Formula 1 Takip Başlığı | Verstappen 136-101 Perez - Sayfa 429 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Formula 1 Takip Başlığı | Verstappen 136-101 Perez

Hangi Takımı Destekliyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    40
  • Anket kapatılmış .
Newey hem gecmiste hem gunumuzde sporu domine eden araclarin bas tasarimcisi olan buyuk bir muhendis.Bu donem icin konusuyorum takimlar bir guncelleme getiriyorsa bile neweyin redbull u etrafinda onun onculuk ettigi tasarimda birlesip onu kendilerine uyarlayip gelistirmeye calisiyorlar ornek rb 19.Butun araclar rb19 dan izler tasirken newey rb20 ile yine kimsede olmayani yapti gordugunuz gibi yani adama sahip olmak demek 1 adim onde olmak demek
Newey gelecek dertler bitecek deniyor ya, sonra tanri gibi olan Newey yerine Ferrari'nin muhendislerinin Imola'da yapacaklari guncellemelerle cosacagiz diyorlar. Bu ne simdi? :D

Newey gelecek dertler bitecek deniyor ya, sonra tanri gibi olan Newey yerine Ferrari'nin muhendislerinin Imola'da yapacaklari guncellemelerle cosacagiz diyorlar. Bu ne simdi? :D
Ferrari motoru > Honda motoru aradaki farkı yok eden Newey o olmasa zaten çoktan iş biterdi Newey sayesinde Redbull halen önde kalabiliyor eğer Ferrari biraz yaklaşırsa motor farkıyla Newey'i alt edebilir.

Hem Ferrari motoru hem Newey demek dominasyonun kralı olur muhtemelen 2026'da rekor üstüne rekor kırılacak 4-5 senelik dominasyonunun temeli olur.

Ferrari motoru > Honda motoru aradaki farkı yok eden Newey o olmasa zaten çoktan iş biterdi Newey sayesinde Redbull halen önde kalabiliyor eğer Ferrari biraz yaklaşırsa motor farkıyla Newey'i alt edebilir.

Hem Ferrari motoru hem Newey demek dominasyonun kralı olur muhtemelen 2026'da rekor üstüne rekor kırılacak 4-5 senelik dominasyonunun temeli olur.
2026'ya cok bel bagladin. Ferrari sampiyon olamazsa 2026 sezonu sonunda senin adminler tarafindan insanlari manipule etmekten suresiz banlanmani talep ediyorum :p :D

2026'ya cok bel bagladin. Ferrari sampiyon olamazsa 2026 sezonu sonunda senin adminler tarafindan insanlari manipule etmekten suresiz banlanmani talep ediyorum :p :D
Şu an motor kuralları dondurulmasaydı Redbull diye bir takım podyum bile göremezdi sırf Honda çekildiği için kurallar donduruldu hem Mercedes hem Ferrari dezavantaj yaşıyor.

2026'da tekrardan işler değişiyor elektronik parça sayısı artıyor Ferrari bu konuda uzman tecrübesi var diğer takımların yok o yüzden 2026 motorunda açık ara favori olur.

Newey eklemesini o yüzden istiyorlar dezavantaj olan konuyu avantaja çevirirsen hem motor hem aerodinamik bakımından diğer rakipler sadece izlemekle yetinir.

Hocam ferrari ile ilgili olumlu haberleri cokda ciddiye almamak lazim ne olumlu haberler gorduk yillardir hepsi fos cikti.Newey konusu ise defalarca basarmis halende basarmaya farkyaratmaya devam eden birini takima katma ihtimali bile yillardir basari bekleyen insanlari haliyle umutlandiriyor.Ama ferrari oyle bir takimki newey gelse bile basarisiz olabalirmi, olursa beni hic sasirtmaz.Son olarak guncelemelerin soylendigi gibi etki edecegine inanmiyorum bakalim gorelim.

newey bazıları tarafından çok abartılıyor ancak bazıları tarafından da gerekli değeri görmüyor.

