Galatasaray 25 sıra birden yükseldi ! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 25 sıra birden yükseldi !

Cevap: Galatasaray 25 sıra birden yükseldi !

Arif arkadaş Süper Kupa'yı önemsemez niye yanından bile geçmemiştir başarı nasıl olsa başkasınındır istediğin gibi küçümsemeye çalış önemsiz gibi göster ki takımınla Galatasaray ile arasındaki dağlar kadar olan başarı farkı fazla görülmesin bu takımın çeşitli branşlarda 6 tane Avrupa ve kıtalararası kupası vardır yarı final çeyrek final saymıyorum bile şimdi der arif ben ne diyorum sen diyorsun sen dediklerimizi hiç okumamışsın hala gelip aynı soruları soruyorsun amacın rakibimin başarısını küçümseyim fazla ezilmeyim bence bunu yapmaya çalışıyorsun ama dağlar kadar fark olduğunu biliyorsun bu başarılar fenerde olsa şu anda her yerde anlatılırdı fenerin büyüklüğü sadece görünürdedir basın feneri haber bültenlerinde ilk sıraya koyar ki bu eziklikleri biraz arka planda kalsın fenerin bayan basket takımının önceki yıl çeyrek(yarı finalde olabilir) oynadığı kupayı alırız önemsiz derler halbuki önceki sene fener oraya gelince kahraman ilan edilmiştir Galatasaray taraftarı buna tepki vermez çünkü ne olduğunu bilir başarını kutlar

şimdi gelelim Süper Kupa'ya sen Real Madrid başkanının bu kupayı ne kadar önemsediğini bilir misin hatta maç öncesi şl pirimlerini bile geçen prim dağıttığını ama yine de kaybettiklerini bilmezsin çünkü araştırmıyorsun sadece gelip biraz başarılarını aşağılayım da rahat edeyim mantığındasın bu anlayıştan vazgeçmediğiniz sürece böyle kalacaksınız arkadaşım

Vicente del Bosque, Süper Kupa maçından önce "Müzemizdeki tek eksik kupa. Bu kupayı almayı o kadar çok istiyoruz." tarzı bir açıklama yapmıştı. Böyle bir takımı yenmiştik. Kaldı ki onlar 2002'de sonunda aldılar kupalarını.

Bu da uefa.com'dan:

After losing to Chelsea FC and Galatasaray SK in their previous UEFA Super Cup appearances, the nine-times European champions had finally made their mark on the competition.

Arif arkadaş Süper Kupa'yı önemsemez niye yanından bile geçmemiştir başarı nasıl olsa başkasınındır istediğin gibi küçümsemeye çalış önemsiz gibi göster ki takımınla Galatasaray ile arasındaki dağlar kadar olan başarı farkı fazla görülmesin bu takımın çeşitli branşlarda 6 tane Avrupa ve kıtalararası kupası vardır yarı final çeyrek final saymıyorum bile şimdi der arif ben ne diyorum sen diyorsun sen dediklerimizi hiç okumamışsın hala gelip aynı soruları soruyorsun amacın rakibimin başarısını küçümseyim fazla ezilmeyim bence bunu yapmaya çalışıyorsun ama dağlar kadar fark olduğunu biliyorsun bu başarılar fenerde olsa şu anda her yerde anlatılırdı fenerin büyüklüğü sadece görünürdedir basın feneri haber bültenlerinde ilk sıraya koyar ki bu eziklikleri biraz arka planda kalsın fenerin bayan basket takımının önceki yıl çeyrek(yarı finalde olabilir) oynadığı kupayı alırız önemsiz derler halbuki önceki sene fener oraya gelince kahraman ilan edilmiştir Galatasaray taraftarı buna tepki vermez çünkü ne olduğunu bilir başarını kutlar

şimdi gelelim Süper Kupa'ya sen Real Madrid başkanının bu kupayı ne kadar önemsediğini bilir misin hatta maç öncesi şl pirimlerini bile geçen prim dağıttığını ama yine de kaybettiklerini bilmezsin çünkü araştırmıyorsun sadece gelip biraz başarılarını aşağılayım da rahat edeyim mantığındasın bu anlayıştan vazgeçmediğiniz sürece böyle kalacaksınız arkadaşım

Süper kupayı önemsemediğim falan yok, kendi kafanızdan bir şeyler kurgulayıp söylemişim gibi göstermeye çalışmayın, her kupa kendi içinde bir emek ve çalışma gerektirir, benim anlattığım bambaşka bir şey, kulupler bazında avrupada en değerli kupa şampiyonlar ligidir, uefa kupası sonra gelir süper kupa daha sonra bunu Türkiye lig şampiyonluğu Türkiye kupası ve Süper kupa gibi de sınıflandıralabilirisiniz, şimdi Fenerbahçe süper kupayı alınca en büyük kupayı mı almış oluyor, saçma sapan argümanları ben söylemişim gibi söyleyip onun üzerinden teori üretmeyin komik oluyor.

