Futbol'da Tac'a Ne Gerek Var? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbol'da Tac'a Ne Gerek Var?

Futbolda oyunun durmamasi icin surekli yenilikler, yeni kurallar, hakem kararlarinda degisiklikler yapiliyor.
Ileride mutlaka tac denen bu gereksiz kural kalkacaktir. Aslinda su an bile kalkmamasi icin bir neden yok.
Tek sorun futbolcular duvara carpip sakatlik gecirebilirler.
O yuzden icten disa kivrilan canak seklinde bir aga gerilmesi lazim. UFC dovusu yapilan kafes turu
top disariya gidecegine havaya dikilip tekrar saha icine dusmesi icin.

Salon turnuvalarında olmuyor genel olarak ama oyunun ahengini bozuyor.

lutfen izah et dostum..

top toplayici sekiz tane cocugu kenarda bekletip top bir cizgiyi gecmesiyle oyunun durmasi, hatta bazen oyunun gidisatinin bir yandas top toplayiciya birakilmasi ahengini bozmuyorda topun oyunda kalmasi oyunun ahengini mi bozuyor?

soyle bana ben yanlis mi dusunuyorum?

topun elle hurraaahhhhh kenardan ceza sahasina karpuz gibi firlatilmasi oyuna muthis bir egzantirik hava katiyor. farkindamisiniz tac atisini surekli kadronun en hanzo en ayi futbolculari sallar

Evet bayağı etkiliyor, misal top bir çok kez kenarlara sıkışıyor veya benim için futbolun çok önemli bir parçası olan pres oyununu etkiliyor çünkü pres uyguladığın oyuncu kenarları kullanarak çok kolay bu baskıdan kurtuluyor, vs. vs. vs.

estetiği bozar, ki tempoya pl futbolcuları bile yetişemez. bu sefer ekstra dinlenme için oyunu sogutacaklar. tactan daha cok fazla beklenecek bu seferde. su molaları gibi düşünelim.

konu sahibinin ersin oldugunu girmeden anladım. bazı şeyleri girmeden de anlayabiliyorum.

estetiği bozar, ki tempoya pl futbolcuları bile yetişemez. bu sefer ekstra dinlenme için oyunu sogutacaklar. tactan daha cok fazla beklenecek bu seferde. su molaları gibi düşünelim.

konu sahibinin ersin oldugunu girmeden anladım. bazı şeyleri girmeden de anlayabiliyorum.

sahanin kuculmesi sart. defans oyuncularina talep dahada azalir boylece. Cunku kazmalar ve kazma olduklari icin para kazaniyorlar. Yoksa futbol icin dogduklarindan degil. futbol artik futbolcularin isi olmali. top ayagina gelen her adam her an skora etki etmeli. ayrica basketbol gibi atak suresi olmali. yoksa barca gibi tiki taka isin boku cikiyor. kenarda mac izleyen adamin umrunda degil senin 85 pas yapman. millet gol istiyor. aksiyon istiyor. defans oyuncularinin isi top oynatmamak. oynatmak degil. o yuzden they gotta go!

Melo gibi diagonal pas atabilen adamların bir esprisi kalmaz en basitinden kazma da olsa topu şişirir terse arkadaşının önüne düşer..ayrıca duvara veya ağa çarpan toplar saçma sapan bir şekilde terse düşürebilir oyuncuları karambol ihtimali artar.
Bence futboldan alınan keyfi artırmak için için puan sisteminde bir değişiklik lazım...mesela beraberlik 1 puan galibiyet 4 puan veya her maçta atılan 3 gole artı 1 puan gibi şeyler..

Üst Alt