Galatasaray 2023/2024 Sezonu Formaları - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 2023/2024 Sezonu Formaları

1460b4ff6c5ac66eb353e05722d237cf.jpg

3b6403ff03d54b44b13635f66a437385.jpg

Bunları da aldım. Madem formayı aldık, tam olsun.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
+

Arka sırttaki omuz yaması da gelmiş. Onu yaptırmak için gittiğimde aldığım yamaları da yaptırdım. Sağolsunlar ücretini ödeme isteğime rağmen hiçbir şekilde kabul etmediler. Formada işlem tamam.

Son hali;

1.jpg

2.jpg

Son olarak bu kadar pahalı olmasına rağmen bu kadar rağbet inanılmaz bir şey. Lakin bunu öngörüp, buna göre stok planlamaları gerekirdi. İnsanlar hala harıl harıl forma arıyor. Diğer çeşit ürünlerin çıkarılmaması konusu vs her şeyiyle tam bir rezillik.

+

Arka sırttaki omuz yaması da gelmiş. Onu yaptırmak için gittiğimde aldığım yamaları da yaptırdım. Sağolsunlar ücretini ödeme isteğime rağmen hiçbir şekilde kabul etmediler. Formada işlem tamam.

Son hali;

Ekli dosyayı görüntüle 222983

Ekli dosyayı görüntüle 222984

Son olarak bu kadar pahalı olmasına rağmen bu kadar rağbet inanılmaz bir şey. Lakin bunu öngörüp, buna göre stok planlamaları gerekirdi. İnsanlar hala harıl harıl forma arıyor. Diğer çeşit ürünlerin çıkarılmaması konusu vs her şeyiyle tam bir rezillik.
BENDE ISTIYORUM BULAMIYORUM ALLLLLLLLAAAAAAAAHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMMMMMMMMm

+

Son hali;

Ekli dosyayı görüntüle 222983

Ekli dosyayı görüntüle 222984

Sürekli yetersiz stok maalesef.

Akıllanmıyoruz.

Puma'yı bende istemiyorum ama tedarik konusunda daha iyi olacağı kesin gözüküyor eğer Adidas ile tedarik konusunda Puma'yla aynı şartlar olmuyorsa anlaşılmasına gerek yok Puma olsun yeter ki her an forma bulunsun.

Nike geçen sezon 175 bin forma üretmiş bu sezon olsa olsa 3'ncü forma ile beraber 250-300 bin civarıdır bu rakamlar yetersiz kalıyor. Sadece 3'ncü formadan 300 bin üretilse bile rahatlıkla satılacaktı.

Sürekli yetersiz stok maalesef.

Akıllanmıyoruz.
Mağazaya gittiğimde insanlar formanın olmadığı öğrenince çalışanlara devamlı stok kontrolü yapılmasını istiyor. Ne zaman gelir vs. ciddi ciddi adam bekliyor orada formanın gelip gelmeyeceği konusunda bilgi için. Şu portföy ve başarı süreci Fener'de olsa rekorlar üstüne rekor kırmıştı. Şu zor ekonomide ve talebe rağmen bu işin bu kadar uzun süredir sallanmaması çok acayip.

Mağazaya gittiğimde insanlar formanın olmadığı öğrenince çalışanlara devamlı stok kontrolü yapılmasını istiyor. Ne zaman gelir vs. ciddi ciddi adam bekliyor orada formanın gelip gelmeyeceği konusunda bilgi için. Şu portföy ve başarı süreci Fener'de olsa rekorlar üstüne rekor kırmıştı. Şu zor ekonomide ve talebe rağmen bu işin bu kadar uzun süredir sallanmaması çok acayip.
Az önce fener açıkladı şu ana kadar 250 bin forma satışmışlar buna rağmen tüm sitelerde ve her yerde formaları bulunabiliyor. Bizde ise hiçbir yerde forma yok parçalı forma Ağustos ayına kadar bitmişti.

Nike ile puma kıyaslanmaz. Ayrıca verilen sipariş adedi önceden veriliyor, yüksek verir elde kalırsa sana patlar.

İlle de forma isteyen 3-5 gün sonra ya da 1 ay sonra alır.

Feneri övmeye malzeme aramayın kendinizi bu kadar kasıp.

Nike mı suçlu yoksa kulüp mü siparişi az veriyor?
İkisini de bir bütün olarak görmek lazım. Bir diğerinin gördüğünü diğeri görmemezlikten gelemez. Var bir şeyler de, arka planını bilmek lazım. Bu şekilde özel tasarlandığı söylenilen formaların da sınırlı olmasını hiç anlamamışımdır. Sonuçta bunlar bir hatıra ve taraftar için üretiliyor. Evde müzeye kaldırmayacağız.

Önceki formalarda bir test süreci olmuştu. Bu defa stok sayıları biraz artırılmalıydı. Geçen sene pro forma alamamıştım mesela.

İkisini de bir bütün olarak görmek lazım. Bir diğerinin gördüğünü diğeri görmemezlikten gelemez. Var bir şeyler de, arka planını bilmek lazım. Bu şekilde özel tasarlandığı söylenilen formaların da sınırlı olmasını hiç anlamamışımdır. Sonuçta bunlar bir hatıra ve taraftar için üretiliyor. Evde müzeye kaldırmayacağız.
ben bilmiyorum. diyelim kulüp 500bin istedi 300bin forma satıldı. elde kalanları kulübe kitliyordur tedarikçi böyle oluyor herhalde. siparişi ondan az veriyorlardır.

