Galatasaray - Fenerbahçe Maç Analizi | KONSANTRASYON BAŞLIĞI - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray - Fenerbahçe Maç Analizi | KONSANTRASYON BAŞLIĞI

Isla ve Dirar'ın karşısına Linnes veya Lato'yu koymayıp sol bek Denayer'le çıkmak isteyebilir Tudor. Umarım öyle bir şey yapmaz.
Diğer başlıkta da yazdım buraya da yazayım, çünkü bu maçın en kilit 2 bölgesinden biri bizim sol bek onların sağ açık bölgesi.
Isla ve Dirar'a karşı yalnız kalırsa Linnes de biter Lato da. Ama Lato'nun çizgiye kadar inip orta yapabilme özelliği olduğu için, Lato oynadığında karşı tarafı rahatsız etmiş olacak. Dinç bir Tolga oynarsa yardım eder tabii oraya ama yine de 90 dakikayı çıkaracağını sanmıyorum ne Lato'nun ne Linnes'in. Oyunun gidişine göre ilk müdahale sol beke olacak.
Isla ve Dirar'ın çok çalım numarası yok, tek özellikleri çok diri olmaları. O yüzden sahip oldukları 1-2 ufak numarayı da orda kim oynayacaksa iyi çalşması lazım. Çünkü hareketini ezberlediğiniz hücumcu demek, sizin hücuma hazırlıklı çıkmanız demektir aynı zamanda.

Tudor bu maçı taktik olarak çözerse çok kredi kazanır.

Ben bu maçta Belhanda'dan patlama bekliyorum

Selçukta sonradan grip bir frikik çakıp taraftarla barışsa fena olmaz

Belhanda gerçekten çok kritik bence de.
Çünkü,
1. Şu ana kadar genel algı Belhanda'nın fiyasko olduğu yönünde. Kimsede Belhanda'ya önlem alma niyeti yok. Ama Belhanda bence kötü oynamıyor, oyunun hamuruna çok dokunuyor, ince işlerde de yüzdesi arttığında etkisi daha hissedilir olacak.
2. Belhanda'nın eşleşmesi Josef, pozisyon olarak. Eğer Belhanda Josef'i rahatsız ederse Josef stoperlerin arasında kalır ve orta sahada 1 kişi eksik kalmış olurlar. Böyle maçlarda orta sahada sayı üstünlüğü çok önemli. Defansta çoğalmaları da işimizi zorlaştırır tabii ki, ama o konuda Feghouli'ye çok güveniyorum. Dar alanda çok akıllı, çok yetenekli.

Belhanda gerçekten çok kritik bence de.
Çünkü,
1. Şu ana kadar genel algı Belhanda'nın fiyasko olduğu yönünde. Kimsede Belhanda'ya önlem alma niyeti yok. Ama Belhanda bence kötü oynamıyor, oyunun hamuruna çok dokunuyor, ince işlerde de yüzdesi arttığında etkisi daha hissedilir olacak.
2. Belhanda'nın eşleşmesi Josef, pozisyon olarak. Eğer Belhanda Josef'i rahatsız ederse Josef stoperlerin arasında kalır ve orta sahada 1 kişi eksik kalmış olurlar. Böyle maçlarda orta sahada sayı üstünlüğü çok önemli. Defansta çoğalmaları da işimizi zorlaştırır tabii ki, ama o konuda Feghouli'ye çok güveniyorum. Dar alanda çok akıllı, çok yetenekli.

Fener galibiyet için oynamak durumunda lakin Aykut faktörü var tabi

Kontra oynarlar her zaman ki gibi,sakin ve akıllı oynamak önemli

Birde çok dile getirdim belki ama Maicon'un gereksiz özgüveni yakabilir bizi.Tecrübeyle sabit o yüzden basit oynamalı.Muslera geçen maçlarda olduğu gibi yan toplara çıkmalı

fazla konsantre olup bunu yapmayalım

the-outtakes_o_838599.gif

Daha derli toplu ve sakin oynarsak kazanırız.

Geride eksik adamla yakalanmamaya dikkat etmeliyiz. Fenerin derbi şansı da var zaten yakaladıklarını atabilirler.