Kaynak dediğin bunlar mı? 2001 yılından göstersene bana kaynak? Adam sansınlar diyorsun benim attığım Ali Sami Alkış'ın yazısı 2001 yılına ait, üstelik aradan 9 sene geçmiş halde bulduğu kaynak diye gösterdiğin yerler ajans tipi her haberi geçen kaynaklar, bana BBC CNN Eurosport Uefa Fifa gibi ciddi kurumların haberini göstersene bu konuyla ilgili?

Kaynak dediğin bunlar mı? 2001 yılından göstersene bana kaynak? Adam sansınlar diyorsun benim attığım Ali Sami Alkış'ın yazısı 2001 yılına ait, üstelik aradan 9 sene geçmiş halde bulduğu kaynak diye gösterdiğin yerler ajans tipi her haberi geçen kaynaklar, bana BBC CNN Eurosport Uefa Fifa gibi ciddi kurumların haberini göstersene bu konuyla ilgili?

Elin şeyiyle gerdeğe girmek.. Aynı Ali Sami Alkışo yıllarda Galatasaray'ın süper futbol oynadığını, Real Madrid'i hakkıyla yendiğini de yazdı..Bunları da kabul ediyo musun yoksa işine gelen kısmı alıntılayıp "bak sizin yazarınız bile böyle yazıyosa siz büyük iş yapmamışsınız demektir" demeye mi ima etmeye çalışıyosun.. Eğer bunu ölçü alarak konuşuyosak bende diyorum ki:

"Basında çıkan habere göre;

Fener taraftarından Cimbom tehditi

Fener yönetiminin bilet savunması, sarı-lacivertli taraftarlarca doyurucu bulunmazken, sanal alemde yine eleştiriler vardı. İşte öne çıkanlar:

* Yönetim edebiyat yapıp, taraftarın başka mercilere tepki vermesini sağlamaya çalışıyor.

* Alırım Galatasaray kombinesi, dünya yıldızları Keita'yı, Elano'yu izlerim; Dos Santos için bu para verilmez!

* Baba-oğul maça gitse, en ucuzu 110 TL olur. Vapuru, otobüsü 135 TL eder. Ayda 3 maç izleseler, 400 TL demektir. Buna ne dersiniz?

* Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz! Yok şu kadar kesinti, yok bilmem ne. Ben cebimden çıkan paraya bakarım kardeşim!

* 55 TL maç+10 TL yol+10 TL yemek= 75 TL. Digitürk aylık 47 TL'ye 12 maç seyrettiriyor.

www.internetspor.com "

Bende ikinci madde üzerine yoğunlaşıp birsürü müthiş teori üretebilirim :D :D

Elin şeyiyle gerdeğe girmek.. Aynı Ali Sami Alkışo yıllarda Galatasaray'ın süper futbol oynadığını, Real Madrid'i hakkıyla yendiğini de yazdı..Bunları da kabul ediyo musun yoksa işine gelen kısmı alıntılayıp "bak sizin yazarınız bile böyle yazıyosa siz büyük iş yapmamışsınız demektir" demeye mi ima etmeye çalışıyosun..

Galatasaray kötü oynadı haketmedi dediğimi bir kere göster burada yazmayacağım, yukarıda dediğim gibi kafanızda bir Fenerbahçeli profili oturtmuşsunuz sanki onları söylemişim gibi yazmaya çalışıyorsunuz, yazmadığım demediğim şeyleri iftira atmayın, karşında bir kitle yok birey var önce onun idrakine var,

Ali Sami Alkış'ın her yazısına herhalde katılmayacağım sen Hıncal Uluç'un her ayzını beğeniyor musun veya herhangi bir yazarın? Böyle saçma argüman mı olur? Burada Ali Sami Alkış bir araştırma yapmış kurumun ne olduğunu ortaya dökmüş kaynaklarıyla göstermiş, Ali SAmi Alkış söylediği için değil; zaten kolpa ciddiye alınmayacak bir sistemi olduğu için işe yaramaz ve kaale alınmaz.

Galatasaray kötü oynadı haketmedi dediğimi bir kere göster burada yazmayacağım, yukarıda dediğim gibi kafanızda bir Fenerbahçeli profili oturtmuşsunuz sanki onları söylemişim gibi yazmaya çalışıyorsunuz, yazmadığım demediğim şeyleri iftira atmayın, karşında bir kitle yok birey var önce onun idrakine var,

Ali Sami Alkış'ın her yazısına herhalde katılmayacağım sen Hıncal Uluç'un her ayzını beğeniyor musun veya herhangi bir yazarın? Böyle saçma argüman mı olur? Burada Ali Sami Alkış bir araştırma yapmış kurumun ne olduğunu ortaya dökmüş kaynaklarıyla göstermiş, Ali Sami Alkış söylediği için değil; zaten kolpa ciddiye alınmayacak bir sistemi olduğu için işe yaramaz ve kaale alınmaz.

