GSC Haber - Galatasaray, Fenerbahçe Galibiyetiyle 5 Seriyi Bitirdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray, Fenerbahçe Galibiyetiyle 5 Seriyi Bitirdi

her derbi öncesi beinsportdan eski maçları izlerim 2001den beri 40 maç yapmışsak 5 galibiyetimiz zar zor var. ayıp ya

En haz aldığım şampiyonluk bu şampiyonluk oldu.
Tabi 11-12, 05-06 şampiyonluklarında daha çok mutlu daha deli gibi sevindim.
Ama bu şampiyonluk derbi anlamında olsun, oyuncular olsun herşey 4/4'lüktü.
Feneri her iki maçta da resmen ezdik

Çok şampiyonluk gördüm sevindim eğlendim ama bu şampiyonluk hem sevindirdi hem tamamen ezdi çok farklı bi şampiyonluk oldu benim için 14 Maçlık seri en haz aldığım yeriydi ah ulan konya

İstatistikleri toplamalı ve geliştirmeliyiz.

11-12 sonrası süper lig maçlarında
nefte:
5 galibiyet bizim 2 galibiyet fenerin
kadıköyde: 3 galibiyet bizim 5 galibiyet fenerin (son 4 maçta 3 galibiyet bizim)

şampiyon olduğumuz senelerde fenerden 1 yılda ya 1 ya 4 puan aldık
ama zirvede olmayınca 6-8. falan olunca her derbide yıkılıyoruz bu istatistiklerde kaçıyor gidip nayirden töreden gol yiyince.

2013-2023 arası şampiyonluklar alsak da bu şampiyonluk hariç dominasyon kuracak kadro gücümüz olmadı.

Hep taktiksel ve tercrübeye dayalı şampiyonluklar aldık.

Galatasaray'ın 2011-2013 hariç kadro kalitesi olarak rakiplerini katladığı dönem ilk defa bu seneydi.

2019 şampiyonluğunda stattan ayrılırken bu bir dönemin sonu demiştim içimden.

Bana göre efsanemiz Terim'in kariyerinin aldığı son şampiyonluktu, bir şeyler eksilmişti çünkü hırsından.

O kadro değişmezse alabileceği maksimumu vermiş bir kadroydu. (Feghouli, Belhanda, Nagatomo, Mariano, Fernando vb.)

Ondan sonraki 3 sezon başarıdan uzak anlık performanslar ile geçtik zaten.

Bu sezonu özel yapan Fener'i iki maçta yenmek vs değil.

Kadronun daha fazlasına sahip olması.

Eğer dağılmazsa transferler ile

Boey-22
Kazımcan-20
Nelsson-24
Bardakçı-28
Torreira-27
Kerem-24
Yunus-23
Rashica-26
Zaniolo-23
Barış-23
Icardi-30

bunlar daha fazlasını yapabilecek durumda. Arkadan gelen gerektiğinde oynayabilecek Emin, Akman kardeşler, Yusuf vb. gelişime açık isimlerde var elimizde.

Kaleci, orta saha ve forvete 3-4 yerinde nokta atışı takviye ve 2-3 potansiyelli ikame transferler ile çıta çok daha yükseğe kurulabilir.

1996'da Hagi önderliğinde başlayan yükseliş Popescu, Taffarel ve uyum ile taçlanmıştı sonraki senelerde.

2011 de barut daha kısaydı ama Sneijder, Drogba katıldı o kadroya da.

Bu kez de Nelsson-Boey-Torreira-Zaniolo-Kerem-Icardi tutulursa ve kale, 2. stoper, orta sahaya aynı ayarda 3 takviye yaparsak genç/tecrübeli ne olursa çok daha farklı sonuçları olacak hayalimiz ile bile gelemediğimiz eminim.

O yüzden bu seriler biter, geçer ama ben gelecekten umutluyum.

2019'da nasıl kara bulutları gördüysem stattan ayrılırken en mutlu anda, bunda da görüyorum ama tersini.

Üst Alt