Futbolu Bilmediğimizin İspatı: Gomez | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Futbolu Bilmediğimizin İspatı: Gomez

Gerek yönetim gerek de taraftar olarak futbolu bilmediğimizi, ve yanlış yorumladığımızı gösteren en önemli örneklerden birine şahitlik etmekteyiz.

Sene başında hepimizin burun kıvırdığı Mario Gomez şu ana kadar ligde adeta golcülük dersi veriyor. Üstelik 1 Milyon Euro gibi komik bir rakama da sene sonu Beşiktaş'a bonservisi ile gideceği de söylenenler arasında.

Şu şartlarda sene başında 9 Milyon Euro fiyat söylendi vazgeçtik diyenlerin de yalan söylediği gün gibi ortadadır. En kötü şu adamı kiralasak, Burak'ı sene başında Çin-Rusya-Katar pazarına göndersek (ki o da yanlış pazarlanmıştır, taraftar tarafından yerin dibine batırılıp 3.5 senede 82 gol atan bir isim önüne gelene para saçan bir lige sadece 8 Milyon Euro'ya satılmıştır) şu an çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.

Dogruya dogru ben Gomez'i hic istememistim.Hatta Rvp'nin su anda gosterdigi performansi Gomez'den bekliyordum ama herif ligi salladi.

Ayrica 9 milyon isi hala net degil bence.Fiorentina'nin bedava verecegini sanmiyorum.

Bence haklıydık. Yahu yıllardır gol atıp hiçbir bok yapamayan bir forvete sahip olduğumuz için Gomez'i de çok normal olarak istemedi kimse. Gerekirse gol atmasın ama oyun içinde iyi iş yapsın diye düşünüyordu herkes. Gomez'den ziyade Elmander gibi diyordu herkes. Ayrıca bizde bu kadar işi hayatta yapamazdı küçümseme anlamında kesinlikle söylemiyorum ama Beşiktaş'ta olan her forvet çok gol atar zaten. Cenk'te sene başı 2'şer 2'şer atıyordu sonra kesildi Gomez var diye. Buyursun bizim gibi kabız takımda atsın.

Ben 9 Milyon lafi yüzünden istemiyordum, tabi Hamza'ya inandik kandik o zamanlar. Buradan birdaha yazayim Allah senin belani versin Hamza takimin icine ettin.

Baskan ve teknik direktör elele yalanlarla bogdu taraftari.

Umut ve Burak'in önde harcadigi pozisyonlarin sadece yarisini atsa 20+ gol atardi bizde simdiye kadar. Ayrica bizim kanatlar cok kötü bunu da ekleyeyim.

Son düzenleme:
Alman Burak demiştim ve hala bu fikirdeyim. Bizim ex-kral da Trabzon'da 30 küsür gol yazmıştı.
bjk de kanatlar çok iyi servis yapıyor, takım halinde iyi mücadele ediyorlar, Gomez'e en iyi yaptığı işi yapmak kalıyor ve o da görevini yerine getiriyor. Her maç bir sürü gol kaçırıp attıkları hatırda kalıyor. Kafasında futbol olsaydı ve sezon başı Burak bjkde olsaydı Gomez'in istatistiklerini tutturmuştu. Biz bu tarz bir oyuncu istemiyorduk...

Gomezin sakatlık geçmişi ve gol atmak hariç takımına Elmander gibi ekstra katkı vermediği için istemedik. Tabi Burak ve Umut'un yanında Zlatan gibi olur ama mesele o değil.

Laf sokmak için doğru zaman değil sn. Asma

Bize topla iliskisi daha iyi adam lazimdi, Gomez'e top servis edecek fazla adamimiz yok. Bjk'de herkes topu ileri tasiyabiliyo.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

Burun kivirmaktan ziyade bizim taraftar bir Ibrahimovic sevdasina kapildi yazin Dursun denen yalancinin yüzünden.

Cikip adam akilli yalanlasaydi buralara gelmezdi durum. Bundan sonra da Hamza'nin yalani vardi zaten, yok 9 Milyon bilmem ne diye atip tutuyordu Allahin kerizi.

Bir de neymis Gomez Umut ve Burakla ayni tipde oyuncuymus. Ulan dünyada Burak ve Umut ile ayni tipde olan futbolcu OLAMAZ.

Gomezi kötü futbolcu olduğu için istenmedi.Sakatlık geçmişinden dolayı ve tekrarlanma riski yüksek olduğu için istenmedi.Hatırladığım kadarıyla Gomez için kötü diyen sadece 3-4 kişi vardı.

Gomez, Beşiktaş'ın oyun akışkanlığı içerisinde kendisini ön plana çıkardı. Beşiktaş'ın ön tarafı verimli oynuyor ve Gomez'in istediği pozisyonları hazırlıyorlar. Bizde, bu kadro yapısında bu kadar faydalı olur muydu ? Bundan emin değilim. Olabilirdi de ama bunu öğrenmek için artık çok geç. Gomez'e kötü futbolcu diyen taş olur. Lakin söylediğim gibi kadro yapısından ötürü Gomez'i istemeyenleri de anlayışla karşılaşmak lazım. Birde işin Hamza Hoca yönü var. Resmen taraftarı kandırdı. Bir yığın ipe sapa gelmez şey söyledi. Bu da ister istemez şu anda insanların sinirini bozuyor. Resmen insanların zekası ile dalga geçti. Ha Can'ın söylediği İbra beklentisi de ayrı bir konu. Çıta o kadar çok yükselince Gomez'e burun kıvırmak doğal oldu. Sonra elimize kala kala Umut-Burak ikilisi kalınca gerçek dünyaya döndük lakin olan oldu. Ölmüş ile olmuşa çare yok. Artık önümüze bakacağız.

