Forumdaki Yabancı Futbolcu Sevdası - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumdaki Yabancı Futbolcu Sevdası

ilk 3'e oynayan bir takım yaratabilirsek bizim için yeterli olur. bundan sonrasını okumadım keşke öncesini de okumasaymışım.

Takımda agirlikla olarak yerlilerin bulunmasindan bende yanayim fakat forvete adem arkasina emre akbaba falan olmaz oyle kritik mevkilerde oynayan futbolcularin top class seviyede olmaz ise tr ligi disinda basari hedefleyemezsin 2000 deki kadroda tipki bunun gibiydi biz yerlileri fazla hafife aliyoruz evet cok iyi topcular var misal emre colak burada yerden yere vurulurdu ama ispanyada istikrar abidesi vazgecilmeyen bir adama döndü esasen ülkede futboldan anlayan adam sayısı az buna hocalık yapan yapmayan herkes dahil işin aslı futbolcuyu kullanmayı bilmekte bence

Asıl sorun yabancı hayranlığı değil alt yapıya gereken değerin verilmemesi şimdi herkes Ozan oynasın Atalay oynasın der 3 maç sonra söver. Benim şikayet ettiğim bu ulan senin alt yapından çıkmış o oyuncu senin öz kaynağın sonuna kadar destekleyeceksin ha olmadı(Semih gibi) adam gibi gitmesini istersin inşallah Türkiyede alt yapıya değer verilen günleri görürüz tüm kulüpler için geçerli bu

Arkadasim bizim salak yonetim Belhandaya, Gomise, Maicona verdigi ayni parayi bizim yerli ve vasat oyunculara veriyo zaten. Yani gerek yok.
Haa diyelim ki saglam bi yonetim var, okey yap pazarligini al Cengiz gibi 3-4 tane kur takimini.
Brak bu yonetimi, Faruk suren doneminden sonra, kim geldiyse turk yeteneklerini hep kaptirdi Fenere ve Besiktasa. Lafin kisasi.... bizimkiler transfer yapamiyor, yerli transfer ise hic yapamiyor.

öncelikle merhaba arkadaşlar, forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak şu ana kadar yazmıyordum. gördüğüm mesajlardan sonra bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. benim şahsi fikrim, yüksek maliyetli yabancı transferlere gerek yok. forumda "yabancı olsun da gerisi önemli değil" düşüncesi hakim. bu çok yanlış. kulübe zarar veriyor. oysa ki, yerli futbolcu ağırlıklı daha az maliyete mütevazi kadrolar kurulabilir.

önceliğimiz kulübün mali yapısını düzeltmek olmalı. ilk 3'e oynayan bir takım yaratabilirsek bizim için yeterli olur. piyasada yetenekli bir çok yerli futbolcu var. ligi de tanıyorlar. örneğin emre akbaba. bu sezon alanya'da çok iyi işler yaptı, hücumda bizim için joker olur. alınması gerekiyor. 3 milyon + birkaç oyuncu verirsek alanya kabul eder. belhanda'ya falan gerek yok.

bir diğer önerim yusuf erdoğan. trabzon'dan ayrılacak. gayet cüzi bir miktara transfer edilebilir. yeteneği ortada, trabzon'da uyum sağlayamadı. yaşı genç. onu da almak lazım. beşiktaş ve fenerbahçe de istiyormuş diye duydum.

forvete gomis'i alınca bizi şampiyon mu yapacak? veya başka bir yabancı forvet? kulübe yük binecek. elin yabancısını zengin edip göndereceğiz. herkes adem büyük'e burun kıvırıyor ama bence gayet iş görür. eren ile zaten kasımpaşa'da oynadılar, uyum sıkıntısı yaşamaz. cüzi bir miktara transfer edebiliriz. karşılığında işimize yaramayan birkaç futbolcuyu da (cavanda gibi) kasımpaşa'ya teklif ederiz. hem işe yaramayan oyuncunun maliyetinden kurtuluruz, hem de gayet uygun bir fiyata alternatif forvetimiz olur.

tarık çamdal neden bu kadar yerin dibine sokuluyor? linnes'e herkes "bu adamda ışık var, oynarsa fark yaratır" diyor ama o şans neden tarık'a tanınmıyor? 4.5 milyon verdik. mutlaka faydalanmalıyız. uyum sağlarsa çok işimizi görür. hem sağda hem de solda oynayabiliyor. büyük avantaj.

