Galatasaray, 75 Milyonu Kurtardı!


5120703.jpgGalatasaray sadece stadın çatısı yerine spor salonu inşa edecek bir sözleşmeye imza koymadı, Spor Genel Müdürlüğü ile olan davaları da rafa kaldırdı. Cim-Bom bu anlaşmayla, toplam 75 milyon liralık davaların kapanmasını sağladı.

Galatasaray’ın 25 Mart’ta yapılacak Mali Genel Kurul’a kadar temelini atmayı düşündüğü salon projesi, sarı-kırmızılıları önemli yükümlülüklerden kurtaracak.

Sarı-kırmızılıların, başta stat çatısı olmak üzere, reklam ve bilet paylarından dolayı mahkemelik olduğu Spor Genel Müdürlüğü ile uzlaşma sağladığı, bu nedenle davaların sona erdirildiği belirlendi. Bu operasyonla çatıyı yaptırma zorunluluğu ortadan kalkan sarı-kırmızılılar, tüm yoğunluğunu salon için harcayacak ve amatör sporcuların hizmetine sunacak.

Türk Telekom Arena’nın yanına 15 bin kişilik spor salonu yapacak olan Galatasaray Kulübü’nün bu sayede toplam 75 milyon lirayı bulan davalardan kurtulduğu ifade edildi.

Galatasaray Yönetimi, 25 Mart’ta yapılacak Mali Genel Kurul’da bu operasyonu bütün detayları ile üyelere aktaracağı belirtildi.

Skorer
 
At ile it izinin bir birine karismamasi icin, Galatasaray ciddi anlamda kurumsallasmasi gerekiyor. Sportif idare, ve mali idare bir birinden ayrilmasi lazim. Bir kere sen dünyanin en basarili is adami da olsan, futbolu kendin yönetmeye kalkarsan rezil olursun. Bir futbolcu, yada TD´e de mali yapisini, ve borsada islemlerini halletiremeszin. Gelecege yönelik projelerin sorumlulugunu veremezsin.

Burada her gün, yillarca, saatlerini futbol ile ilgili fikir kurarak geciren üyeler, bu tarz yöneticilerden kat ve kat daha iyi biliyor futbolu. Mükayese bile edilemez.

Galatasaray´da mali irade ile sportif iradenin bir nevi autonom bir yapiya ulastirilmasi taraftariyim. Bütün organlar isinin ehlisine teslim edilmeli.
 
Üst Alt