Football Manager Hikayeleriniz ve Daha Fazlası (Arşiv) - Sayfa 310 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Football Manager Hikayeleriniz ve Daha Fazlası (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3-4 yldir Galatasarayla 20-21 yas ortalamasiyla iki CL kazanma basarisini yakaladim. Fenerin kadrosu herzamanki gibi cok rezil.

Fener maci :
EO0IrpI.png
KgTsY
KgTsY

KgTsY

kTkRuQ2.png

AS Kadrom :
o82lZm7.png

bir şey gözükmüyor hocam

Macclesfield ile sezon ortasında Forest Green'e karşı başladım. 5 maçta 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyet alabildim şu ana kadar. Kadroda sıkıntılar var. Forvet bulmam lazım mesela. Maçların hepsini izleyip gidişata göre taktiği ayarlamaya çalışıyorum. Bakalım lig sonunda düşmeden kurtarabilirsem iyidir şimdilik. Galibiyeti lig liderini 2-0 yenerek aldım bu arada.

20170827005818_1_zpsjhtf0pgn.jpg

Son düzenleme:
Macclesfield ile sezon ortasında Forest Green'e karşı başladım. 5 maçta 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyet alabildim şu ana kadar. Kadroda sıkıntılar var. Forvet bulmam lazım mesela. Maçların hepsini izleyip gidişata göre taktiği ayarlamaya çalışıyorum. Bakalım lig sonunda düşmeden kurtarabilirsem iyidir şimdilik.

hocam o ligin ilacı counter oynamak.
1 tane de finishing ine bakmadan "shoot with power" preferred moves'u olan forvet bulsan rahat çıkarsın.

hocam o ligin ilacı counter oynamak.
1 tane de finishing ine bakmadan "shoot with power" preferred moves'u olan forvet bulsan rahat çıkarsın.
Olabilir. Zira son maçta önce topa sahip olmayı denedim. Pek bir işe yaramadı. İlk yarı 1-0 önde kapadım. İkinci yarıda iyice gelmeye başladı rakip bu sefer topu kanatlara şişirerek 2. golü attım ve baya bir pozisyon da buldum. 2-0'dan sonrasında kapanıp zaman geçirme ve oyunu yavaşlatma yaptım. Takımın tek düzgün golcüsü 18 yaşında daha. 1 tane ca/pa 16/13 olan scout aldım. Şimdi onunla oyuncu bulmam lazım ama araştırma da baya zaman alıyor. Bu sene ligden çıkamam da bakalım seneye ne olacak. Takımda kalırsam bir kaç takviye ile belki zorlarım. Ama 4-1-4-1'i oturtmam lazım önce.

Olabilir. Zira son maçta önce topa sahip olmayı denedim. Pek bir işe yaramadı. İlk yarı 1-0 önde kapadım. İkinci yarıda iyice gelmeye başladı rakip bu sefer topu kanatlara şişirerek 2. golü attım ve baya bir pozisyon da buldum. 2-0'dan sonrasında kapanıp zaman geçirme ve oyunu yavaşlatma yaptım. Takımın tek düzgün golcüsü 18 yaşında daha. 1 tane ca/pa 16/13 olan scout aldım. Şimdi onunla oyuncu bulmam lazım ama araştırma da baya zaman alıyor. Bu sene ligden çıkamam da bakalım seneye ne olacak. Takımda kalırsam bir kaç takviye ile belki zorlarım. Ama 4-1-4-1'i oturtmam lazım önce.
İngiltere'nin alt ligleri gerçekten çok zevkli oluyor.
Bu arada hocam taktiği hızlıca oturtmak için 3 slota da aynı taktiği koyup training bölümünde match preparation kısmını match tactics yaparsan çok daha hızlı alışırlar taktiğe.

İngiltere'nin alt ligleri gerçekten çok zevkli oluyor.
Bu arada hocam taktiği hızlıca oturtmak için 3 slota da aynı taktiği koyup training bölümünde match preparation kısmını match tactics yaparsan çok daha hızlı alışırlar taktiğe.
İşin ilginç tarafı tam anlamıyla bir oyun anlayışını benimseyebilmiş değilim. Dizilişi pek değiştirmiyorum ama oyun anlayışı olarak nötr başlıyorum maçlara. Rakipleri maç öncesinde araştırmak da gerekiyor. Rakibin asist sayısı yüksek olan kanadına bakıyorum en önce. Topu ters kanatta tutup maç içinde duruma göre hamle yapmaya çalışıyorum. Ama slotları doldurmak takım şeklinin oturması için faydalı olabilir.

Macclesfield ile sezon ortasında Forest Green'e karşı başladım. 5 maçta 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyet alabildim şu ana kadar. Kadroda sıkıntılar var. Forvet bulmam lazım mesela. Maçların hepsini izleyip gidişata göre taktiği ayarlamaya çalışıyorum. Bakalım lig sonunda düşmeden kurtarabilirsem iyidir şimdilik. Galibiyeti lig liderini 2-0 yenerek aldım bu arada.

Böyle gidersen kovulman yakın.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

İşin ilginç tarafı tam anlamıyla bir oyun anlayışını benimseyebilmiş değilim. Dizilişi pek değiştirmiyorum ama oyun anlayışı olarak nötr başlıyorum maçlara. Rakipleri maç öncesinde araştırmak da gerekiyor. Rakibin asist sayısı yüksek olan kanadına bakıyorum en önce. Topu ters kanatta tutup maç içinde duruma göre hamle yapmaya çalışıyorum. Ama slotları doldurmak takım şeklinin oturması için faydalı olabilir.
Dediklerin bir oyun değilde gerçek bir futbol maçı için olsaydı daha çok geçerli olurdu fakat burda yapay zekadan oluşan bir menejerlik simulatorunden bahsediyoruz. Fm forumları paylaşan kişilerin çok başarılı olduğunu anlattığı binlerce taktik paylaşımıyla dolu hiç biri de birbirinin aynısı değil. Olay çok basit, her diziliş birbirinin ilacı aslında. En önemli nokta da takımın taktiğe olan aşinalığı.
jWkgrg.png

Mesela Premier Ligteki hemen hemen tüm takımlar 4-2-3-1 wide şeklinde oynuyorlar. Kontrollü ve Direkt paslı şekilde. Bu taktiğin ilacı 3-4-3-0 & 3-5-2-0 lı forvetsiz counter ve fluid dizilişler. Mesela şu anda 17.3.2 patchinden sonraki revaçta olan tüm dizilişler bu ve bunun kombinasyonu şeklinde. Burda da tabi gerçek hayatta başarılı olan dizilişlere de önem vermişler.
aGOlpR.png

3qb6Z2.png

RP7rZ6.png

Burdaki dizilişlerin olayı takım boyunu kısa tutup biraz daha geriye yaslanıp uzun top yemeden, kalabalık orta saha ile çok çabuk top kaparak ve hızlı oynayarak sonuç elde edebiliyorsun. Tabi Fm'de şöyle bir şey var sen ne kadar aynı diziliş ile oynatıp başarılı olursan rakiplerde buna göre dizilişlerini değiştiriyorlar bu da güzel bir detay.
Lafı biraz uzattım demek istediğim takımının alışkın olduğu standart bir dizilişin olursa ve takımının aşina olacağı 2. ve 3. opsiyonun olursa kazanma şansın daha da artar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt