Galatasaray İstihdam Vaziyeti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray İstihdam Vaziyeti

Galatasaray'da kaç çalışan olduğu ve ortalama ne kadar maliyetlerinin olduğu hep bilinen bir durumdur...Sizler için hiçbir yerde bulamayacağınız bir döküm çıkardım...Futbol'daki çalışan sayısı bilinmekle beraber daha önce bahar aylarında Basketbol'daki çalışan sayısına da ulaşmıştım...Ne var ki kulüpteki diğer çalışanlara dair kesin bir sayıya sahip değildim...Geçen hafta bazı sayılar duymuştum bugün itibariyle de bunları birkaç yerden teyit edebildim ve size nihai vaziyeti aktarıyorum...

Önelikle bu personel sayıları 31 Mayıs 2018 itibariyle olup kapsayıcıdır...Yani hem Derneğin hem Sportif AŞ'nin hem onun bağlı ortağı olan ve aynı zamanda iştiraki olan Mağazacılık AŞ'nin; Galatasaray TV (eski adıyla İletişim AŞ'nin) hem de Gayrimenkul AŞ'nin toplam personel sayılarını vereceğim...

1) Sportif AŞ Çalışan Sayısı = 330

2) Mağazacılık AŞ Çalışan Sayısı = 196

3) İletişim AŞ Çalışan Sayısı = 62

4) Gayrimenkul AŞ Çalışan Sayısı = 7

5) Dernek Basketbol Şube Çalışan Sayısı = 64

6) Dernek Voleybol Çalışan Sayısı = 31

7) Dernek Su Sporları Çalışan Sayısı = 68

8) Dernek Diğer Şubeler Çalışan Sayısı = 32

9) Derneğin Diğer Alanlarda Çalışan Sayısı = 176

Yani sporcular ve Fatih Terim hariç 966 kişi bizden bordrolu olarak ekmek yemekte...

2) Mağazacılık AŞ Çalışan Sayısı = 196

5) Dernek Basketbol Şube Çalışan Sayısı = 64

6) Dernek Voleybol Çalışan Sayısı = 31

7) Dernek Su Sporları Çalışan Sayısı = 68

8) Dernek Diğer Şubeler Çalışan Sayısı = 32

bunlar gereksiz aylık 3 k maaş dersek ki daha yüksektir en az diyorum aylık 1 milyon 173 bin , yıllık 14 milyon tl bunun sgk'sı , yolu , yemeği falan da var fena çok para gidiyor.

Renktaşlar soruyor total maaşlar 6 trilyon Fatih Hoca'nın maaşı hariç ki bizde kendisinden başka büyük meblağ kazanan antrenör kalmadı Mahmuti'yi ve Maljkovic'i kovduktan sonra, peki şirket çalışanları tamam da şubelerde neden bu kadar adam çalışıyor sonuçta derneğe bağlı branşlarda neden bu kadar adam var diye...Basketbol-Voleybol- Su Sporları Şube açılımları şu şekilde renktaşlar;

1) Basketbol Şubesi (64)

Genel Şube Çalışanı = 3

Erkek Basket Takım Çalışanı = 12

Kadın Basket Takım Çalışanı = 8

Kız Altyapı Çalışanı = 5

Erkek Altyapı Çalışanı = 6

Basketbol Okulu Çalışanı = 26

Tekerlekli Sandalye Basketbol Çalışanı = 4

2) Voleybol Şubesi (31)

Genel Şube Çalışanı = 3

Erkek Voleybol Takım Çalışanı = 11

Kadın Voleybol Takım Çalışanı = 10