Fener galibiyet için oynamak durumunda lakin Aykut faktörü var tabi

Kontra oynarlar her zaman ki gibi,sakin ve akıllı oynamak önemli

Birde çok dile getirdim belki ama Maicon'un gereksiz özgüveni yakabilir bizi.Tecrübeyle sabit o yüzden basit oynamalı.Muslera geçen maçlarda olduğu gibi yan toplara çıkmalı

Aykut'u çok dikkatli izledim her zaman. Bu maçta özel olarak yaptığı planların çoğunu doğru tahmin edebilirim sanırım. Stoperlerden birini top kullanma zorunda bırakmak gibi şekilli presler yaptırmaya bayılır. Ama o konuda Fernando'ya o kadar güveniyorum ki. Adamın gözü sanki sahada değil de tepede drone'dan bakıyor. Umarım bu maçta şaşırtmaz. Fernando'nun olduğu ortamda Aykut topu ister Maicon'a ister Serdar'a yönlendirsin çözmesi çok zor değil. Tudor çözebilir mi bilmiyorum henüz bu konuda net sınav vermedi. Çözeceğini tahmin ediyorum.
Aykut hesabını yapıp yapıp maça Topel-Josef-Ozan'la çıkmaya bile karar verebilir. Gomis'in oyun tarzını düşündükçe uykusundan uyanıyordur eminim.

Tudor'un en az Aykut kadar bu maça çalışması lazım ama. Çünkü Tudor'un hala kredi kazanmaya ihtiyacı var, bu maç onun için çok önemli. Psikolojik bi eşik de diyebilirim.

Ha bu arada Aykut kartlara falan da çok çalışır. Adım gibi eminim Badou'nun üzerine oynayacaktır çünkü Badou çok yüksek tempoyla koşmasının yanında bazen çok çok dengesiz giriyor ikili mücadeleye. Tolga'da da dengel yok o konuda. Pres yaparken falan kendini durduramıyor, basıyor kürek gibi ayaklarıyla :D
Kart için özellikle dikkat etmesi gerekenler Badou, Tolga ve sol bekimiz(O da Isla ve Dirar'a karşı yalnız kalma ihtimalinden).

Bence Fenerbahçe'de karta yakın oyuncular da:
Hasan Ali: Formayı yeni aldığı için aşırı hırslı olabilir ve karşısında Feghouli var.
Ozan: Ozan da kendini ispatlama savaşı verdi ve kazandı. Ama önceki mesajda bahsettiğim sebeple Josef orta sahada Ozan'ı yalnız bırakırsa Ozan'a çok yük binebilir. Direk kırmızı değil de 2 sarı.
Josef-Skrtel-Neto'dan 1'i: Feghouli'nin aldığı pozisyona göre karşısına bunlardan biri gelecek. Feghouli'nin son adamı çalımladığını, o adamın da Feghouli'yi düşürdüğünü görür gibiyim. O adamı tahmin etmek kolay değil çünkü Feghouli gezen bi kanat oyuncusu. Soldan da girebilir sağdan da ortadan da, çalım atamadığı taraf yok mübareğin.

fb şuana kadar diş gösteren ve belli bir düzeni olan takımların hepsine karşı maç kaybetti. dağınık ne yaptığı belli olmayan takımlara karşı ise başarılılar. biraz geçen yıl ki galatasaray'a benziyorlar bu açıdan.

2.yarıda pozisyon bile vermeyiz bence dikkat ettiyseniz fener 2.yarilarda yokları oynuyo hep hele ki bu mac nefes bile aldirmayacagimiz bariz

ben pazar günkü maçı 2002deki 6-0lık hezimet öncesine benzetiyorum.
iyi bir takımımız var diye hayaller kurmuştuk o maç öncesi halbuki fenerin kadrosu çok çok üstündü.
şimdide aynı durum bizim için geçerli.
çok çok üstünüz.
kaleciden forvete.

boyle maclarda analizler tutmaz genelde, herkesin deli gibi kosmasi lazim, hayatinin maci gibi oynamasi lazim taktik bu.
Koyup gecmek zorundayiz bir maglubiyet tum havayi bozar

8 hafta boyunca kaybetmeyip bu ibnelere arena da kaybedersek dinleyin artik goygoylari işiniz gücünüz yoksa. :38573:

Bunlara mutlaka çakmaliyiz, bu saatten sonra ibiş fenerlilerin goygoyunu hiç çekemem.

Beyler rahat olun demiyeceğim.
Biliyorum heyecanlıyız biliyorum istekliyiz.
Normal şartlarda şansları 0.
Dikkatli olalım. Kırmızı kart yeneyelim. Tahrik olmayalım.
Oyunumuzu oynayalım bunları duman ederiz.

P9 Gscimbom Mobile

Üst Alt