Galatasaray Manchester City'den Cok Evvel Triple Yaptı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Manchester City'den Cok Evvel Triple Yaptı!

Nasil bir takimin taraftari oldugunuzu bilesiniz diye yaziyorum.

Machester City'nin 2023'te yaptigi seyi biz 2000 ylinda yapmistik. Hem de Treble olarak degil Quadruple olarak.

Hem Lig
Hem Turkiye Kupasi
Hem UEFA

Ustune de Super Kupa'yi tarihin en dominant takimi olan Figo'lu Real Madrid'e karsi kazanip Quadruple yaptik. Treble yaparken Arsenal'i yendik. Quadruple yaparken Real Madrid'i.

Nasil bir takimin taraftari oldugumuzu bilelim diye soyledim.

Son düzenleme:
Treble için CL esas alınıyor -- herhangi üç kupa değil yani

Barcelona ve Bayern'in iki tane var. Celtic, Ajax, PSV, Man Utd, Inter ve Man City diğer treble kazanan takımlar

Treble için CL esas alınıyor -- herhangi üç kupa değil yani

Barcelona ve Bayern'in iki tane var. Celtic, Ajax, PSV, Man Utd, Inter ve Man City diğer treble kazanan takımlar
Teknik olarak haklisin. Lakin biz CL'yi kazanan takimi da yenip Avrupa'dan 1 degil 2 kupa getirmistik. Onu belirtmek istemistim.

Ustelik o zaman takimda 7 Turk oyuncu vardi. Yabancilarimiz sadece Taffarel. Hagi, Capone ve Popescu idi. Manchester City'de kac Ingiliz vardi ilk11'de bu aksam?

UEFA'yı katarsak Göteborg, Porto (iki defa) ve CSKA Moskova şanlı Cimbom ile beraber treble yapan diğer kulüpler. Porto o iki sefer bizim gibi Süper Kupa'yı da almış

Teknik olarak haklisin. Lakin biz CL'yi kazanan takimi da yenip Avrupa'dan 1 degil 2 kupa getirmistik. Onu belirtmek istemistim.

Ustelik o zaman takimda 7 Turk oyuncu vardi. Yabancilarimiz sadece Taffarel. Hagi, Capone ve Popescu idi. Manchester City'de kac Ingiliz vardi ilk11'de bu aksam?
Tabii ki o sezon sansasyonel bir başarıdır buna itirazım yok. İnsanlar treble derken herhangi bir Avrupa kupası değil, Avrupa'daki en önemli kupadan bahsediyorlar, bunu belirtmek istedim

Takımdaki Türk sayısı biraz da dönemin şartlarıyla ilgili bir şey

Tabii ki o sezon sansasyonel bir başarıdır buna itirazım yok. İnsanlar treble derken herhangi bir Avrupa kupası değil, Avrupa'daki en önemli kupadan bahsediyorlar, bunu belirtmek istedim

Takımdaki Türk sayısı biraz da dönemin şartlarıyla ilgili bir şey
Ali'cim. Evet Sampiyonlar Ligi'ni kazanmadik haklisin. Ama 2000 yilinda ulkede alinabilecek 2 kupayi alip Avrupa'dan alinabilecek toplam 2 kupadan 2'sinin kazanip o seneyi 4 kupayla kazandik. Ustelik o sene Cumhurbaskanligi Kupasini da iptal ettiler bir kupa daha kazanmayalim diye. 1999'da da iptal etmistiler.

Sen simdi teknik terimlere kapilip bana itiraz mi ediyorsun?

O sene Galatasaray'in alabilecegi toplam 4 kupa vardi. 2 yerel kupa, 2 Avrupa kupasi. Toplam 4 alinabilecek kupa vardi Cimbom 4 kupa aldi. Sampiyonlar Ligi yerine UEFA'yi aldik. Deginmek istedigim basari buydu sevgili Ali.

Ali'cim. Evet Sampiyonlar Ligi'ni kazanmadik haklisin. Ama 2000 yilinda ulkede alibailecek 2 kupayi alip Avrupa'dan alinabilecek 3 kupadan 2'sinin kazanip o seneyi 4 kupayla kazandik. Ustelik o sene Cumhurbaskanligi Kupasini da iptal ettiler bir kupa daha kazanmayalim diye. 1999'da da iptal etmistiler.

Sen simdi teknik terimlere kapilip bana itiraz mi ediyorsun?

O sene Galatasaray'in alabilecegi toplam 4 kupa vardi. 2 yerel kupa, 2 Avrupa kupasi. Toplam 4 alinabilecek kupa vardi Cimbom 4 kupa aldi. Sampiyonlar Ligi yerine UEFA'yi aldik. Deginmek istedigim basari buydu sevgili Ali.
City'nin kazandığı treble'ı biz daha önce kazanmıştık iddiasına şerh düştüm hepsi bu

Üst Alt