Galatasaray, 2 Transferi Bitiriyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, 2 Transferi Bitiriyor!

161320.jpg

Ve Riekerink'in dediği oluyor; Galatasaray’da imzalar bu hafta atılıyor... Sarı kırmızılıların Hollandalı hocasının, "Bir hafta içinde iki transferi bitireceğiz" açıklaması hayata geçiyor.

Bugüne dek kadrosuna Bursaspor'dan Serdar Aziz ve Antalyaspor'dan Emrah Başsan’ı dahil eden sarı kırmızılılar, ihtiyaç duyulan forvet ve ön libero transferlerini de bitirdi. Anlaşma sağlanan iki isim de uluslararası alanda ün yapmış futbolcular...

LEIVA'YA YILDA 2.6 MİLYON EURO
Liverpool ile Leiva için 2.5 milyon Euro’ya el sıkışıldı. Brezilyalı oyuncu da yıllık 2.6 milyon Euro’ya sarı kırmızılı formayı giyecek. Leiva hafta içinde İstanbul’a gelip 3 yıllık anlaşmaya imzasını atacak. 29 yaşındaki Brezilyalı futbolcuya geçmiş yıllarda Beşiktaş da talip olmuş ancak Liverpool yönetiminin son dakikada vazgeçmesi nedeniyle bu transfer gerçekleşmemişti.

EREN DERDİYOK TAKASLA GELİYOR
Son bomba ise Eren Derdiyok. Kasımpaşa’nın 6 milyon Euro’luk bonservis talebi sonrası çıkmaza giren transfer krizi, lacivert beyazlıların hocası Rıza Çalımbay sayesinde çözüldü. Eren'in Galatasaray’ın teklifi sonrasında, "Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum" demesi üzerine Çalımbay transfer için çözüm formülü üretti. Çalımbay, Galatasaray’dan Umut Bulut ile eski futbolcusu Ryan Donk’u istedi.

KASIMPAŞA HEM TAKAS HEM PARA İSTİYOR
Kasımpaşa da golcüsüne karşılık Galatasaray’dan bu iki futbolcu ile birlikte 3 milyon Euro bonservis bedeli talep etti. Özellikle Riekerink ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ile Mehmet Özbek’in de Eren Derdiyok’un Galatasaray’da başarılı olacağına inancı ile bu transfer mutlu sonla bitecek.

G.SARAY DONK VE UMUT'U KABUL ETTİ
Galatasaray, Donk ve Umut ile birlikte 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödemeyi kabul etti. Eren Derdiyok ile de yıllık 1.9 milyon Euro karşılığında anlaşma sağlandı. Kısaca, Galatasaray hafta içinde resmi imzaları Eren ve Leiva’ya attıracak. Kadro daha da güçlenecek.

Hürriyet

Galatasaray 2 Transferi Bitiriyor

Valla Dursun'dan beklenmeyecek kadar iyi transferler.

Özellikle maliyetler de doğruysa helal olsun derim.

Eren transferi nokta transfer olmuş birde üstüne Donk ve Umut'tan kurtulmuşuz. Ama Leiva transferi gereksiz olmuş bence.

Kasımpaşa da golcüsüne karşılık Galatasaray’dan bu iki futbolcu ile birlikte 3 milyon Euro bonservis bedeli talep etti.

Eren Derdiyok ile de yıllık 1.9 milyon Euro karşılığında anlaşma sağlandı.

Donk'un 1.5 milyon euro'dan 2 yıllık sözleşmesi var.Kalırsa 3 milyon euro ödeyeceğiz.Umud'a da 1 milyon 850 bin euro ödeyeceğiz.

Toplamda 4 milyon 850 bin euro eder.Eren'in bonservisi Donk'un 2 yıllık ücretinden,Eren'in 1 yıllık maaşı da Umud'un 1 yıllık ücretinden karşılanmış oluyor.

Bence şartlar güzel.Ha keşke Donk'a 2.5 vermeseydik ama iş işten geçti artık.

Son düzenleme:
Onun mevkisinde oynuyan hali hazırda Dzemaili var zaten yarım sezon sözleşmesi kalmış bir oyuncuya 2,5M€ bonservis + yıllık 2.6M€ maaş vermek bana pek mantıklı gelmedi.

Dzemaili ile oyun trazları çok farklı, orta sahada bu tarz bir futbolcumuz yok şu an.

Hem agresif hem defansif yükü karşılayacak hem de tecrübeli bir adam Leiva.

Sözleşmesi de önümüzdeki sezonunun sonunda bitecek, getirmek istesen yine imza parası vereceksin en az bu kadar. Maaşı da nispeten uygun.

Kısacası nokta transfer.

Dzemaili ile oyun trazları çok farklı, orta sahada bu tarz bir futbolcumuz yok şu an.

Hem agresif hem defansif yükü karşılayacak hem de tecrübeli bir adam Leiva.

Sözleşmesi de önümüzdeki sezonunun sonunda bitecek, getirmek istesen yine imza parası vereceksin en az bu kadar. Maaşı da nispeten uygun.

Kısacası nokta transfer.

Bonservisi olmayan bir oyuncuya Sneijder ayarında değilse en az 2,5M € imza parası verilmesi kulübü yönetenlerin mallığı olur yani sen neye dayanarak "zaten bonservisi olmasada en az bu kadar imza parası ister" diyebiliyorsun. Bizim ihtiyacımız olan Melo tipinde takımı ateşleyecek sertliği arttıracak bir ortasahaydı Leiva ise sistem oyuncusu Sergio Busquets tipinde bir oyuncu o mevki için aranan kan değil bana kalırsa.

Bonservisi olmayan bir oyuncuya Sneijder ayarında değilse en az 2,5M € imza parası verilmesi kulübü yönetenlerin mallığı olur yani sen neye dayanarak "zaten bonservisi olmasada en az bu kadar imza parası ister" diyebiliyorsun. Bizim ihtiyacımız olan Melo tipinde takımı ateşleyecek sertliği arttıracak bir ortasahaydı Leiva ise sistem oyuncusu Sergio Busquets tipinde bir oyuncu o mevki için aranan kan değil bana kalırsa.
Valla benim 2-3 sene önce izledigim kadar Leiva gayet sert ve agresif bir oyuncu. Tipki Melo ayarinda.

Umarım doğrudur , bu iki transferi bu şekilde bitirip , Eren'in önüne Bony kiralanır , duruma göre de Denayer takıma katılırsa çok üst düzey kadro kurmuş oluruz , ben şampiyon olacağımız kanaatindeyim.

Üst Alt