Nike ile puma kıyaslanmaz. Ayrıca verilen sipariş adedi önceden veriliyor, yüksek verir elde kalırsa sana patlar.

İlle de forma isteyen 3-5 gün sonra ya da 1 ay sonra alır.

Feneri övmeye malzeme aramayın kendinizi bu kadar kasıp.
Zaten haklısınız Nike veya Adidas varken Puma bunların seviyesinde değil ama son senelerde taraftar olarak ciddi bir mağduriyet var.

Yukarıda demek istediğim rakibi övmek değil muhtemelen şu ana kadar onlardan fazla forma satmışızdır 3'ncü formalarla beraber rakam olarak 300 bin civarıdır her türlü önlerindeyiz ama stok yok onlar ister 100 bin ister 500 bin ne satarlarsa satsınlar bizim gerçek potansiyelimizin yanına yaklaşamazlar orada asıl övdüğüm konu Puma'dır her ne kadar bu 2 firmanın arkasında kalsada sürekli olarak ürün temin edebiliyorlar.

Şu an Puma ve Adidas arasından birini seçeceğimiz söyleniyor eğer Adidas ile böyle bir sorun yaşanmayacaksa iki firma arasında tercih etmemiz gereken Adidas olur. Şu an itibariyle bizde bu durum tam tersi zaten Nike dediğiniz gibi sezon bitmeden 3-4 ay önce sipariş mantığıyla çalışıyorlar sezon ortası sipariş verilse bile ilgilenmiyorlar sorunun kaynağı buradan oluşuyor. Nike

Bu sene 300 bin forma yerine çok rahat 700-800 bin gibi rakamlara çıkılabilirdi üzücü olan bu rakamlara çıkamayacak olmamız. Icardi, Zaha, Ziyech, Ndombele, Torreira bu isimler varken bu rakamlar düşük kalıyor. Umarım Cemal Özgörkey sonrası bir düzen getirilir tekrardan işler yoluna girer.

Son düzenleme:
ben bilmiyorum. diyelim kulüp 500bin istedi 300bin forma satıldı. elde kalanları kulübe kitliyordur tedarikçi böyle oluyor herhalde. siparişi ondan az veriyorlardır.
Eskiden bu konuda zarar edilmemesi için sezon bittiğinde elde kalan formalar %40-50'ye yakın fiyat düşürülüp satışa çıkarılırdı her şekilde zarar etmeden stok bitirilirdi. Fazla malın bir şekilde çözümü bulunur ama az malın çözümü bulunmaz.

Bu sene 3'ncü formanın sosyal medyaya düştüğünden itibaren talebin uçuk olduğu belliydi o bölüme bakan Cemal Özgörkey ve ekibi en ezından 300 bin civarında bir rakam getirebilirlerdi 250 bin satılsa kalan 50 bin sene sonu %30-40 indirimle gene satılıp zarar edilmezdi.

Belki kulüp olarak bu rakamları istedik ama Nike karşı çıktı biz bu kadar üretebiliyoruz alın 85 bin forma dedi sonuçta yöneticiler çıkıp sponsor olan firmaya karşı biz istedik üretmedik laflarınıda kullanamayacaklarını göre gene kim suçlu öğrenemeyeceğiz.

Zaten haklısınız Nike veya Adidas varken Puma bunların seviyesinde değil ama son senelerde taraftar olarak ciddi bir mağduriyet var.

Yukarıda demek istediğim rakibi övmek değil muhtemelen şu ana kadar onlardan fazla forma satmışızdır 3'ncü formalarla beraber rakam olarak 300 bin civarıdır her türlü önlerindeyiz ama stok yok onlar ister 100 bin ister 500 bin ne satarlarsa satsınlar bizim gerçek potansiyelimizin yanına yaklaşamazlar orada asıl övdüğüm konu Puma'dır her ne kadar bu 2 firmanın arkasında kalsada sürekli olarak ürün temin edebiliyorlar.

Şu an Puma ve Adidas arasından birini seçeceğimiz söyleniyor eğer Adidas ile böyle bir sorun yaşanmayacaksa iki firma arasında tercih etmemiz gereken Adidas olur. Şu an itibariyle bizde bu durum tam tersi zaten Nike dediğiniz gibi sezon bitmeden 3-4 ay önce sipariş mantığıyla çalışıyorlar sezon ortası sipariş verilse bile ilgilenmiyorlar sorunun kaynağı buradan oluşuyor. Nike

Bu sene 300 bin forma yerine çok rahat 700-800 bin gibi rakamlara çıkılabilirdi üzücü olan bu rakamlara çıkamayacak olmamız. Icardi, Zaha, Ziyech, Ndombele, Torreira bu isimler varken bu rakamlar düşük kalıyor. Umarım Cemal Özgörkey sonrası bir düzen getirilir tekrardan işler yoluna girer.
Puma 3 m dolar veriyor fenere

Nike bize ortalama 9 m dolar ödedi ve elit sınıftaydık

Nike %75i alıyor Pumada ise %50lere gelebiliyor anlaşmayla yani Nike satmak ister ama hem biz anlaşmanın başındaki elitlik noktasından uzağız hem de yıllarca 4te 1 fiyatına trendyolda satıldı o firmalar stok bitirilemediği için.

Gidip 1 m sipariş verirsin Nike son 10 yıla bakar sie der, kulüp de kolay kolay o riske giremez.

Bunu da geçtim ülkede hiç bir kurum stoklu çalışmıyor artık, forma isteyen er ya da geç alacaktır.

Üst Alt