Futbolda FETÖ Soruşturması: "Belözoğlu'nun evinde sohbete katıldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbolda FETÖ Soruşturması: "Belözoğlu'nun evinde sohbete katıldım"

futbolda-feto-sorusturmasi-emre-belezoglunun-evinde-sohbete-katildim.jpg

Eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, Ömer Çatkıç ve İsmail Şengül 'FETÖ' soruşturmasında yer aldı.

'FETÖ'nün futbol yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ersin Güreler, Ömer Çatkıç ve İsmail Şengül'e 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İrtegün, örgüt sohbetlerinin birkaç kez Emre Belözoğlu'nun evinde yapıldığını söyledi.

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre, telefonunda ByLock tespit edilince gözaltına alınan Bekir İrtegün, iddianamede yer alan ifadesinde FETÖ ile 2007-2008 yıllarında Gaziantep'te tanıştığını belirterek, şunları söyledi:

"Sohbetlere takım içinden Ömer Çatkıç, Barış Durmaz geliyordu. 2009 yılında Fenerbahçe transferinden sonra Ali Şenel isimli, bu yapıdan olan birisi aradı. Bir süre sonra, o dönem Fenerbahçe'de oynayan Emre Belözoğlu, Uğur Boral, Ertuğrul Taşkıran'ın da Ali Şenel ile görüştüğünü öğrendim. Ben de 2009 yılının son aylarında bu kişinin yapmış olduğu sohbetlere diğer futbolcu arkadaşlarımla katılmaya başladım. Fenerbahçe'de futbol oynadığım süre içerisinde hatırladığım kadarıyla Alper Potuk, Orhan Şam, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal da Ali Şenel isimli şahsın yapmış olduğu sohbetlerde görmüşlüğüm vardır."

'SOHBETLER BİRKAÇ KEZ EMRE BELÖZOĞLU'NUN EVİNDE YAPILDI'
İrtegün ifadesinde, ByLock programının FETÖ tarafından kullanıldığını ve kendisinde de yüklü olduğu anladığında hakkında soruşturma olmayacağını düşündüğünü belirterek, "ByLock programından bana Ali Şener tarafından gönderilen mesajlar dini içerikli olduğu ve herhangi bir suç unsuru olmadığı için hakkımda soruşturma yürütüleceğini düşünmemiştim" dedi.
Sohbetlerin genelde örgüte ait okullarda olduğunu anlatan İrtegün, birkaç kez ise sohbetin şu an Medipol Başakşehir'de forma giyen Emre Belözoğlu'nun evinde yapıldığını anlattı.

BORAL: SOHBETLERE TUNCAY ŞANLI VE GÖKHAN GÖNÜL DE GELİRDİ
Şüpheli Uğur Boral ise verdiği ifadede, Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra Ali Şenel isimli kişinin sohbetlerine katıldığını ve bu sohbetlere takım arkadaşları Tuncay Şanlı, Serdar Kulbilge, Kerim Zengin, Bekir İrtegün, Emre Belezoğlu, Orhan Şam, Gökhan Gönül'le birlikte katıldığını anlattı.

İddianamede şüphelilerin verdiği isimler hakkında işlem yapılıp yapılmadığı belirtilmezken, firari Ali Şenel ve Erhan Erkoç hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Eski futbolcuların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Evrensel

Dikkatimi çekti bugün bir kaç haberde gördüm ne Uğur'un ne de Bekir'in Fenerbahçe formalı fotoğrafları koyulmamış.

Ya Milli formayla ya da oynadıkları başka takımlardaki resimlerini kullanmışlar.

Işte biz buna medyanın gücü diyoruz. Her yer Fenerli doluşmuş medya da.

sent via GSC
bjkde 9 divan üyesi fetöcüymüş.GS lisesi varken bizde barınamaz kimse

murat sen bilirsin @Murat Urhan bekir bu fetö sorusturmasından ötürü futbolu bırakmıstı di mi?şu an futbol oynamıyo ve basaksehirden fetö soruşturması yüzünden ayrıldı diye biliyorum

murat sen bilirsin @Murat Urhan bekir bu fetö sorusturmasından ötürü futbolu bırakmıstı di mi?şu an futbol oynamıyo ve basaksehirden fetö soruşturması yüzünden ayrıldı diye biliyorum
gözaltina alinacagini duyunca hemen apar topar gönderdiler bekiri. böyle bir oyuncuya imza attirmak isteyen kulüp ciksa hemen o kulübü iki dakikada kapatirlar. bekir de hapis cezasi almadan kurtulursa bu ülkeyi terk eder zaten

bunlar zaten biliniyordu ki arif ve hakan neyse beleşogluda aynı seviyede bütün cemaat fotolarında var herif ama tabi herifte dokunulmazlık var

