Galatasaray, Fenerbahçe'nin Talebinin Reddedilmesi İçin TFF'ye Dilekçe İletti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Fenerbahçe'nin Talebinin Reddedilmesi İçin TFF'ye Dilekçe İletti

Galatasaray'dan TFF'ye Fenerbahçe başvurusu​

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.​

1616678001293.png

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.​

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz kulüp kanalında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satır başları

"Galatasaray başkanlığından büyük bir onur ve şeref olamaz."

"Yayıncı kuruluşta 'yorumcu' denen zat, hem 28 şampiyonluktan bahsetti, hem de 'inşallah olumlu değerlendirilir' dedi. Ey yorumcu, sen kimsin? Tabii ki insan olarak değerlisin ama senin görevin soru sormak. Sayın TFF Başkanı'nı zor durumda bırakmak değil."

"Sayın TFF Başkanı öyle bir laf etti ki... Dedi ki, 'Biz inceliyoruz, inceledikten sonra konuşacağız.' Biz bundan irkildik. İflas etmiş tüccar hareketiyle yapılan bu başvuruyu başlangıçta ciddiye almamıştık. Tebrik etmek gerek. Yenildikleri haftada, hemen gündem değiştiriyorlar."

"Galatasaray'ın gündemi doğruluk, dürüstlük ve amaca yönelik başarıdır. Biz doğrulukla, dürüstlükle, şikesiz başarı ilkesindeyiz. Fenerbahçe ya da başka bir camiaya yönelik ithamda bulunmuyorum. O kadar kırılgan camialar var ki, hemen rüzgara kapılıyorlar."

"6 sayfaya yakın bir dilekçe hazırladık ve maalesef bunu TFF'ye vermek durumunda kaldık. Aslında bunu yapmak zorunda olmamamız lazımdı."

"Saçma bir şeye cevap verirseniz, açıklama yaparsanız siz de batarsınız. Ama öyle bir hale geldik ki, adam canlı yayında 'inşallah yaparsınız' diyor."

"Galatasaray siyaset üstüdür. Ben hiçbir taraftarımı kıramam. Biz 30-35 milyon taraftara sahibiz"

"Gerek hukukçularla, gerek tarihçilerle bir araya geldik. O kadar madde çıktı ki, 5 sayfaya indirmek durumunda kaldık. Haklı ve doğru olan bir şeyi savunmak kadar zor bir şey yok. Tahkim reddetmiş, TFF reddetmiş, TBMM reddetmiş, daha önce gelmiş ve reddedilmiş bir şey ancak umulmayan bir delil olduğunda tekrar yargılanabilir. Öyle bir şey de yok. Devamlı bunu kaşıyorlar."

"Sen kimsin? Ben bunları Fenerbahçe camiasına söylemiyorum. Yönetime söylüyorum. Yaptıkları deklerasyon o yönetimi bağlar"

"Fenerbahçe'de de, Beşiktaş'ta da çok değerli insanlar, değerli hukukçular var. Neden itiraz etmediler? Aziz Yıldırım'ın beyanatı vardı, 'Beşiktaş'ın iki şampiyonluğu nereden çıktı' diye"

"Siz, koca bir camiayı 'tanıyamazsınız'. Ulufe dağıtır gibi dağıtamazsınız. Taraftar bizim arkaplanda ne yaptığımızı bilmiyor. Evet, iletişimimiz zayıf. Çok zayıf. Riva Sözleşmesi'ni yeniden yazdık. Florya'dan, Riva'dan çok büyük gelir ve hukuki durum elde ettik. Eskilere teşekkür ederiz ama biz bunu daha iyiye götürdük. Biz teşekkür duydunuz mu?"

"Kemerburgaz'da 6-7 kez yürütmeyi durdurma kararı alındı. Biz ilk defa, başka bir mahkemeden yürütmeyi durdurmasının yürütmesini aldık. Bunu duyan var mı? Teşekkür eden var mı?"

"Yüreğim çok dolu. Freni patlamış kamyon gibi gidiyorum. Ali Bey'in, sağ olsun başsağlığına geldiğinde bana dediği bir laf var. 'Sen nasıl imza atarsın, torununa kadar herkesi risk altına almışsın' dedi. Ali Bey gider gitmez tüm ailem bana hesap sordu. 'Ya dedim Ali, bu söylenecek şey mi?'"

"Galatasaray Kulübü resmi olarak, Türkiye Futbol Federasyonu'na dilekçe iletti. 'Lig statüsü dışında elde edilen şampiyonlukların tescil başvurularının reddi talebidir' başlığıyla yayınlandı."

"Başarısızlıklarınızı örtmek için bir strateji çizersiniz. Aklıma gelmişken söyleyeyim, TFF'de kişisel veya özel bir baskımız olmadı. 'Oldu, tanığım' diyen onuru varsa çıkıp söylesin. Cumhurbaşkanlığı'nın bana en ufak bir telkini yoktur. Tam tersi, yapılan iyilikler vardır. Ben buna teşekkür ederim. Biz hiçbir şeyin yandaşı değiliz, Galatasaray camiasını oluşturan taşların peşindeyiz."

"Fikirsel olarak kimseye karşı bir taşkınlığımız, tepkimiz yok. Her partiden üyemiz var. Cumhurbaşkanlığı'ndan, Spor Bakanlığı'ndan bize bir tepki yok"

"Yarın sandık var. Demokrasinin en önemli göstergesidir. Bizden rahatsız olan herkes orada gereken cevabı verir. 'Demek ki yanlış yapmışım' deriz, özür dileriz."

"TFF'nin, sayın Nihat Özdemir'in asla böyle bir hata yapacağını zannetmiyorum. Üzerinde büyük baskı var. Hazırlıksız yakalandığı için öyle bir ifade kullandığını tahmin ediyorum." Antep'te birçok takım var. Bunlar her yıl turnuva düzenlerdi. Adana'da, Mersin'de, Urfa'da... Şimdi düşünüyorum, neden onlara ödül verilmiyor? Ben de oynardım. 8 numara oynardım hatta. Kendi başarısızlığı örtmek için 63 sene sonra bunu gündeme getiriyorsun' derler"

"Zamanında Galatasaray otobüsle yolculuk ederdi. Gerçi yakın zamanda da oldu. Akhisar'dan İstanbul'a gidenler oldu."

"Hesaplara göre 7 sezonda 14 şampiyon çıkıyor."

(Rozeti hakkında) "Öncelik Türk bayrağı ve Atatürk'tür. Benim için de öncelik devlet, millet ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Gerisi Galatasaray'dır tabii ki. Biz önce devlete, millete bakarız. Sonra da Galatasaray'a bakarız. Bu, 'Galatasaray geri planda' demek değil. Devleti oluşturan parçalar içinde tüm takımlar var, hepsine saygı duyuyoruz."

"Şenol hocaya çok takılırdım. Emreciğimi de oynatsa çok mutlu olurum tabii ancak hepsi çok değerli oyuncular. Oynayan herkes çok kıymetli."

Başvuru değil daha çok uyarı niteliğinde bir dilekçe zaten bunun başvurusu olmaz. Başkanlığında ilk defa işe yarar bir iş yapmıştır. Olması durumunda alınabilecek aksiyonlardan şimdi bahsetmesi olmazdı.

Bu başvuru değil de bir başvurunun haksız olduğunu gösteren bir dilekçe en azından karara itiraz edilebilir daha sonra gerekirse uluslararası kanallara. Bu arada kabul edilmesi imkansız bir şey normalde bu da çok net anlatılmış ki daha önceden reddedilmiş gerek TBMM gerekse Tahkim'de.

Sergen ve Ozan hakkindada konustumu. Fatih Terimi pfdk ya yolladilar hemen. Bu ikiliye niye ceza yok. Arda ya hemen iki mac ceza yapistirdilardi. Sergen de aglayip durdu mactan sonra hakemle ilgili. Yaziklar olsun boyle fenerasyona.

Normal bir ülkede şikeli şampiyonlukları silinip şampiyonluk sayısı 18 e düşürülecekken yüzsüz köpekler mahalle maçlarını şampiyonluk saydırmaya çalışıyor.
Başka bir ülkede olamazdı zaten.

Üst Alt