okadar zayif ki, vasat polonyali boksöre karsi bile outboxed oldu. Sonra ama bir vurus ile, adami hayata küstürdü, boyunluk ve seyde ile ringden aldilar...Ancak cenesi cok zayif, bacaklari asiri ince... Molina neredeyse indiriyordu ikinci roundda. Ayni zamanda, 2 metre boyuna, ve ahtapot gibi kollarina ragmen yumruk ataken, önüne egilmek zorunda kaliyor. Bu büyük fundamental eksiklik. Gözü, yani mesafe ayarlamasi cok kötü. Bu kendisini kontralara karsi, asiri derecede kötü bir konuma birakiyor. Joshua oradan bir gectigi vakit, wilder ayaga kolay kolay kalkamaz.

(Göz ve mesafe ayarinin önemi icin, Conor-Mayweather macinda conorun bir jab ina karsilik, floydun hic yerinden bile kimildamayisini, ve sadece siritmasina bakmak gerekir. Conorun kollari daha da uzun, ama floyd mesafeye oradan itibaren ayarladigi icin, kolunun yetisemeyecegini biliyordu o an, ve sadece bekleyip yüzüne güldü)

Joshua teknik olarak daha iyi... Ve yumruklara karsi daha saglam, hem ense kaslari, hemde bacaklari ziyadesi ile. Cok da daha kutleli bir boksör... Daha da yipratici yumruklari var. Foreman tarzi, sanki bir balta ile agaca vurup, yavas yavas indirmesine benziyor, rakibini, yaptigi stil.

Bana kalirsa Wilder´in tek bir "puncher´s chance i" var... Sürpriz bir vurus ile, belki indirebilir. Ama onun disinda Joshua´nin karsisinda, cok agir ezilmesi muhtemel duruyor.

Aynen katılıyorum. Eğer böyle bir maç gerçekleşirse ve Joshua da Klitscho ile olan maçındaki hatalarından ders çıkarmamışsa Deontay sürpriz bir yumrukla yıkabilir Joshua'yı. Onun dışında Joshua ince ince işleyerek alır maçı. Ama dediğim gibi öncelikle vücudundaki kas kütlesini ayarlaması lazım. Çok fazla yükleme yapmış Klitscho maçı öncesinde. Öncelikle onlardan bir kurtulmalı.

DIit1JrWsAA4Awa.jpg:large

Aynen katılıyorum. Eğer böyle bir maç gerçekleşirse ve Joshua da Klitscho ile olan maçındaki hatalarından ders çıkarmamışsa Deontay sürpriz bir yumrukla yıkabilir Joshua'yı. Onun dışında Joshua ince ince işleyerek alır maçı. Ama dediğim gibi öncelikle vücudundaki kas kütlesini ayarlaması lazım. Çok fazla yükleme yapmış Klitscho maçı öncesinde. Öncelikle onlardan bir kurtulmalı.
Şu Deontay'ın 3-4 videosunu daha izledim geçen senle konuştuktan sonra. Herif yalnız baya vahşi biri yav öyle böyle değil.

Ben kısa vadede pek ihtimal vermiyorum ama olası bir Joshua, Wilder maçı olursa ben kazananın Wilder olacağını düşünüyorum. 41 yaşındaki moruk Joshua yı nakdavn etti. Joshua daha teknik ama Wilder ın yumrukları daha etkili. İkisinin de çenesi sağlam.

Üst Alt