"tete" diye bir bek bulmuşlar. ajax'taymış. bonservisi 3 milyonmuş sözde. çok yetenekliymiş. e bu adam bu kadar yetenekliyse neden 3 milyona bırakıyorlar? ya da bu adam neden bize geliyor? avrupa'da o paraya hemen transfer ederler kendisini. etmiyorlar demek ki, çünkü sıkıntıları olan bir futbolcu. transfer ettikten sonra "gönderelim gitsin" diyenler ortaya çıkarlar. carole'da olduğu gibi. carole'a herkes "muhteşem, yeni evra" falan diyordu. şimdi ne oldu? her maç arkasına adam kaçırıyor, küfür yiyor.

sağ bekte neden semih'e şans verilmiyor? potansiyeli ortada. fatih terim döneminde savunmanın vazgeçilmezi oldu. sağ bekte de gayet başarılı, mancini döneminde bunu net olarak gördük.

uefa şampiyonu olduğumuzda kadromuzun çoğunluğu türk idi. neden yeni hasan şaş'lar, bülent korkmaz'lar, ümit davala'lar, arif erdem'ler, tugay'lar çıkarmak yerine gidip elin yabancısına bir çuval para veriyoruz?

kısaca bu kafa yapısından vazgeçin. kulüp her geçen gün geriye gidiyor. önümüzdeki cevherleri keşfetmemiz, kulübümüze kazandırmamız lazım.

her şeyden önce garaja ejder sığar mı?

bana belhanda ve gomis seviyesinde olan bir tane yerli oyuncu sayabilir misin?
simdi bana kimse özil demesin onu alamazsin digerleri de cöp

Halen tarık çamdala şans verilmelidir diyen birinin olması dursun'un başkan olmasından daha vahim bir durumdur.

Hamzadan bile daha rezalet bir durumla karşı karşıyayız.Adem büyük le Gomisi aynı kefeye koymuş.Tabiki bastım kahkahayı.İşte böle örümcek zekalılar yüzünden bu haldeyiz şuan.

Kur daha mütevazi kadrolar da oyna beşinci ile onunculuk arasında ondan sonra bak bakalım o mütevazi kadronun bile giderini çıkarabiliyormusun.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Neyse mütevazi sözünü geçtim, biraz daha okudum Tarık camdal neden yerin dibine sokuluyor, semihe neden sağ bekte şans verilmiyor diye okudum. Normalde herkesin fikri kendine ama daha ikinci ligde top oynayamayan adamlardan bahsediyoruz

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Hani önümüzde bir Antalyaspor örneği var, kaç yaşında Etoo aldı takımı nerelere getirdi

Bu Ateş üfleyerek sönmez

8e1ecae3cac87b38df80cbcaebcd56c1.jpg

Galatasaray taraftarının kendisine yapması gereken ozelestiriyi çok güzel ozetlemissin.

Her satırına katılıyorum. Gerek Hamza Hamza oğlu döneminde gerek nazifoglu bunları bize anlatmaya çalıştı.

Taraftar baskısıyla adamların plan programını alt üst ettik.yabanci transferine zorladı sonuç hüsran.

Şu an yine tudor yönetiminde bir transfer açlığı ile sağa sola saldirildigini görüyorum .gene paralar hiç edilecek.

Oysa altyapıdan dahil edilebilecek kaliteli çocuklar var.bu kadro üstüne birkaç genç yerli takviye ve süperligi bilen oyuncular ile her sene en azında uefaya katılma hakkı elde edecek stabilize bir geliri olan takım yaratılabilir.

Hersene şampiyon olacağız diye yaratılan baskı kulüp üzerinde ters tepiyor.

Ayrıca kulüp duayenlerine yaşlı 100 yaşında adamlara saygısızlık yapıldığını görüyorum, ağza alınmayacak laflar , fosil diye yakıştırmalar. .

Bu insanlar kulüp için bir şans , tecrübelerinden faydalanmak gerek.Bakin alp Yalman kaç yaşında görev almak için geri döndü ama taraftarın transfer baskısına dayanamayarak istifa etti , adamları rahat bırakmıyoruz , filanca süperlig kulübünden transfer yapacağım deyince hemen auwww diye reaksiyon gösteriyoruz , oysa aynı adamları bize karşı oynarken yere göğe sigdiramiyoruz.

Bu sene Gomis belhanda vs transfer söylentileri ayyuka çıkmış , kulübün mali yapısı için çok tehlikeli hareketler.