2005 gibi ünide iki üç o zamanların dershane genci bugünün fetöcüsünün sohbetine şahit oldum.
Hakan Şükür geliyor Paderborndaki okula felan diyorlardı. Sonra içlerinden en genci büyüğüne sordu abi Emre ve Okan'da bizdenmi diye.
O yaşca büyük olan da evet onlarda akıllı dedi.
O anda kendimi dışlanmış ve cahil hissetmeme neden olmuştu.
Ne yani ben akıllı değilmiydim ?!

Daha dün gibi gözümün önünde bu sohbet.
Sonradan Okan ya da Emre mesafe koydularmı bilmiyorum ama o büyük olan çocuk bir kere karşılaştıklarını anlattı.

Gscimbom Mobile

Emre Belözoğlu adam öldürdüğünde saat sabahın 5iydi...Mehmet Cansun devreye girip kurtardı bunu ki bunun italyayay kaçma durumu da bununla bağlantılıydı...Zira bunlar ilk ifadelerinde sabah namazından geliyorduk dediler kendisi ve 2 zeytinburnulu mahalleden arkadaşı...Sonra mehmet cansun bunun fettullahçı olduğunu bildiğinden ifadesini değiştirdi alemden geliyordu diye de medyaya haber sızdırdı. Tabii ki cahil trk medyası gerçek sandı zaten geç futbolcu kesin doğrudur karı kızdan geliyordur diye üstü kapandı. Öldürülen adamın ailesine bakıldı ve bu italyaya kaçtı ama o zaman dgmler vardı ve bunun fetöcü bir hücreden olduğu devletin kayıtlarına geçti sadece adi suç olarak bakıldı...Yani devlet kim fetöcü kim değil biliyor. Bunların ki malumun ilanı olmuş sadece...

Emre Belözoğlu adam öldürdüğünde saat sabahın 5iydi...Mehmet Cansun devreye girip kurtardı bunu ki bunun italyayay kaçma durumu da bununla bağlantılıydı...Zira bunlar ilk ifadelerinde sabah namazından geliyorduk dediler kendisi ve 2 zeytinburnulu mahalleden arkadaşı...Sonra mehmet cansun bunun fettullahçı olduğunu bildiğinden ifadesini değiştirdi alemden geliyordu diye de medyaya haber sızdırdı. Tabii ki cahil trk medyası gerçek sandı zaten geç futbolcu kesin doğrudur karı kızdan geliyordur diye üstü kapandı. Öldürülen adamın ailesine bakıldı ve bu italyaya kaçtı ama o zaman dgmler vardı ve bunun fetöcü bir hücreden olduğu devletin kayıtlarına geçti sadece adi suç olarak bakıldı...Yani devlet kim fetöcü kim değil biliyor. Bunların ki malumun ilanı olmuş sadece...
alem veya namaz bilmiyorum o dönemki haberlerde de hatırlamıyorum reis ama koşudan spordan geliyordum diye haber sızdığını hatırlıyorum ben

alem veya namaz bilmiyorum o dönemki haberlerde de hatırlamıyorum reis ama koşudan spordan geliyordum diye haber sızdığını hatırlıyorum ben
Yok önce namaz demişler karakolda sonra mehmet cansun duyup geliyor basına alem diye sızıyor...O kayıtlara geçen son ifade...Mehmet Cansun spor kamuoyu peşini bıraksın diye yaptı zira yanındakilerin tipleri, haşortmanları kitap gibi gece sohbetinden gelmeydi, fetöcü bir hücreydiler...Kaza yapınca ortaya çıktı ee şimdi de böyle haberlere düşer...Ama devlet biliyor yani...

Screenshot_20180614-060317.pngScreenshot_20180614-055502.pngScreenshot_20180614-055609.pngilk fetöcü besiktasmis.fetönün duaları ve himmetiyle şampiyon olmuşlar üç sene üst üste.ihsan kalkavan demis : ) sonra 6 futbolcusu fetöcü yine besiktasin.sohbetlere katılmış mutlu topcu,ertuğrul falan...yoneticisi olan biri de fetöcüymüs beşiktaşin,yöneticiliği düşmüş ama hala faal kongre üyesi besiktasin.kaynakta kartal haber ahahhaha

Üst Alt