Aynı birey, iffhs dandik kurum işe yaramaz argümanından bence "iffhs'yi sallamayın, kaale almayın arkadaşlarım" faydalı bilgisinden çok "Çamur at izi kalsın" mantığıyla Galatasaray'ın başarısını küçük düşürmeye çalışıyo aklı sıra...

Bu arada araştırırsan bu sitede imza kısmına fenerbahçe resmi koymuş insanlar var ve mantıklı konuştukları için seviliyolar,sayılıyolar...

Ben bana göre mantıklı yazan bütün yazarların takipçisiyim.. Selçuk Yula'nın ya da Hıncal Uluç'un değil... Büyük ihtimal dersin sen şimdi senin mantığında Galatasaray fantikliği var, ona göre değerlendiriyosun.. Fenerbahçe,sevilla'yı elediğinde hop oturup hop kalkan gollerde sevinen bendim, haberin olsun ona göre yaz... ;)

Dip Not: Ali Sami'nin kanıtlarla ortaya koyduğu yazıya katılıyosun da Galatasaray hakkında yazdığı o yazıya katılıyo musun?? lütfen samimice cevap ver; çünkü yazılarından niyetini anlayamıyorum.. Gerçekten gerçekleri savunduğun için mi yazıyosun yoksa kötülemek için mi?? faydalı olur cevabın...

Saygılarımla...

Dip Not: Ali Sami'nin kanıtlarla ortaya koyduğu yazıya katılıyosun da Galatasaray hakkında yazdığı o yazıya katılıyo musun?? lütfen samimice cevap ver; çünkü yazılarından niyetini anlayamıyorum.. Gerçekten gerçekleri savunduğun için mi yazıyosun yoksa kötülemek için mi?? faydalı olur cevabın...

Saygılarımla...

O yazısını okumadım bilmiyorum, ama Galatasaray bileğinin hakkıyla ve hakederek kazanmıştır Uefa kupasını (her ne kadar penaltılarda şans faktörü yüksek olsada bu bir şeyi değiştirmez), süper kupada ise altın gol uygylmaıs vardı o maç ortadaydı iki takımda alabilirdi Galatsaray aldı, bu sene ki süper kupa finali gibi Beşiktaşta kazanabilirdi, benim niyetimi beni reel hayatta tanıyanlar bilir iyi Fenerbahçeliyimdir ama bir haksızlık varsa klancılık grupçuluk yapmam doğru neyse onu savunurum çamurdan olsun Fenerli olsun anlayışım yoktur, burada takıştığım gibi Fenerbahçelilerle de çok takışırım, zaten bu yüzden antuda sık sık ceza yerim en son Zico'yu göndermek aptallıktır dediğim için 6 ay ceza almıştım.

Umarım aşağıdaki istatistik olarak değerlendirmemi okursunuz Arif bey.

Ali Sami Alkış'ın IFFHS yazısını kaale alıp, Galatasaray-Real Madrid maçı hakkındaki yazısı için "Ali Sami Alkış'ın her yazısına herhalde katılmayacağım" diyorsan bu sizin tarafsız değil tipik bir Fenerbahçeli gözüyle yaklaştığını gösterir.

Neyse bunu geçelim de istatistiklere bakalım.

Ligler:

1999-2000 Galatasaray :
34 maç 24 galibiyet 7 beraberlik 3 mağlubiyet = 79 puan (Şampiyon)

1999-2000 Real Madrid : 38 maç 16 galibiyet 14 beraberlik 8 mağlubiyet = 62 puan (5.lik)

(Real Madrid bu sene CL'ye önceki sene şampiyon olduğu için katılabilmiştir.)

Avrupa:

Galatasaray:

CL ön eleme: 2 galibiyet 0 beraberlik 0 mağlubiyet

CL grup: 2 galibiyet 1 beraberlik 3 mağlubiyet

UEFA Cup: 5 galibiyet 4 beraberlik 0 mağlubiyet

Süper Kupa: 1 galibiyet 0 beraberlik 0 mağlubiyet

Toplam: 18 maç 10 galibiyet 5 beraberlik 3 mağlubiyet (Lig usülü puan: 35)

Real Madrid:

CL 1.grup: 4 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet

CL 2.grup: 3 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet

Finaller: 3 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet

Süper Kupa: 0 galibiyet 0 beraberlik 1 mağlubiyet

Toplam: 18 maç 10 galibiyet 3 beraberlik 5 mağlubiyet (Lig usülü puan 33)

