Frank Rijkaard - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Frank Rijkaard

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Frank Rijkaard | Teknik Direktör

''Haldun Üstünel, Rijkaard ile 20 gün önce Madrid'de ikinci kez buluştu. Yeniden Galatasaray'ı ve hedeflerini anlattı. Surinam asıllı Hollandalı hoca, uzun boylu uzun saçlı Türk yöneticisini çok sevdi. Aralarında önce samimi bir arkadaşlık kuruldu. Bir daha görüşmek üzere dostça vedalaştılar.''

Kendisinin bu aciklamasi beni tebessume itti . Cok mutluyum.

Başarılı olacağına inancım tam.La Liga'daki başarısını burada devam ettirecek

Ahanda buraya yaziyorum Post No:21 Arkandayim Rijkaard sezon sonuna kadar arkanda oldugumu gostermeyecek bi msjim olursa burdan alinti yapabilirsiniz.

iyide bir teknik direktöre 8 milyon vermek gereksiz o paraya git en kral oyuncuları getir.

iyide bir teknik direktöre 8 milyon vermek gereksiz o paraya git en kral oyuncuları getir.

Kral oyuncular kendi başlarına bir halt edemiyorlar kusura bakma.Al Türkiye'nin en iyi kadrosu,noldu ? 5. bitirdik ligi. :)

Rijkaard'ın felsefesini anlayamamışsın zaten,adam sistemi oturtalım,isimler önemli değil diyor,sen sistem önemli değil yıldız isimler alalım diyorsun.

İyi iyi ..

Kral oyuncular kendi başlarına bir halt edemiyorlar kusura bakma.Al Türkiye'nin en iyi kadrosu,noldu ? 5. bitirdik ligi. :)

Rijkaard'ın felsefesini anlayamamışsın zaten,adam sistemi oturtalım,isimler önemli değil diyor,sen sistem önemli değil yıldız isimler alalım diyorsun.

İyi iyi ..

Yıldızlar,sistem içinde parlar! Rijkaard'a başarılar!Ve soyliyorum ..Sabır,sabır,sabır...!

Rijkaard Hızlı Başladı!

RİJKAARD HIZLI BAŞLADI

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü görevine hızlı başladı. Hollandalı teknik adam, Florya Metin Oktay Tesisleri'ni gezdikten sonra yöneticilerle transfer konusunu masaya yatırdı.

060609-gsrijkaardhaber231.hmedium.jpg

İSTANBUL - Ancellotti'den boşalan Milan teknik direktörlüğü için adı geçen Frank Rijkaard, İtalyan kulübünün eski oyuncusu Leonardo ile anlaşmasının ardından Galatasaray'ın yaptığı teklifi kabul etti.

Galatasaray ile 2 yıllık sözleşme yapan Hollandalı teknik adam, yeni görevine hızlı başladı.

Sarı kırmızılı yönetimden transferde tek yetkili olma sözü alınca çalışmalara başlayan Rijkaard, Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yöneticilerle geç saatlere kadar gündemdeki isimleri görüştü.

Sarı kırmızılı kulübün stat projesi hakkında bilgi alan Frank Rijkaard'ın kamp programı üzerinde değişiklik yapması da bekleniyor.

Hollandalı teknik adamın antrenmanların haziran ayının son haftasında başlamasını istediği öne sürüldü.

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon oynadığı maçların kasetlerini alan Frank Rijkaard, sabah erken saatlerde İstanbul'dan ayrıldı.

KAYNAK : NTVSPOR

Ortada birçok ismin adı geçiyorken Rijkaard'ın Galatasarayımız'a teknik direktör olması açıkcası beni şaşırttı. Türkiye'ye gelebileceğine hiç ihtimal vermiyordum.

Euro 2000de oynattığı futbol hala aklımdadır. İtalya maçında, harika oyunlarına rağmen 2 penaltı ve onlarca pozisyon kaçırarak elenmişlerdi keza Toldo tanrı gibiydi o gün, çıkmayacak toplar çıkarmıştı. Mükemmel oynadıkları, şansızlıkdan dolayı elendikleri bir turnuva sonrası ''Ben bu takımı şampiyon yapmalıydım ama beceremedim.'' diyerek istifa etmesini, o dönem, güvenoyu almak için yaptığını sanmıştım ama kararından geri dönmeyerek beni yanılttı aynı zamanda takdirimi kazandı. O zamandan beri hayranlığım vardı kendisine.