Eren varken ana forvet transferine hiç gerek olmadigini dusunuyorum .Hazır takım havasına zarar veren bruma dan kurtulmuslen orta yapma özelliği iyi olan oyuncular transfer ederek ereni beslemeliyiz .

Yasin gibi içe kareden oyuncular erenin istatistiğine zarar verdiği için kaybolmasına yol açıyor.
Kanatlardan orta yapan bir takım şablonu ile eren bu ligte en az 20 gol atar.

Sabriye yapılan vefasızlık , rahat 34 yaşına kadar oynayabilecek , boş mukaveleye imza atacak kadar Galatasaray ı seven bir oyuncuyu kaybettik .üstelik asistleri bek oyuncusu için hiç de az değildi. Sabrının yokluğunu arayacağız.

Acilen tudor ile yollar ayrılıp yerli ve süperlig tecrübesi olan takım ruhuna sahip bir kadro kurulmalı.

Fatih terimin öğrencilerinden birine takım emanet edilebilir.hamza tekrar kulübümüze davet edilebilir , geçiş sürecinde az kayıpla ilk.3 e oynayan stabil bir kadro ile gençleştirme operasyonu yapıp milli takımın iskeleti olusturulmalidir.

Belki 5-6 sene bu kadro şampiyon olmayabilir ama vizyonlu olmak geleceğe yatırım yaparken kısa vadeli kazanımlardan vazgeçmeyi gerektirir.

Galatasaray taraftarının kendisine yapması gereken ozelestiriyi çok güzel ozetlemissin.

Her satırına katılıyorum. Gerek Hamza Hamza oğlu döneminde gerek nazifoglu bunları bize anlatmaya çalıştı.

Taraftar baskısıyla adamların plan programını alt üst ettik.yabanci transferine zorladı sonuç hüsran.

Şu an yine tudor yönetiminde bir transfer açlığı ile sağa sola saldirildigini görüyorum .gene paralar hiç edilecek.

Oysa altyapıdan dahil edilebilecek kaliteli çocuklar var.bu kadro üstüne birkaç genç yerli takviye ve süperligi bilen oyuncular ile her sene en azında uefaya katılma hakkı elde edecek stabilize bir geliri olan takım yaratılabilir.

Hersene şampiyon olacağız diye yaratılan baskı kulüp üzerinde ters tepiyor.

Ayrıca kulüp duayenlerine yaşlı 100 yaşında adamlara saygısızlık yapıldığını görüyorum, ağza alınmayacak laflar , fosil diye yakıştırmalar. .

Bu insanlar kulüp için bir şans , tecrübelerinden faydalanmak gerek.Bakin alp Yalman kaç yaşında görev almak için geri döndü ama taraftarın transfer baskısına dayanamayarak istifa etti , adamları rahat bırakmıyoruz , filanca süperlig kulübünden transfer yapacağım deyince hemen auwww diye reaksiyon gösteriyoruz , oysa aynı adamları bize karşı oynarken yere göğe sigdiramiyoruz.

Bu sene Gomis belhanda vs transfer söylentileri ayyuka çıkmış , kulübün mali yapısı için çok tehlikeli hareketler.

Eren varken ana forvet transferine hiç gerek olmadigini dusunuyorum .Hazır takım havasına zarar veren bruma dan kurtulmuslen orta yapma özelliği iyi olan oyuncular transfer ederek ereni beslemeliyiz .

Yasin gibi içe kareden oyuncular erenin istatistiğine zarar verdiği için kaybolmasına yol açıyor.
Kanatlardan orta yapan bir takım şablonu ile eren bu ligte en az 20 gol atar.

Sabriye yapılan vefasızlık , rahat 34 yaşına kadar oynayabilecek , boş mukaveleye imza atacak kadar Galatasaray ı seven bir oyuncuyu kaybettik .üstelik asistleri bek oyuncusu için hiç de az değildi. Sabrının yokluğunu arayacağız.

Acilen tudor ile yollar ayrılıp yerli ve süperlig tecrübesi olan takım ruhuna sahip bir kadro kurulmalı.

Fatih terimin öğrencilerinden birine takım emanet edilebilir.hamza tekrar kulübümüze davet edilebilir , geçiş sürecinde az kayıpla ilk.3 e oynayan stabil bir kadro ile gençleştirme operasyonu yapıp milli takımın iskeleti olusturulmalidir.

Belki 5-6 sene bu kadro şampiyon olmayabilir ama vizyonlu olmak geleceğe yatırım yaparken kısa vadeli kazanımlardan vazgeçmeyi gerektirir.

Hamzated.

Üst Alt