forvet-santrafor terimleri arasındaki farklar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

forvet-santrafor terimleri arasındaki farklar

ben uyuz olmuyorum zira burak denen vasıfsız bu gruba bile girmiyor benim gözümde.. jardel ve tanju gibi geleni yazsa ne ala..

burak ne forvet, ne santrafor.. kısacası hiç bir kategoriye girmeyen bir futbol katili..

burağı bunlarla bir tutmak istemedim zaten reis.Tanju'yu bilmiyom da Jardel,Inzaghi,Falcao vs. 1.sınıf golcüler.burak taş çatlasa 3.sınıf golcü olabilir.Ben pivot santrforları daha çok seviyorum.Onu diyorum.

buraktan acayip nefret ediyorum.

burağı bunlarla bir tutmak istemedim zaten reis.Tanju'yu bilmiyom da Jardel,Inzaghi,Falcao vs. 1.sınıf golcüler.burak taş çatlasa 3.sınıf golcü olabilir.Ben pivot santrforları daha çok seviyorum.Onu diyorum.

buraktan acayip nefret ediyorum.

Katılıyorum.. oraya hakan şükür yada drogba tarzı adam lazım..

ama tanju veya jardel gibi bir adama da bu yoklukta hayır demem :)

Tanju hiç pres yapmazdı.. Jardel'in hemen hemen aynısıydı.. ama rakip defans pres olmasa da bu adamlardan tırsardı.. çünkü o adamları maçta 1-2 defa kaçırma lüksün bile yok..

Burak saldım çayıra, mevlam kayıra rahatlığında oynadığı halde zar zor gol atıyor cibiliyetsiz..

Burak Yilmaz agir bir set oyunu oynayan bir takimda, negatif olarak ön plana cikacaktir herzaman. Galatasaray´in hücum temposu azaldikca, Burak´in da eksikleri yükselere, ortaya cikmaya basladi. Galatasaray simde ise ne hücumda ne yapmak istedigini bilen bir takim var, ve gittikce tempimuz da azalmaya basladi. Bu sartlar altinda her forvetin, parlama sansi kisitli olacagini düsünüyorum. Bu takimda su an Elmander bile olsa oynamazdi, istedigi kadar duvar olsun, pres yapsin, ama arkadan oyuncu bastirmadigi sürece, bunun rakipe zarari minimum düzeyde olur.

Teknik anlamda bir forvet icin, gayet iyi düzeyde olmasina ragmen Benfica macinda Podolski ileride bir tane bile top tutamadi. Ayni sikintilari Mancini döneminde, yine hücum anlaminda statik oynadigimizda siklik ile yasadik. Yani forvetin görevinde top tutmak vardir, ancak top tutmasinda takim halinde de, yardimci olmak gerekiyor. Bu takimda Drogba gibi adam bile, top tututmakta zorlanmisti ki, bu konuda dünyada en iyi forvetlerin arasindaydi.

Burak Yilmaz´a bütün sucu yüklemek de bir cözüm degil. 10-21 hafta arasi, oynadigi 9 macta 9 gol bulmustu. Bu dönemde Galatasaray son yillarin, en iyi topunu oynamisti, ve sampiyonluk icin en önemli sürecti. Takim o sürecte 8 galibiyet ve bir beraberlik almisti.

Burak Yilmaz´in gidip, daha iyi bir forvetin gelmesi elbette yardimci olacaktir, ancak Galatasaray öncelik ile bir gücum oyunu üretmesi gerekir.

Ne kadar dogrudur bilemem ama "santrafor" terimi uzun yillar once ingilizce "Center Forward" kelimesine dilimiz donmedigi icin yuvarlama " SANTRAFOR" olmus...

Hece hece okudugun zaman baya uyuyorlar birbirine.

Santrafor
Center Forward

Arka arkaya okuyun anlarsiniz ne demek istedigimi..

Konuya gelecek olursak Turkiye'de forvet dedigimiz zaman genellikle santrafordan bahsediyoruz. Sahsen ben santrafor kelimesini pek kullanmiyorum. Alismisim forvete :D

Ayrica;

Forvet
Forward

Herhalde yine dilimiz donmemis zamaninda :D

Santraforlar eskide kaldı be nerede o guzel adamlar futbol onlarla guzeldi.
Dikkatimi ceken birsey var acık yani kanat forvete örnek verilirken rommedahl ne alaka diğerler hepsi faal rommedahl ise rahmetli oldu cok acayibime gitti sanki bir tanıdıgı araya sıkıştırmış gibi

Katılıyorum.. oraya hakan şükür yada drogba tarzı adam lazım..

ama tanju veya jardel gibi bir adama da bu yoklukta hayır demem :)

Tanju hiç pres yapmazdı.. Jardel'in hemen hemen aynısıydı.. ama rakip defans pres olmasa da bu adamlardan tırsardı.. çünkü o adamları maçta 1-2 defa kaçırma lüksün bile yok..

Burak saldım çayıra, mevlam kayıra rahatlığında oynadığı halde zar zor gol atıyor cibiliyetsiz..

Eskiden bunlara beleşçi derlerdi :D Burak bu kategoriye bile girmiyor:asd22:

oyuncunun en uçta oynaması santrafor oldugu anlamına gelmez.

burak benim icin hicbir zaman santrafor olamamıstır, düz bir forvettir.

Üst Alt