Sparta macerası hakkında pek bilgim yok ama Barcelona'da yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ancak Barca'nın lige çok kötü başladığını hatta küme düşme potasına bile girdiğini unutmayalım. Laporta herşeye rağmen Rijkaard'ın arkasında durdu. Barca'da zaten ligin 2. yarısında gösterdiği mükemmel performans ile ligi 2. sırada bitirdi ve Laporta'nın haklılğını kanıtladı.

''Benim gözümde yıldız oyuncuların ayrıcalığı yoktur ama genç oyuncuların vardır.'' demişdi bir röportajında söylediği bu cümleyi ve Barca'da ısrarla oynattığı genç futbolcuları görünce Aydın gibi gençler adına umutlarımda artıyor. Aydın'ın hala Arda ayarına gelebilecek bir yetenek olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Serdar Özkan örneğinden yola çıkarak birşey belirtmek istiyorum. Ertuğrul Sağlam gelene kadar Serdar 2. lig takımlarına kiralanan, orda dahi devamlı oynamayan ve performansı üst düzey olmayan bir oyuncuydu ama Ertuğrul Sağlam geldi şans verdi ve Serdar'ı kazandı. Eminim Serdar'ı beğenmeyenleriniz vardır ben de çok üst düzey bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama benim üzerinde durduğum nokta şu ki; her futbolcu içinde bulunduğu takımın kalitesine göre performans sergiler. İyi bir takımda oynarken yeteneklerini sergilemesi daha kolaydır.

Bundan dolayıdır ki A takımda hemen hemen hiç şans verilmeyen ama Paf liginde, genç milli takımlarda özellikle takip ettiğim akdeniz oyunlarında sergilediği harika oyun ile Cafercan'a da Rijkaard'ın bir fırsat olabileceğini hatta böyle bir fırsatın verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yıllardır bahsettiğimiz total futbolu oynatabilecek en iyi teknik adamlardan birini getirdiğimiz kanaatindeyim. Yeter ki Laporta'nın gösterdiği desteği bizim yönetimimizde göstersin, taraftarımız 2-3 kötü sonuçtan sonra istifa diye ayaklanmasın.

Sistem oturtmak zor bir iştir, Rijkaard sistemi oturtana kadar Galatasaray illaki sancılı dönemler çekecektir. Özellikle sezon başında zorlanacağımızı düşünüyorum ama dediğim gibi öenmli olan sabredebilmek eğer bunu becerebilirsek belki biz de ''Bizim niye Fergusonumuz yok, bizim niye Wenger'imiz yok'' demekten kurtulabiliriz

Bizde yerimizi alalim o halde,

Rijkaard basarili olacagina inaniyoruz:)

Ortada birçok ismin adı geçiyorken Rijkaard'ın Galatasarayımız'a teknik direktör olması açıkcası beni şaşırttı. Türkiye'ye gelebileceğine hiç ihtimal vermiyordum.

Euro 2000de oynattığı futbol hala aklımdadır. İtalya maçında, harika oyunlarına rağmen 2 penaltı ve onlarca pozisyon kaçırarak elenmişlerdi keza Toldo tanrı gibiydi o gün, çıkmayacak toplar çıkarmıştı. Mükemmel oynadıkları, şansızlıkdan dolayı elendikleri bir turnuva sonrası ''Ben bu takımı şampiyon yapmalıydım ama beceremedim.'' diyerek istifa etmesini, o dönem, güvenoyu almak için yaptığını sanmıştım ama kararından geri dönmeyerek beni yanılttı aynı zamanda takdirimi kazandı. O zamandan beri hayranlığım vardı kendisine.

Sparta macerası hakkında pek bilgim yok ama Barcelona'da yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ancak Barca'nın lige çok kötü başladığını hatta küme düşme potasına bile girdiğini unutmayalım. Laporta herşeye rağmen Rijkaard'ın arkasında durdu. Barca'da zaten ligin 2. yarısında gösterdiği mükemmel performans ile ligi 2. sırada bitirdi ve Laporta'nın haklılğını kanıtladı.

