Galatasaray - Erzurumspor Maçı Öncesi Zemin Sıkıntısı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray - Erzurumspor Maçı Öncesi Zemin Sıkıntısı

Spor Toto Süper Lig'de 14 Şubat günü oynanan Kasımpaşa maçında kar yağışının da etkisiyle zemin neredeyse futbol oynanamayacak duruma gelmişti. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren sarı - kırmızılılar, Türk Telekom Stadyumu'nun zeminini Erzurumspor maçına yetiştirmek için serferberlik ilan etti.

Zemin kurutuldu

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kasımpaşa maçında bir hayli yıpranan zemin geçen hafta kurutuldu . Zaman kaybetmeden bakım çalışmaları yapılırken bu 10 günlük süreçte zemindeki problemler giderilmeye çalışıldı.

Galatasaray ile Erzurumspor arasında Cumartesi günü oynanacak karşılaşmaya kadar zemini en iyi hala getirmeye çalışan stat görevlileri yoğun mesai harcıyor.

Spor Toto Süper Lig'de 54 puanla lider durumda bulunan Galatasaray, Cumartesi günü saat 19:00'da sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u konuk edecek.

1614242155181.png

Zemin ile ilgili kronik bir defekt var sanırım.Stadın ilk açıldığı zaman maça gidenler bilirler , arka taraftan tırmanırken lağım kokusu ve sürekli bir su akarı oluyordu.Zeminin altına su sızıyordu sanırım buna çözüm bulmak için zeminin yüksekliğini değiştirtmiş Fatih Hoca , sonrasında da hibrid çim uygulamasına geçilmnişti ki çok faydasını gördük.

ancak zemin tabanında bu sızıntı hadisesi devam ediyor olsa gerek.

Zemin ile ilgili kronik bir defekt var sanırım.Stadın ilk açıldığı zaman maça gidenler bilirler , arka taraftan tırmanırken lağım kokusu ve sürekli bir su akarı oluyordu.Zeminin altına su sızıyordu sanırım buna çözüm bulmak için zeminin yüksekliğini değiştirtmiş Fatih Hoca , sonrasında da hibrid çim uygulamasına geçilmnişti ki çok faydasını gördük.

Bende öyle birsey okumustum. Cimden cok Stadin yeri felan iyi ediyormus herseye. Sanirim bu stada max hybrid/ suni cim olur

2018de degisen drenaj sistemi yine error vermis. Su birikintilerin sebebi oymuş. Sigortasi vardir muhtemelen yeniden yapilir sezon sonu

Kaynak gs sozluk

14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçında gördüğümüz üzere sorun çim veya bakımla alakalı değildir. top belli noktalarda hiç sekmiyor bunun sebebi zeminin suyu çekmemesi ve yer yer gölet veya penaltı noktasındaki gibi çamur havuzu oluşması. yani sorun zemin drenajlıyla alakalı.

yakın zamanda fatih terim'in talebiyle 600 bin euro harcanarak zeminin drenaj sistemi elden geçirildi ve zemin aşağı çekilerek kot oluşturulması sağlandı. stadı toki yaptığı için tribün ısıtması, saha drenajı, uzay çatı sistemi, koltuklar vb. tüm kalemler şartnamede standart belirtilmediği için osuruktan malzemelerle yapıldı. stad inşaatına taşeron hizmet veren biri olarak konuyu yakinen biliyorum.

büyük ihtimalle 2018'deki zemin drenaj işini yapan firmayla iletişime geçilip henüz garanti süresi dolmadığından ücretsiz şekilde tekrar saha drenajı elden geçirilir ama bu işlem de öyle 3-5 günde olacak iş değil sezon ortası nasıl bir palyatif çözüm bulunur bilemiyorum.
15 Şubat 2021 00:11 ~ 17 Şubat 2021 16:05 · gimenez

14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçında gördüğümüz üzere sorun çim veya bakımla alakalı değildir. top belli noktalarda hiç sekmiyor bunun sebebi zeminin suyu çekmemesi ve yer yer gölet veya penaltı noktasındaki gibi çamur havuzu oluşması. yani sorun zemin drenajlıyla alakalı.

yakın zamanda fatih terim'in talebiyle 600 bin euro harcanarak zeminin drenaj sistemi elden geçirildi ve zemin aşağı çekilerek kot oluşturulması sağlandı. stadı toki yaptığı için tribün ısıtması, saha drenajı, uzay çatı sistemi, koltuklar vb. tüm kalemler şartnamede standart belirtilmediği için osuruktan malzemelerle yapıldı. stad inşaatına taşeron hizmet veren biri olarak konuyu yakinen biliyorum.

büyük ihtimalle 2018'deki zemin drenaj işini yapan firmayla iletişime geçilip henüz garanti süresi dolmadığından ücretsiz şekilde tekrar saha drenajı elden geçirilir ama bu işlem de öyle 3-5 günde olacak iş değil sezon ortası nasıl bir palyatif çözüm bulunur bilemiyorum.
15 Şubat 2021 00:11 ~ 17 Şubat 2021 16:05 · gimenez
Bu bizim tt arenayı zerre sevmiyorum sürekli bir sorun, devlet o zaman iyi kazık attı bize. Adnan Polat'ın yatacak yeri yok. Gerçi stad açılışında malum kişiyi yuhlamıştık iyide oldu.

ambiyans olarak mükemmel bir stat. Taraftarın takım üstündeki etkisi cok yukse oluyor ama. Ulasım ve altyapı problemleri can sıkıcı. Eziyet resmen.
Hiç maça gidemedim orayı daha iyi bilirsin ama sürekli inşaat halindeki görüntüsü, zemin ve ulaşım sorunları. Bize yakışır bir stad değil gibi. Stadın etrafının inşaat görüntüsünü bile tam düzeltemediler.

Üst Alt