Galatasaray´a Karşı Kaleciler Panter Kesiliyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray´a Karşı Kaleciler Panter Kesiliyor

beIN SPORTS Türkiye

#SporTotoSüperLig'de bu sezon 9+ kurtarış yapan 6 kalecinin 4'ü; bunu Galatasaray maçlarında başardı.

🇹🇷 Günay Güvenç 11 kurtarış
🇮🇸 Runar Runarsson 10 kurtarış
🇮🇹 Emiliano Viviano 10 kurtarış
🇹🇷 Serkan Kırıntılı 9 kurtarış

Gol atamadıkça kalecinin motivasyonu ve direnci artıyor.Bizde çok az gol attığımız için kaleciler hep dirençli kalıyor.
Artı aman aman köşelere sert atılan şutumuzda az

ya fazla ciddiyetsizlik ya da gereğinden fazla gerginlikten. herifler en rahat topa bile benden çıksın diye kalenin ortasına vuruyorlar. son vuruş çalışmamayla da ilgili olabilir de kaçıranlar da mata, mertens, icardi filan yani. bu kadar net pozisyona sürahi hanımı soksan oliveira'dan, mertens'den çok golü vardı şimdiye. anlamsız bi gerginlik var takımda heralde, o gerginliğin atılması için bi daha boş pozisyonda kalecinin üstüne vuran topçu florya'da ufakça tartaklanmalı

Bu konuya ben de deginecektim.
Fizik kondisyon ile de alakali desem bu kadar pozisyona girmezdik.
Tek ihtimal bence mental. Futbolculari fazla strese sokuyoruz.

Başlığı ofans hattımız zekasız olarak değiştirirsek nokta atışı olur. Kalecilerin kurtarrigi bu pozisyonların %60ı falan muhtemelen kucağına atmışızdır. %30u da kaleye pas verir gibi şut atmışızdır.
Ama ne demiş üstad istatistik böyle bir şey bir bakmıssın karşında göt var.

ya valla en son içerdeki ts maçında uğurcan harika oynamıştı onun dışında hep bizimkilerin beceriksizliği gibi geliyor bana. sen sola yatmış kalecinin ayağına vurursan tabi kurtarır

Bugün de müsait pozisyonda kaç kere kalecinin üstüne vurdular. Kalecileri biz iyi gösteriyoruz bence.

Günay ve Serkan hariç. Bunlar azılı GS düşmanı. Sneijder ne güzel koymuştu bu Günay şerefsizine. Serkan zaten Fener'e karşı gelen gideni yiyor yıllardır böyle bağlıdır Fener'e, bize karşı motivasyonu da buradan geliyor.

Üst Alt