''Benim gözümde yıldız oyuncuların ayrıcalığı yoktur ama genç oyuncuların vardır.'' demişdi bir röportajında söylediği bu cümleyi ve Barca'da ısrarla oynattığı genç futbolcuları görünce Aydın gibi gençler adına umutlarımda artıyor. Aydın'ın hala Arda ayarına gelebilecek bir yetenek olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Serdar Özkan örneğinden yola çıkarak birşey belirtmek istiyorum. Ertuğrul Sağlam gelene kadar Serdar 2. lig takımlarına kiralanan, orda dahi devamlı oynamayan ve performansı üst düzey olmayan bir oyuncuydu ama Ertuğrul Sağlam geldi şans verdi ve Serdar'ı kazandı. Eminim Serdar'ı beğenmeyenleriniz vardır ben de çok üst düzey bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama benim üzerinde durduğum nokta şu ki; her futbolcu içinde bulunduğu takımın kalitesine göre performans sergiler. İyi bir takımda oynarken yeteneklerini sergilemesi daha kolaydır.

Bundan dolayıdır ki A takımda hemen hemen hiç şans verilmeyen ama Paf liginde, genç milli takımlarda özellikle takip ettiğim akdeniz oyunlarında sergilediği harika oyun ile Cafercan'a da Rijkaard'ın bir fırsat olabileceğini hatta böyle bir fırsatın verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yıllardır bahsettiğimiz total futbolu oynatabilecek en iyi teknik adamlardan birini getirdiğimiz kanaatindeyim. Yeter ki Laporta'nın gösterdiği desteği bizim yönetimimizde göstersin, taraftarımız 2-3 kötü sonuçtan sonra istifa diye ayaklanmasın.

Sistem oturtmak zor bir iştir, Rijkaard sistemi oturtana kadar Galatasaray illaki sancılı dönemler çekecektir. Özellikle sezon başında zorlanacağımızı düşünüyorum ama dediğim gibi öenmli olan sabredebilmek eğer bunu becerebilirsek belki biz de ''Bizim niye Fergusonumuz yok, bizim niye Wenger'imiz yok'' demekten kurtulabiliriz

Buna imzami atarim. ;)

Evet aynen katılıyorum.Sabır çok önemli.

Sparta macerasının olayı şudur Sparta o dönem banka borçları nedeniyle bir çok as oyuncusunu kaybetmiştir ve gençlerle oynamak zorunda kalmıştır Rijkaard büyük bir risk alıp takımın başına geçmiştir ve zaten küme düşmesine kesin gözüyle bakılan takım küme düşmüştür yani olaya Rijkaard'ın başarısızlığı olarak bakamayız..

Frank Rijkaard ve bizim de Barçamız olur mu?

06.06.2009

Hep aynı şeyi söyledim; emin olmadan transfer yazmam...

Ama satır aralarında o kadar çok şey yazdım ki, her seferinde o kadar çok mesaj verdim ki beni iyi takip edenler, Galatasaray’a gelecek hocanın;

1-Alman değil, Hollandalı olacağını...

2-Fatih Terim’in asla Galatasaray’a alınmayacağını,

3-Bizim de Barçamız olur mu? başlığı altında Frank Rijkaard’ı ima ettiğimi,

Anlarlar...

Neden açık açık söylemedim?

Çünkü bana samimi davranan yöneticilerin işini zora sokmak istemedim de ondan...

Rijkaard desem hemen rakipler yola taş koyacak ve Rijkaard’ın fiyatı ikiye katlanacaktı...

Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.

Galatasaray da zaman zaman bunları yapıyor. Ortalığı kızıştırıyor.

Türkiye’de transferin bir sır oluşu bu yüzden.

Üç büyükler ‘ben alamıyorsam o da alamasın’ mantığı içinde kıskanç ve çağ dışı davranıyorlar...

Bunlar işin cambazlık tarafı.

Gelelim Rijkaard’a.

Galatasaray çok güzel bir iş yaptı.

Tam yeri gelmişken manzara koyalım

Fenerbahçe denenmişi denerken, gönderdiği Daum’u geri alırken hata etti.

1-Daum hangi parlak başarıyı gösterdi ki geri geliyor?

2-Denizli’de şampiyonluğu veren Daum değil mi?

3-Fenerbahçe’den sonra attan inip eşeğe binen ve Almanya’da 2. Lig takımı çalıştıran Daum değil mi?

