Galatasaray Kadın Futbol Takımı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Kadın Futbol Takımı

Şöyle bir takımımız olsa keşke.. Arena'da oynansa maçlar müthiş gelir elde ederiz. :)

Az4GkpMCUAEVqjj.jpg

Kadin takimi vardi ama kucuk kizlar

Aynen ben de hatırlıyorum U-15 olması lazım . Beşiktaşın takımı falan da katılmıştı yarı finalde elenmiştik . Ama sonuçta o turnuva amatör bir turnuvaydı . Galatasaray Spor Kulübü şuan belki de Türkiye'nin en büyük STK'larından biri . Kadın-erkek siyahi-beyaz ayrımı yapmayan ender kulüplerden. Böyle bir uygulama başlatılarak futbol sevgisi olan kızların erkeklerle değil de kendi aralarında maç yapılmasını istiyorum .

Ya yorumlara bakıyorum da "yok boşuna para harcarız" yok "maceraya gerek yok" gibi saçma yorumlar var . He en son kupayı 1980'de aldığımız 10 senedir finale dahi çıkamayan voleybol takımlarımız dursun Kadın Futbolu gibi gelişime açık bir branş açılmasın . Sanki gören de çok masraflı bir iş sanacaklar . En azından voleyboldan az para olduğu kesin . Rabadzieva gibi Abdelhay gibi kazmalara paralar dökülsün ama .

Dünya devlerinin yüzde 75'inin erkek basketbolda yüzde 99'unun voleybolda bile takımı yokken bunca branşı bünyesinde bulunduran Türk kulüplerinin bir de bayan futboluna ödenek ayırması yük olur. "Ayrıca güzel kızlar olur onları izleriz" zihniyetinde olmanın da pek manası yok. Çünkü en kadın gibi kadınların yaptığı spor voleyboldur ve bu ülkede fiziği düzgün voleybolcu kızlar bolca mevcuttur ama ona rağmen voleybola ilgi yoktur. Erkeklik hormonu yüksek olan kadınların ilgilendiği futbolda ise doğru dürüst güzel kız yoktur.

O yüzden olaya cinsel açıdan yaklaşmak da saçma. İlla "Sporda seksepalite arıcam" diyen bir kitle varsa voleybolla ilgilenebilir. Hem yüz olarak hem fizik olarak güzel voleybolcular var ayrıca şort yerine kısa taytlarla oynuyorlar :)

Yıldız Kız Takımımızdan Farklı Galibiyet

Galatasaray Yıldız Kız Futbol Takımı, Türkiye Şampiyonası ikinci maçında Bakırköy Gençlik’i 19-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Grubundaki ilk maçından da 4-1 galip ayrılan takımımız, bugün saat 17.00’de Kireçburnu ile karşılaşacak.

Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası maçları dört ve beş takımlı gruplarda tek devreli, üç takımlı gruplarda ise müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Maçlar sonunda gruplarını birinci bitiren takımlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirleyeceği tarafsız sahalarda eleme usulüne göre karşı karşıya gelecek.

Yıldız Kız Takımımızdan Farklı Galibiyet

Galatasaray Yıldız Kız Futbol Takımı, Türkiye Şampiyonası ikinci maçında Bakırköy Gençlik’i 19-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Grubundaki ilk maçından da 4-1 galip ayrılan takımımız, bugün saat 17.00’de Kireçburnu ile karşılaşacak.

Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası maçları dört ve beş takımlı gruplarda tek devreli, üç takımlı gruplarda ise müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Maçlar sonunda gruplarını birinci bitiren takımlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirleyeceği tarafsız sahalarda eleme usulüne göre karşı karşıya gelecek.

Helal olsun :)

Üst Alt