Son düzenleme:
Pogba Alex ferguson bedavaya yoladı .olur böyle şeyler yani. Ha oda futbolu bilmiyor diyorsanız bilemem tabiki :)

NKFVaklınaK

Bizde Besiktas ta oldugu gibi basarili olurmuydu? Mesela bugün attigi gole bakın nasil kanattan Gomez'e getiriyorlar.

Bizde sifira inecek oyuncu dahi yok.

Bayern de oynadigi dönem de kanatlardan yararlaniyordu Gomez.

Yani bizde de harcanirdi.

Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

Mario Gomez almanlarin Burak Yilmaz´i. Burak´dan farki daha güclü olmasi, ve hava toplarinda da cok etkili yönleri olmasi ve daha agir olmasi. Verkaclarda basarisiz, bazen top ile aptalca isler yapabilme kabiliyetine sahip sürmeye calisirken. Bu eksiklerinden dolayi, avrupada top liglerinde en cok gol atan ücüncü oyuncu olmasina ragmen, ayni bizde Burak gibi pek deger göremedi.

Bem burada Gomez transferine sicak bakan bir insan olarak söylüyorum ki, bizde oynasa bu takimda ayni Burak civari golu olup, top ile eksiklerinden dolayi elestiriliyor olurdu. Besiktas´a bir göz atan, top ile iliskisi cok yüksek, bireysel beceri ile pozisyon yaratabilecek bir cok oyuncusu oldugunu görebilirisiniz. Kanatlarda Olcay, Q7, Kerim, Töre, merkezde Oguzhan gibi bire birde etkili, hazirlama kabiliyetleri yüksek, cabuk oyunculari var. Bizdeki o tip tek oyuncu Yasin, birde yeni yeni acilabilen Sinan ki o meziyetleri daha yansimadi sahaya.

Besiktas´a Burak´i koyarsan, ayni Gomez kadar gol atar. Besiktas´in dinamik ve fizik olarak diri takimi, takim icin fazla calismayan, ve tek düsüncesi gol olan bir oyuncu icin, müthis bir takim. Bizim bu tarz bir takimimiz da hic olmadi, yani Gomez icin sistem degismesi gerekirdi.

Ben Gomez´i istiyordum, cünkü Burak´i satip, Poldi ile cift forvet oynamalari vardi aklimda. Bir nevi 2012/2013 yilinda oynadigimiz dizilis gibi. 4-4-2 elmas seklinde. Gomez hava toplarinda etkili oldugu icin, ve Poldi ile Milli takimda birlikte oynadiklari icin, uyum sorunu da olmazdi. Iki tane hücum gücü ve pas oyunu etkili bek gerekiyordu sadece ek olarak.

Ancak bu oynadigimiz tarzda Gomez orada BJK´da oldugu gibi parlama ihtimali yok maalesef. Gomez birde agir bir oyuncu, bizim oyunda forvetin metrelerce alan tek basina kaldigini varsayarsak, batakliga saplanirdi adam. Sonra ayaginin altindan top kaciriyor, top tutamiyor, ve aptal aptal gol pozisyonlari harciyor diye les, yada cöp denilirdi.

Son düzenleme:
Ben 9 Milyon lafi yüzünden istemiyordum, tabi Hamza'ya inandik kandik o zamanlar. Buradan birdaha yazayim Allah senin belani versin Hamza takimin icine ettin.

Baskan ve teknik direktör elele yalanlarla bogdu taraftari.

Umut ve Burak'in önde harcadigi pozisyonlarin sadece yarisini atsa 20+ gol atardi bizde simdiye kadar. Ayrica bizim kanatlar cok kötü bunu da ekleyeyim.

Hamza da yonetime kandi cunku. Hamza forvet istediginde, Mario Gomezi istediginde onu almakla yukumlu olan baskan ve yonetici bozuntulari hic ugrasmadan "Yok alamayiz 9 milyon euro onun fiyati" dediler Hamzaya.

Erdal Torunogullari ise Fiorentina ve Mario Gomezin kapisinda yatti. Ve belese aldi. Bizim capsizlara yoneticilik dersi verdi.

Buragi da kasten transfer donemi bitince satti dursun denizli istemedigi halde. Cunku transfer donemi surerken satsaydi yerine almak durumunda kalacakti. Tatli su kurnazi parayi cepte tuttu aklinca buyuk is yapti.

Melo yu da Hamzaya soz vermesine ragmen son gun satti ki onun yerine de adam almasin para cepte kalsin, varsin sampiyonluk gitsin.

Dursunun misyonu GS i kucultmek. Geldigi gunden beri tek amaci bu. Taraftar olarak hala hamza, denizli gibi piyonlarla ugrasiyoruz.

Üst Alt