4-Zico Daum’dan daha başarışlı olmadı mı?

Bütün bunlardan sonra Fenerbahçe hala Daum’u alıyor, Galatasaray dünya takımı Barcelona’nın hocası Frank Rijkaard’ı getiriyorsa daha mevsim başı ilk raund Galatasaray’ın.

Frank Rijkaard kimdir?

Futbolculuk hayatında mükemmeldi... Beyindi, yaratıcıydı...

Hocalık döneminde 2003-2008 arası Barça’yı çalıştırdı. Şayet Rijkaard başarılı olmasaydı Barcelona ona tam beş yıl tahammül etmezdi. Dile kolay tam 5 yıl Barça’da hocalık her babayiğidin harcı değil!

Frank Rijkaard’ın özellikleri;

1-Çabuk futbol

2-Dikine oyun

3-Topla aşk yapma, yani topu iyi kullanma

4-Gençlere önem verme,

5-Disiplin

Bunlar Rijkaard’ın olmazsa olmazları...

Rijkaard presin nasıl uygulandığını, pres yapmanın sadece ‘deli danalar gibi koşmak’ olmadığını öğretecek.

Rijkaard dürüst ve cok açık bir insandır. Nettir. İnsanlara kucak açar. Sakın kimse onun iyi niyetini kullanmaya kalmasın, kaybeder...

Yalanı dolanı, köylü kurnazlığını hiç sevmez.

Herşeyi bıçak gibi keser atar.

Bugün Barcelona mükemmel top oynuyorsa ve de Chelsea’yi, yenip Avrupa Şampiyonu oluyorsa bunda Rijkaard’ın payı büyüktür.

Guardiola resmen Frank Rijkaard’ın mirasına çöreklenmiştir.

Bravo Adnan Polat

Adnan Polat’ı kutluyorum.

Hem de iki kere...

Hem Rijkaard’ı getirdi hem de bana söylediklerini aynen uyguladı.

Sizler de doğru bilgilendiniz...

Ne demişti Polat?

Adnan Sezgin eldeki futbolcuları pazarlayacak...

Ben ve Haldun Üstünel transferlere bakacağız...

Haldun Üstünel de Rijkaard’ın transferinde önemli bir rol oynadı...

Galatasaray çok güzel bir iş yaptı.

Adnan Polat, Adnan Sezgin’i de harcamadı.

Haldun Üstünel’i de zora sokmadı, Galatasaray kazandı.

Bravo Polat.

Galatasaray iyi yönetilirse gelecek onundur.

Çünkü Galatasaray’ın iyi bir kadrosu var.

Rijkaard Galatasaray’da ne yapar?

Madde 1; Rijkaard Galatasaray’ı uçurur. Bunun için de üç şart var;

1-Rijkaard’ın işine kimse karışmayacak. Yöneticiler Florya’da dolaşmayacak.

2-Galatasaray taraftarı sabredecek,

3-Gereksiz transfer yapılmayack. Eldeki kadro –bazı mevkiler hariç- yeterlidir.

Frank Rijkaard geleceğin takımını yaratacak.

Eldeki kadro bu iş için yeterlidir. Fazla oyuncuya gerek yoktur.

İlk sene Galatasaray geleceğin kadrosunu kuracak, ne zaman ki Seyrantepe bitecek Galatasaray o zaman ‘üç baba’ daha bulacak ve Hagi, Popescu, Taffarel gibilerini alıp Avrupa’ya koşacak.

Bu tarih de 2010-2011 sezonudur.

Yani, bu yıl Rijkaard Galatasaray’ı tanıyacak sonrasında mükemmele koşacak.

Ekonomik konjonktür de bunu söyler.

Akıl da...

Geriye dönelim, ip uçlarımı bir daha hatırlayalım.

Ne demiştim?

Bülent Korkmaz’ın üzerine bir hoca getirilecek ve Bülent Korkmaz onunla çalışacak.

Bülent Bunu kabul etmez, dedim.

Nitekim öyle oldu. Bülent haftalar önce istifa etti, Galatasaray bunu açıklamadı.

Ne zaman ki Rijkaard oldu.

Bülent Korkmaz ‘ben onun altında çalışmam’ deyince istifası yürürlüğe kondu!

Bundan sonra Frank Rijkaard’ın yardımcılığını da muhtemelen Neeskens yapacak.

