Fringe - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Fringe

Yapımcı firmaya mail at Astrid rolüne talip olduğunu belirt :) Kurgusal anlamda durumu kotarırsın :)

:) Eee ne dusunuyorsun observerlar hakkinda. Hepsi onlarin planinin parcasi miydi ? Ekstra gelecekten geliyorlar herhalde ve duygularini kaybetmisler gibi. Herhalde yikim oldu ve bu durum kaybetmelerine neden oldu duygularini. Observerlar baya bir karisik. Peter varolmadi falan dediler biz ne izledik o kadar bolumdur onu nasil baglayacaklar falan merak ediyorum.

Fringe'in çok ses getiren sezon finali ardından herkes bir şeyler konuşuyor ve senaristlerden cevap bekliyor. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde dizi senaryosunun içeriği için yardımlarda bulunan dizi ekibinden joel wyman ayak üstü yaptığı röpotajda sıkça sorulan bir kaç soruya cevap verdi. İşte o röportaj.

joshua jackson'ı dördüncü sezonda görebilecek miyiz?

-sözleşmemiz var, illaki bir şekilde göreceksiniz.

-peter'sız hikayeye nasıl devam edeceksiniz, çok merak ettim.

-"peter'sız" sizin kelimeniz, bizim değil.

-peter dördüncü sezonda geri dönecek mi merak ediyorum. peter nereye gitti?

-doğru soru, "peter'a ne oldu?" olacaktı.

-en azından bir yerde olduğunu söyleyebilir miyiz?

-evet, diyebiliriz.

-minik bebek henry'e ne oldu?

-peter yoksa henry de yok demektir.

-gelecek sezonda gözcüler hakkında bir şeyler öğrenecek miyiz?

-elbette, tonlarca.

-peter madem yok oldu, veya hiç yoktu; o zaman evrendeki yırtıkların sebebi nedir?

-walter ve bell, zaten hep öbür tarafa geçmeye çalışıyorlardı. peter için değil de başka bir şey için geçmiş oldular. geçme nedeni değişti yani.

-broyles'un gözüne ne oldu?

-bir fringe olayında hasar aldı.
.

:) Eee ne dusunuyorsun observerlar hakkinda. Hepsi onlarin planinin parcasi miydi ? Ekstra gelecekten geliyorlar herhalde ve duygularini kaybetmisler gibi. Herhalde yikim oldu ve bu durum kaybetmelerine neden oldu duygularini. Observerlar baya bir karisik. Peter varolmadi falan dediler biz ne izledik o kadar bolumdur onu nasil baglayacaklar falan merak ediyorum.

Diziyi ne çabuk bitirmişsin :) Tebrik ediyorum cidden :)

Ben onların zamandan bağımsız olduğunu düşünüyorum ki zaten olup biten de onların bu durumunu gözler önüne seriyor. Bir nevi dengeleyici unsur gibi davranıyorlar. Daha mitolojik yaklaşırsak sanki Tanrılar kurulu gibi iş görüyorlar.

Zaman da yaşanacak olan kırılmaların ortaya çıkaracağı durumları her şekilde test ve tecrübe etmişler gibi. Peter'da bunun karşısında masaya sürdükleri bir aygıt gibi. İşin aslı Peter'ın hiç var olmaması söylemi diziyi nerelere götürecek bende merak ediyorum. Netice de gözcülerin gizemi ne oldukları ve kökenleri hakkında yeni sezonda tatmin edici bir kurgu bekliyorum. Böyle bir durum olmazsa bu sefer de ben diziden soğurum :)

Diziyi ne çabuk bitirmişsin :) Tebrik ediyorum cidden :)

Ben onların zamandan bağımsız olduğunu düşünüyorum ki zaten olup biten de onların bu durumunu gözler önüne seriyor. Bir nevi dengeleyici unsur gibi davranıyorlar. Daha mitolojik yaklaşırsak sanki Tanrılar kurulu gibi iş görüyorlar.

Zaman da yaşanacak olan kırılmaların ortaya çıkaracağı durumları her şekilde test ve tecrübe etmişler gibi. Peter'da bunun karşısında masaya sürdükleri bir aygıt gibi. İşin aslı Peter'ın hiç var olmaması söylemi diziyi nerelere götürecek bende merak ediyorum. Netice de gözcülerin gizemi ne oldukları ve kökenleri hakkında yeni sezonda tatmin edici bir kurgu bekliyorum. Böyle bir durum olmazsa bu sefer de ben diziden soğurum :)

Yeni sezon yeni sorular yeni cevaplar. O kadar zaman harcadim su bolum bitsin bu bolum bitsin diye gerci alakasiz bolumleri hizlandirdim cok hizli gectim onlari. Umarim iyi bir sekilde bitirirler. Gozculer ben de cok merak ediyorum. Gerci mudahale ediyorlar zaman akisina dolayli da olsa.

Yeni sezon yeni sorular yeni cevaplar. O kadar zaman harcadim su bolum bitsin bu bolum bitsin diye gerci alakasiz bolumleri hizlandirdim cok hizli gectim onlari. Umarim iyi bir sekilde bitirirler. Gozculer ben de cok merak ediyorum. Gerci mudahale ediyorlar zaman akisina dolayli da olsa.

Gözcüleri Nefilimlere bağlarlarsa hiç şaşırmayacağım :) Netice de Amerikan film ve dizi sektöründe İbrani mitleri pek rağbet görür :)

3. sezon finali spoiler

Açıkcası finalde giriştikleri atraksiyondan pek hoşlandığımı söyleyemem. Genel anlamda iyi bir sezon finaliydi ama havada kaldı. Hemen oldu bittiye getirildi. Peter'ın kaybolması fikri de ne bileyim, vasattı. Umarım yeni sezon itibariyle sözlerimi yutarım.

bu arada finali yeni izlemiş gibi bir hava olmasın. başlığı görünce yazasım geldi. kaçırdığım detaylar olabilir o yüzden.

3. sezon finali spoiler

Yeni sezon Peter üzerinden görecek,zaten teaserlarda ana tema "Peter has never existed" üzerinden gidiyor.

Peter'ın gidişiyle Walter daha obsefif biri olup lab'e kapanacakmış daha fazla.

Bi de 3 sezondur lab güllüğü yapan Astrid bu sefer sahada olacakmış yeni sezonda.

Sezon öncesi röportajlardan çıkarımlar bunlar,heyecanla bekliyoruz

3. sezon finalini yeni bitirdim, çok merak uyandırıcı bir sonla bitti. Peter'ın hiç var olmadığı olgusunu nasıl yerleştirecekler, ya da Peter ile ilgili yaşanan olayları nasıl diziye lanse edecekler çok merak ediyorum. Henry mesela? Olivia'nın küçükken Peter ile yaşadıkları ? Walter'ın diğer evrene geçme sebebi? Walternatif'in bir şeyleri anlaması? vs vs. Peter yoksa bir çok olay muamma. Öngörülebilecek çok fazla düşünce var ama ne desek varsayım olacak.

Cortexiphan deneklerinin başlarına gelenler de ayrı bir durum, 3 farklı paralel evren var sanki, tam oturtamadım orasını.

23 Eylül'de yeni sezon başlıyormuş, umarım olanları mantıklı bir çerçeveye oturturlar. J.J. Abrams, Lost'taki hayal kırıklığını Fringe'de yaşatmasa bari. :)

Dizi bu sezon Peter üzerinden dönecek bence, hiç bir şey olmamış havası verip merakı arttırmaya çalışıyorlar. J. J. Abrams Lost'ta da yapardı bu tip şeyleri.

Üst Alt