Galatasaray Odeabank Basının Karşısına Çıktı


Galatasaray Odeabank, 2017-2018 sezonu Tahincioğlu Basketbol Ligi’nin başlamasına sayılı günler kala Sinan Erdem Spor Salonu’nda basının karşısına çıktı.

32a5b2cf2cb74f418679f429b9246c48.jpeg


Yazılı ve görsel medyanın yer aldığı medya gününde teknik heyet ve oyuncularımız yeni sezona dair görüş ve düşüncelerini aktardı. Aynı zamanda resmi sitemize de açıklamalarda bulunan oyuncularımın sözleri şöyleydi:

Göksenin Köksal: Lige çok iyi başlamalıyız
“Böyle büyük bir camianın takım kaptanı olarak sahada yer almak benim için çok büyük bir gurur. Küçüklükten beri hayalini kurduğum bir şey. Sezona çok iyi başlamamız lazım. İlk maçımız Gaziantep Basketbol’la. Gaziantep’e TÜBAD Turnuvası’nda kaybettik ama o maç bir gösterge değil. Onlardan daha iyi takımız. Özgüvenimizin yerine gelmesi için ilk hafta kesinlikle kazanmamız lazım. Galatasaray taraftarı da bizi yalnız bırakmayacaktır. Yabancı oyuncularımız da Galatasaray taraftarının ne kadar büyük olduğunu görecektir. Yıllardır kaptan olmanın hayalini kuruyordum. Her sene oyunumun üzerine koyarak devam ediyorum. Daha fazla sorumluluk alıp takımıma yardımcı olmam lazım. Ancak neticede takım olabilmek daha önemli. Bu takım yeni bir takım. Taraftarla beraber başarı elde etmemiz lazım. Sakatlık olmadan inşallah iyi bir sezon geçiririz. İki sene önce Eurocup şampiyonu olarak Türk basketbol tarihi açısından çok önemli bir başarı elde ettik. Benim de o sezon çok önemli maçlarım vardı. Hücumda ve savunmada özel maçlarım oldu. Yeniden şampiyon olmak kolay değil. Ama ondan daha öncesinde lige çok iyi giriş yapmamız lazım.”

Ege Arar: Eurocup’ı kazanmak istiyoruz
“Yeni bir organizasyon, yeni bir koç, yeni oyuncular… Kısa bir adaptasyon süreciyle en iyi şekilde sezona girmeye çalışacağız. 9 tane yeni oyuncu var. Geçen seneden sadece ben, Emir ve Göksenin ağabey var. Biz adaptasyon sürecini en iyi şekilde geçirip lige başlamak istiyoruz. Kişisel hedefim ilk olarak Galatasaray’da önemli başarılar kazanmak ve Milli Takım’da forma giymek. Altyapımız büyük bir lokomotif. Göksenin ağabeyden sonra ben, şimdi de alttan Serkan geliyor. O da çok yetenekli bir isim. En iyi şekilde altyapıdaki oyuncular buraya adapte olmaya çalışıyor. En iyi şekilde çalışarak onların da buraya geleceklerinden eminim. Eurocup’ı kazanarak büyük bir gurur yaşamıştık. Bu sene de aynı şekilde gidebildiğimiz yere kadar giderek Eurocup’ı kazanmak istiyoruz.”

DaJuan Summers: Takım olmak, başarının anahtarıdır
“Yeni sezon için çok heyecanlıyım. Yeni kurulan bir takımız. Hem ligde hem de Eurocup’ta başarı için mücadele edeceğiz. Kişisel olarak bu sezon tek amacım kazanmak. İstatistikler benim için önemli değil. Geçen sezon Karşıyaka’da skor anlamında iyi bir sezon geçirmiştim. Ama bu benim için önemli değil. Kazanmak istiyorum. Bu yüzden takımın skora ihtiyacı olduğu zaman skor atmak, savunmaya ihtiyacı olduğu zaman savunma yapmak durumundayım. Eurocup’ta şampiyon olabilecek yeteneğe sahibiz. Ama şimdiden ‘şampiyon olacağız’ demek zor. Hem Eurocup hem de ligde başarı istiyoruz. Ama öncelikle birbirimizi tanımamız, birbirimizi öğrenmemiz lazım. Yetenek, başarı kazanmak için yeterli değildir. Takım olmak, o kimyayı yakalamak başarının anahtarıdır.”

Scotty Hopson: Taraftarlar beni çok heyecanlandırıyor
“Oldukça heyecanlıyım. Yeni bir sezon başlıyor. Daha önce de Türkiye’de oynadım ve bu yüzden ligin ne kadar zorlu olduğunu biliyorum. Özellikle taraftarlar beni çok heyecanlandırıyor. Taraftarların önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Kişisel bir hedefim yok. Daha çok takım hedeflerine odaklanmış durumdayım. Daha önce Galatasaray Eurocup’ı kazanmıştı. Şimdi hem Türkiye’de he de Eurocup’ta oynayacağız. İki tarafta ta mücadele edeceğiz. İki tarafta da şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.”

Alex Renfroe: Her zaman kazanmak istiyoruz
“Çok heyecanlıyım. Cumartesi günü sezona startı vereceğiz. Sinan Erdem’i taraftarlarla dolmuş bir şekilde, onlar bize çılgınca destek veriyorken görmek için sabırsızlanıyorum. Ne zaman sahaya çıksak kazanmak için oynayacağız. Daha çok takım hedeflerimize odaklanmış durumdayız. O da kazanmak…”

Mehmet Yağmur: Buraya sorumluluk almaya geldim
“Yeni kurulan bir takımız. 9 tane yeni oyuncu bu sene bir araya geldi. Üç tane de geçen seneden var. Zor bir hazırlık dönemi geçirdik. Fransa’da bir turnuvaya katıldık ve onu kazandık. Fakat dönüşte TÜBAD Turnuvası’nda istediğimiz oyunu oynayamadık ve kötü sonuçlar aldık. İki gün sonra lig başlıyor. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. İlk maçımız Gaziantep Basketbol’la. Çok önemli bir maç. Maksimum şekilde oynamalıyız. Ben buraya sorumluluk almaya geldim. Galatasaray’da oynadığım için çok onurlu ve gururluyum. Her maçı kazanacağımızın garantisini veremem ama her maçı son topa kadar oynayan, her top için mücadele eden bir Galatasaray izleteceğimizin sözünü verebilirim. İyi bir sezon olacak benim için. Ben bu salonda şampiyonluk yaşadım. Seyirciyle beraber bütünleşmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Galatasaray seyircisiyle burada bütünleşirsek, salonu doldurabilirsek gerçekten burayı cehenneme çevirebiliriz. Bu salon bizim için çok avantaj olabilir.”

Serkan Aydın: Kalıcı olup kaptan olmak istiyorum
“Göksenin ve Ege ağabeyin başardığı gibi ben de altyapıdan çıkmak istedim ve bunu başardım. Gurur verici oldu benim için. 10 senedir bu kulübün altyapısındayım. Hayallerimden birisi de A takımda oynamaktı. Benim bu sezonki kendi hedefim A takımda süreler alıp aldığım süreleri en iyi şekilde değerlendirmek olacak. Burada kalıcı olup Göksenin ağabey gibi kaptan olmak istiyorum.”
 
Üst Alt