Galatasaray da Florya’da büyük bir otoriteye kavuşacak.

Galatasaray’da neler olacak?

Rijkaard’ın çizgisi belli. Ya bana uyacaksın ya gideceksin!

Kimler uyar, kimler gider?

Topla fazla oynayanlar, topu kullanamayanlar, söz dinlemeyenler derhal gider!

Hasan Şaş, Ümit Karan, Sabri...

Lincoln için bir şey diyemem... %50-%50

Topla iyi, disiplini zayıf!

Gitmesi daha kuvvetli ama emin değilim...

Yönetim Rijkaard’a ‘Lincoln’den vaz geç hiç düşünme’ derse Lincoln postalanır.

Ama iyi bir Lincoln, Rijkaard’a yarar.

Aydın Yılmaz’ın ufku açılır. Ama Aydın da akıllanmalı ve fizik güce kavuşmalı...

Arda da yıldız olur ama o da vites büyültmeli!

Baroş prim yapar,

Servet ve Hakan Balta ve de Mehmet Topal mücadele güçleriyle avans alır...

Ayhan ve Barış zorlanır.

Ayhan geri dönüşlerden ve fazla çalımdan vaz geçer,

Barış da topu iyi kullanırsa Rijkaard’ın gözdesi olurlar...

Kewell fizik gücünü artırırsa ‘beyin’ olur

Bakın bir çırpıda 9 isim saydım.

Galatasaray akıllı bir transfer politikasıyla az adam alıp bu yılı başarıyla kapatabilir.

Rijkaard ‘sihirli değnek mi’ demeyin!

Galatasaray’ın sorunu Florya’daki otoriteydi. Rijkaard bunu sağlama alırsa Galatasaray şahlanır.

RİJKAARD’ın TEKNiK DiREKTÖRLÜK KARiYERi

1998-2000 / Hollanda Milli Takımı

2001-2002 / Rotterdam

2003-2008 / FC Barcelona

BARCELONA'DA YASADIĞI BASARILAR

Galatasaray'dan önce Barcelona'yı çalıştıran 46 yaşındaki deneyimli teknik direktör; İspanyol ekibi ile;

2005/2006 sezonunda Şampiyonlar Ligi Kupası,

2004/2005 ve 2005/2006 sezonu La Liga şampiyonluğu

2004/2005 ve 2005/2006 sezonlarında İspanya Kral Kupası’nı kazandı.

Bakın etrafınıza Galatasaray’ın rakiplerinde böyle bir deneyim,

Böyle bir kariyer var mı?

Rijkaard sırf kariyer...

Rijkaard neden Barcelona’dan ayrıldı?

Rijkaard Barcelona’nın iskeletini o kurmuştu. Sadece bir hatası vardı. Tutucu Katalan Barcelona’ya çk fazla Hollandalı oyuncu aldı ve bir kısmı takıma giremedi. O oyuncular da ister istemez ‘Hollandallar grubu’ oluşturdular. Tıpkı Fenerlilerin Brezilyalıları gibi...

Rijkaard bu dengeye dikkat etmediği için Barça’dan ayrılmak zorunda kaldı.

Rijkaard’ın futbol mantığı nedir?

İspanya milli takımı ve Barcelona’nın şu an oynadığı; tek pas, çabuk pas, bireysel oyun,

alan savunması, sahanın hemen hemen tamamını kullanmak, hepsi Rijkaard’ın futbol mantığı.. Onun yaptıklarından İspanya milli takımı bile nasibini aldı.

Aragones uygulamacıydı...

Türkiye’den kimleri ister?

Rijkaard’ın Türkiye liginden isteyeceği yerli futbolcuları size şimdiden sayayım;

Mehmet Topuz ama olmaz!

Murat Ceylan ve İsmail (Antep’te, alınabilir )

Özer Hurmacı (Ankaraspor alınabilir)

Eren Güngör (Kayseri, alınabilir)

Rijkaard defansta oynayan oyuncuların bile topu olumlu kullanmasını ister. Teknik ve isabetli oynamasını ister.

Felsefesinde, doldur boşalt veya topu kes ileri dan dun vur, yoktur.

Topla oynamayı seven Arda ve Lincoln kendilerini yenilemezlerse hocalarıyla ters düşebilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt