Galatasaray Hafızası ve Türk Polisi'ne Düşen Görev | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Hafızası ve Türk Polisi'ne Düşen Görev

Sportif eleştirilerimiz, sıkıntılarımız bir tarafa İtalya'da yaşanan polis, güvenlik rezaletini unutmak da bize yakışmaz. Üstelik bu İtalya'da ilk defa olmamakta. Roma maçında İtalyan polisinin ne kadar çirkinleşebileceğini görmüştük.

Şimdi yapılması gereken bu olayın unutulmaması ve bundan sonraki İtalyan takımıyla herhangi bir Türk takımı eşleştiğinde, Türk Polisi'nin de benzer zorlukları İtalyan taraftarlara çıkarması. Kimse boş centilmenlik lakırdıları etmesin zira Avrupalı'nın karşısındakinin ancak kendisi gibi davrandığında olayın ciddiyetine vardığına her sektörün tarihi ayrı ayrı şahit.

Taraftar ve Kulüp sadece unutmamakla mükellef. Yeri geldiğinde koskoca Galatasaray camiası Emniyet'e nazını geçirerek gerekli tepkiyi koymalıdır. Kimsenin burnu kanamadan ama her türlü eziyeti yaşayarak Türk taraftarlara yapılanları anlamalılar.

Siyasi ve hukuki yollardan hakkımızı aramalıyız.Ancak onlar gibi yapıp onların seviyesine inmek Galatasaray'ın adını kirletir.Onlar kim de Galatasaray'ın adını kirletmeye değecek?

Bence olmaz öyle bir iş.

Buraya deplasmana gelecek adamın bir suçu yok sonuçta.

Devletlerin hataları yüzünden vatandaşlar mağdur olmamalı.

Malesef bu kadar naif yürümüyor bu işler. Ancak mütekabiliyet ile düzeltebiliyorsun. 1 kere yapsan bile ses getirir. Her İtalya deplasmanında aynı şeyler oluyor nerdeyse.

Valla naiflik mi değil mi bilmem ama bu fikirde benim gördüğüm yeni masum insanların mağdur edilmesinden başka bir şey değil.

Deplasmana geldiklerinde devleti temsilen gelmiyorlar sonuçta.

Uluslararası hukukta gereği neyse onun yapılması daha uygun olur.

Stada girmeye çalışan kadın taraftarlara yaptıkalrını kendi ağızlarından dinledim az önce tv'de de. Ne kadar haklı olduğumu bir daha anladım.

Sadece Türk oldukları için bu muameleye tabi tutuldular ve biliyoruz ki hiçç bir normal prosedür bu işi engellemeyecek.

Sadece ama sadece mütekabil bir muamele ile İtalyanların aklı başına gelir. O zaman bırakın kendi taraftarları o polislere anlatsınlar hayvanlıklarını.

Yani bunu hiçbir zaman, hiçbir konuda anlamam her konuda kısasa kısasın uygun olmayacağını düşünüyorum.

Düşünsene İtalyan bunu yapıyor diye bir ton küfür ediyorsun, onları karaktersizlikle, şerefsizlikle falan suçluyorsun. Sonra hadi bizde onlar gibi yapalım, onlar gibi olalım diyorsun. Hayatımda gördüğüm en büyük çelişkilerden biridir. Yanlış yanlıştır. Onlar yapınca yanlış, biz yapınca helal olsun. Her konuda konuşuyorum sadece bu olayda değil Spor,Siyaset vs her alanda kişiye göre yanlışlar değişiyor :)

Yani bunu hiçbir zaman, hiçbir konuda anlamam her konuda kısasa kısasın uygun olmayacağını düşünüyorum.

Düşünsene İtalyan bunu yapıyor diye bir ton küfür ediyorsun, onları karaktersizlikle, şerefsizlikle falan suçluyorsun. Sonra hadi bizde onlar gibi yapalım, onlar gibi olalım diyorsun. Hayatımda gördüğüm en büyük çelişkilerden biridir. Yanlış yanlıştır. Onlar yapınca yanlış, biz yapınca helal olsun. Her konuda konuşuyorum sadece bu olayda değil Spor,Siyaset vs her alanda kişiye göre yanlışlar değişiyor :)

Biz yapınca doğru olmayacak zaten. Ancak bu olayların önünü kesmenin tek yolu mütekabiliyet. Siz hiç yabancı bir polisle muhatap oldunuz mu bilmiyorum ama kesinlikle vazgeçmezler bu tür aşağılamalardan. 1 maç yapmazlar en fazla 2. maç yine başlarlar. Madem İtalya'da böyle biz de böyle yapıyoruz, aynı güvenlik mekanizmalarını kullanıyoruz diyeceğiz. Bu kadar basit.

Çelişki filan da yok. Kimse eylemi haklı bulmayacak zaten. Sadece İtalya polisinin uyguladığı güvenlik neyse aynısını uygulayacağız. Onlar da bundan vazgeçecekler.

Biz yapınca doğru olmayacak zaten. Ancak bu olayların önünü kesmenin tek yolu mütekabiliyet. Siz hiç yabancı bir polisle muhatap oldunuz mu bilmiyorum ama kesinlikle vazgeçmezler bu tür aşağılamalardan. 1 maç yapmazlar en fazla 2. maç yine başlarlar. Madem İtalya'da böyle biz de böyle yapıyoruz, aynı güvenlik mekanizmalarını kullanıyoruz diyeceğiz. Bu kadar basit.

Çelişki filan da yok. Kimse eylemi haklı bulmayacak zaten. Sadece İtalya polisinin uyguladığı güvenlik neyse aynısını uygulayacağız. Onlar da bundan vazgeçecekler.

Bu olayın bu şekilde önüne geçilemez ancak büyütülür. Ayrıca haklıyken haksız duruma düşmekten öteye geçmez. Bir de Türk Polisinin veya Türk yetkililerin yaptığı bir hatadan ben İtalya'da veya başka bir yerde mağdur olmak istemezdim, elin İtalya'nı da gelip burada mağdur olmasını istemem. Bu tür işlerde hep mağdur olan biziz çünkü uluslararası ilişkilerimiz kötü, hemen her ülke rahatlıkla diş geçirebiliyor.

Sen onlar gibi yaparsan onlar daha beterini yapar yıllardır gördük bunu, senin yaptığını bütün dünyaya duyurur. Kim biliyor İtalya'da taraftara yapılanı? Sadece biz. Onlara yap bakalım Dünya'nın haberi olacak ondan sonra anlat istediğin kadar onlarda bize yapmıştı diye, kime duyurabileceksin. Yıllardır Yunanistan bize tonla saygısızlık yapar, statta bulunan işgüzarlar yunan milli marşını ıslıkladı, yıkıldı ortalık tüm Dünya'da haber oldu.

Üst Alt