vjgR6D.jpg

1)Yönetim vaktinde bütçe çıkarmadığı için iyi transferler gerçekleşemiyor, iki senedir alınan yabancı oyuncular vasatın altında.

2)Fener’in bıraktığı bir oyuncuyu biz neden aldık, yada madem o kadar iyi onlar neden bıraktı. Çünkü sakattı. Allie Quigley sadece İstanbul’da olmak için GS ile anlaşmış. Oyunda eline geleni atmaktan başka bir şey yapmıyor. Savunma sıfır.

3)Marina Maljkovic yabancı bir antrenör ve Türkiye’deki oyuncuları pek tanımazken Merve Uygül gibi burada hiç olmaması gereken bir oyuncuyu neden aldı yada kim aldırdı ona?

4)Tam da yabancı oyuncu kuralı değişmişken bu sene daha kötü Türk oyunculara sahip olmamızın çok ciddi bir handikap yaratacağı önceden görülemedi mi? Geçen sene beğenilmeyen Cansu Köksal, Pınar Demirok, Deniz Çolakoğlu seviyesine yaklaşamadı bile yeni gelen yerli oyuncular.Gizem Başaran, Merve Uygül, Özge Kavurmacıoğlu gibi oyuncuları almak yerine genç takımımızda ki oyuncularımız tecrübe kazansa daha iyi olmaz mıydı? Zaten çok maç kaybedildi, daha farklı sonuçlarda alınmazdı.

5)Takımda en çok kazanan oyunculardan biri olan Jelena Dulbjevic, top kaybı, sonsuz top atma isteği, agresif hareketleri ve oyun disiplininden uzak kopup kopuk oynaması ile büyük zarar veriyor her maç.

6)Gintare Petronyte ancak iyi bir 5 numara yedeği olur.

7)Çokta zor olmayan hücum setlerini Işıl Alben hala her pozisyon takıma anlatmaya çalışıyor. Bunlar anlamıyorlar mı? Sanki Ekrem Memnun seti? Biz seyrederken öğrendik, zaten 2 tane screen. Screen demişken, uzunlar bunu yapmayı bilmediği için, setlerin hiçbirinde kısalar bu pozisyondan bir avantaj sağlayamıyorlar.

8)Oliva Epoupa – Moriah Jefferson kıyaslamasına hiç girmemek lazım. Epoupa savunmada oldukça dirençli ama maalesef bir yabancı oyuncu kontenjanı onunla geçilmemeli. Çok yetersiz. Ne tam bir oyun kurucu ne de 2. Sürekli kısa kalan toplar ve oyun kuramama yada kurmak istememe.

9)Maçlara gelmeyen yöneticilerimizle ilgili zaten diyecek birşey yok. İlgisiz, alakasız ve cidden unutulmuş bir takım

10)Geçen sene insan üstü bir savunma gayreti vardı. Işıl Alben – Moriah Jefferson – Yvonne Anderson ön sahada inanılmaz işler yapıyorlardı. Yine Vitola ve Papova çok yeterli oyuncular değildi ama savunma karekterleri vardı. Bu sezon Işıl Alben ve Oliva Epoupa dışında savunma yapan yok.

11)Marina Maljkovic geldiğinden bu yana genç oyunculara oldukça şans veriyor ama gençlerde hiç bir gelişme yok. İrem Naz Topuz iki senede sanki geriye gitmiş gibi. Meltem, İnci hepsi aynı. Ya antreman kalitesinde bir sorun var, yada idari otorite. Büyük bir eksiklik yada başı boşluk olduğu ortada.

12)Marina Maljkovic’in rakipleri çok iyi analiz etmediği, maçın içinde sürekli sayı yenilen yerden sayı yemeğe devam etmesi gibi önlemsiz ve özensiz olduğu zamanlar çok.
Bu takımdaki şu görüntüyle tek bir EL oyuncusu var o da Işıl. 2 senedir düzgün bir screen alamadığı, verdiği pasların yarattığı pozisyonların asist olamadığı Ve sürekli set anlattığı takım arkadaşları var.

13)Takımın kimyası sene başında oluşturulamadığı için sürekli yeni gelen oyuncular ve onların bitmeyen adaptasyon süreci. Tuğba Taşçı transferine bile ne gerek vardı diyemedik çünkü mevcut Türkler o kadar kötü ki! O da zaten geldi kaç maç oynayamadı.

14)Son olarak Ömer Yalçınkaya. Ne iş yapar hiç anlayamadığımız, sadece bazı maçlarda boy gösteren bir zat. Hem kadın hem erkek takımının başında görev yapacak bilgi tecrübe ve becerisi nereden var bir türlü anlayamadık. Soyunma odasına giren, toplantı yapan bir yönetici olmadığı gibi, görevi bu olan insan da ortalıkta yok. Oyuncularla, sorunlarla ilgilenmiyor. Bana yukardan laf gelmesinde ne olursa olsun mantığında.

15)Oyunculara maaşları çok geç ödeniyor.

Bu takım 2014 senesinde en büyük rakibini geçerek Euroleague Şampiyonu oldu. Bu hale düşürenler utansın demek geliyor insanın içinden de üstüne alınacak kimse yok ne yazık ki!
 
Son düzenleme:
Üst Alt