önemini anlamak için bu sene başına bakmak lazım. tabiki herkes neweyin aracına yakın ve iddialı araçlar çıkarabilir. ancak newey her zaman onlardan bir adım önde olmaya daha yatkındır. tabiki kaybettiği ve kaybedeceği tasarımcılar da olacaktır

yalnız önemini anlamak için sene başına dönüp bakmak lazım. herkes redbullun bir önceki yıl tasarımına geçerken newey bunun artık potansiyelinin dolduğunu yeni bir şey yapılması gerektiğini düşünüp ona göre paket hazırlarken, diğerleri redbullun eski paketine yakın şeyler tasarladılar.

redbull son yıllarda yapılan en kusursuz araç.o kadar iyi bir araba ki, max olmasaydı bile redbull ile perez gibi bir kolsuz adam bile şampiyon olacaktı :) bu arada perez berbat bir sürücüdür. ancak şampiyonada 2. oluyor. sürücünün farkı da burada, her ne kadar araba seni şampiyon yapsa da aynı otomobille çok değişken puan toplayan sürücüler var, stroll alonso, max perez gibi. burada da sürücünün araçtan ne kadar verim aldığını görüyoruz. perezin, max ile olan puan farkı maxın hem ne kadar iyi sürücü olduğunu hem de redbullun ne kadar iyi aracı olduğunu gösteriyor

ferrari sporun benfica, fener ve arsenali gibi. yalnız son 3 yıldır rekabetçi olduğu da unutulmamalı. çıkardıkları arabalar her zaman iyi başlamıştır sezona ama daima güncellemelerde başarısız olup geriye düşmüşlerdi. işte son yıllarda bunu da çözmeyi başardılar. ferrari ile dalga geçilse de son yıllarda dağ gibi olan tüm sorunların zaman içerisinde giderildiği gözükmektedir.

çıkardıkları araç redbulla tempo olarak o kadar uzak değil. neweyin ürettiği redbulla yakın bir araç çıkarabilmek gerçekten başarı. mercedesin yıllarca dominasyondan sonra hala 3 yıldır iyi bir araba çıkaramamasını göz önüne alınca 1. redbull 2 ferrari yeni dönemin en iyi ekipleri.

newey sayesinde redbull her zaman 1 adım önde gidiyor ama arada çok fark kalmadı artık. ferrarinin mevcut tasarımcıları da en iyi 2. arabayı çıkarabilmişler. ve bunu 3 yıldır yapıp tesadüf olmadığını gösteriyorlar.

bizim kadıköyde yıllardır ezilip yenilirken son zamanlarda galibiyetleri sık sık kaçıran biz olmamıza rağmen sürekli maçlar berabere bitiyordu. bu galibiyetin habercisiydi. barosun son dk üst direkten dönen topu ve maçın 2 2 bitmesi. artık maçlar başa baş gidiyor ve son anda galibiyeti kaçıran biz oluyorduk. ferrarinin de zirveye yakınlaşmasını buna benzetiyorum. şampiyon olacaklar ama ondan önce biraz daha redbull ile kafa kafaya gelmesi gerekiyor. bu yıl olmazsa diğer yıl, onda da olmazsa gelecek bir kaç yılda bunu başaracakları çalışmalarından belli.

artık eski rezil hali yok, bu böyledir. herkes ezile ezile, bir yerden sonra ezmeyi de öğreniyor. redbull dabu günlere mercedese karşı ezilerek geldi. bir yerde durumu dengelediler, sonra da geçtiler. aslında bu klasik bir döngüdür. bir takım gelir üstünlük kurar, sonra başkası yavaş yavaş onu yakalar ve geçer. sonra döngü tekrarlanır. f1 yönetimi dominasyonu engellemek için saçma kurallar koysa da bu spor tarihte hep böyle olmuştur.

Üst Alt