IFFHS'nin sadece 13 aylık maç periyodunu ele aldığını söyledik. UEFA'nın da sadece 1999/2000 sezonu puanlarına baktığımızda Real Madrid'in Süper Kupa sayılmadanki haliyle 27 puanı var 17 maçta. Galatasaray'ın da Süper Kupa ve 2 ön eleme maçı harici 23 puanı var. Galibiyetlere 2, beraberliklere 1 puan veriliyor, ayrıca CL gruplarına katılanlara 4 puan veriliyor. Ancak ön elemelerde galibiyete 1, beraberliğe 0,5 puan ekleniyor. 2 ön eleme galibiyetinden 2 puanı ve Süper Kupa galibiyetinden 2 puanı eklersek bizim de puanımız 27 oluyor Real Madrid gibi. Diyecekseniz UEFA'ya göre Real Madrid daha iyi, ona bakılırsa Barcelona o sene en fazla puan alan takım. Ayrıca İspanya takımlarına o sene 9, Türkiye takımlarına 3 puan eklendiğini hatırlatırım. Puan farkı o yüzden oluşuyor.

O sene İspanya şampiyonu Deportivo'ydu. 2. ise Barcelona. Real Madrid 5.'ydi.

Real Madrid'in o sene aldığı kupalar: Şampiyonlar Ligi Kupası

Galatasaray'ın o sene aldığı kupalar: Lig Kupası, Türkiye Kupası, UEFA Kupası, Süper Kupa

Ayrıca IFFHS'nin o zamanki puanlamasına bakarsak Real Madrid İspanya temsilcisi olduğundan ligde aldığı her galibiyet için 4, beraberlik için 2 puan almış.

Galatasaray ise daha düşük bir lig olan Türkiye liginde yer aldığından ligdeki her galibiyeti için 3, beraberliği içinse 1,5 puan almış.

Bu da demek oluyorki 38 maçta 62 puan toplayan Real Madrid IFFHS'den 92 puan,

34 maçta 79 puan toplayan Galatasaray ise IFFHS'den yalnızca 82,5 puan almış.

Bu da eminim ki ligler arasındaki puanların farklı olması gerekir tezinizin kanıtı oluyor. Zaten farklı puanlar alınmış. Umuyorum Galatasaray'ın o sene direk UEFA Kupası'ndan başlayarak 4 maç yaptığını değil de CL ön eleme ve gruplarıyla birlikte 8 maç yaptığını ve IFFHS'den bu kadar puan almasının normal olduğunu göreceksiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler ve saygılar.

Dün gece nette gezinirken buldum üye olup şu arif çakıra cevap veremeden rahat edemicem dedim üyeliğimde aktif olmuşken kısaca şunu demek istiyorum

-Türkiyenin ilk ve tek uefa kupası alan takımı 2000

-Türkiyenin ilk ve tek şampiyonlar ligi şampiyonunu yenerek (real madrid) super kupayı alan takıımı 2000

-Türkiyede profesyonel ligde en fazla şampiyon olan takım

-Türkiyede profesyonel ligde üst üste en çok şapiyon olan takım

-En fazla Türkiye kupası alan takım

-Avrupa kupalarında oynıyan ilk Türk takımı

-Şampiyonlar liginde ilk çeyrek finale gelen takım

-Dünya sıralamasında 1.olan ilk ve tek Türk takımI

Arıif kopyala yapıştır da yapmadım merak ediyorsan Türkiyenin ilk kurulan futbol takımı sitesinden bakabilirsin https://www.galatasaray.org/tarih/pages/tarihenlerilkler.php

Ayrıca fenerbahçeliler bir6-0 la övünür dururular anlamadım gitti bizde deriz eskiden bizde sizi yendik eskide kaldı derler :) doğru o zaman 6-0 da eskide kaldı en son açık ara farkla galatasaray yenmişti sanki 5-1 :) hemde Türkiye kupası finalinde Fenerbahçenin 28 senedir kazanamadığı kupada :) Kabul ediyorum Fernerbahçe Galatasarayı daha fazla yenmiş oynanmış maçlarda ama bir söz vardı unuttum büyük takımlar aldıkları kupalarla küçük takımlarda büyük takımları yenmekle övünürler.. Bu laf bir yana bundan 2-3 sene öncesinde Fenerbahçe'nin kadrosu Galatasaraydan daha iyiydi.Bizden güçlü diyordum.Fenerbahçe taraftarlarında böle bir olay yok şu an Galatasaray'ın daha iyi konumda olduğunu düşünüyorum ben ama Fenerbahçe taraftarları böle düşünemez hazmedemez daha doğrusu senin gibileri düşünemez, senin gibiler her zaman Fenerbahçe en büyük der bişi demiyorum ama Türkiyenin en büyük takımı Galatasaray diyorum başkada birşey demiyorum 2000'den bu yana gücümüz kaybettik umarım kendimizi toplarız

Doğukan Özdemir..

Üst Alt