Galatasaray Odeabank'ta Kriz! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
dwight-hardy-galatasaray-odeabank-buducnost-625x470.jpg

Sezon başından sorun olan ödemeler yabancıların sabrını taşırdı; ipler kopmak üzere..Galatasaray Odeabank’ta sezon başından sorun olan maaşlar, bugün itibariyle büyük bir krize dönüştü.

Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle sabah idmana çıkmak istemediğini belirten oyunculardan Alex Renfroe serbest durumda. Dwight Hardy ve Richard Hendrix akşam saatlerinde serbest kalma hakkına sahip olacak.

Oyuncularından kazanacakları payları alamayan menajerler de oyuncularının Galatasaray‘dan ayrılmasını istiyor. Bu durum da olayı Galatasaray adına iyice yokuşa süren başka bir etmen. Eurohoops’un ulaştığı bilgilere göre; sabah idmanından önce maaşlarının yatmadığını koça belirten yabancı oyuncular, idmana çıkmak istemediklerini belirtti. Bu talep üzerine koç Oktay Mahmuti, sabah idmanını iptal etti. Alınan bilgilere göre sezon başından beri zaman zaman çıkış hakkına sahip olan oyuncular bu sefer bu haklarını kullanmayı düşünüyor.

Sezon başından beri durum bu şekilde ilerlerken iplerin bugün kopmasının da bir sebebi var. Oyunculardan DaJuan Summers’ın maaşının yatması ve Alex Renfroe‘ya yarım ödeme yapılması oyuncular arasında huzursuzluk çıkardı ve ipler bugün kopma noktasına geldi. Yarım ödeme yapılmasına rağmen kontratında şu an bile çıkış hakkı bulunan Alex Renfroe’nun bugün takımdan ayrılması beklenmiyor.

Galatasaray Odeabank’ın bu üç oyuncunun serbest kalması halinde yerlerine ekleme yapması da zor gözüküyor. Takımın üzerindeki transfer yasağının yanı sıra takımın lig için çıkartabileceği tek lisans hakkını kalmış olması sarı-kırmızılı takımın elini kolunu bağlamış durumda. Yabancıların serbest kalma ihtimallerine karşın şube yöneticileri bu konuda bir hamle yapma konusunda çekimserler.

Şu şubeleri kapatın artık.Her zaman zarar ediyoruz.Bir getiriside yok.Yemişim voleybolu,basketbolu herşeyi futbola yatıralım.

Gönderin gitsinler. Basketbolda ya özkaynaklar ile devam edeceğiz ya da Türk Telekom gibi bir markanın gücünü alıp devam edeceğiz bu kadar basit. Sürekli cepten yemenin mantığı nedir? Gökten para yağıyor da haberimiz mi yok? Yağıyorsa bize de haber versinler biz de faydalanalım madem.

Hendrix,Renfoe ve Hardy’nin maaşları ödendi sözleşmelerini fesh etme durumları kalmadı. (David Pick)

her sorunda,başarısızlıkta "kapatın" diyenler var. Bundan daha 2 sene önce futbol rezil durumdayken bütün camia basketboldaki EuroCup şampiyonluğu için kenetlenmişti, ne çabuk unuttunuz?

O başarı sayesinde o sene yüzümüz güldü. Bu kulüp 1 asırdır sadece futbolda değil pek çok branşta hizmet veriyor. Sizin "kapatın" demenizle de kapanmayacak.

basketbolu kapatacak bir yönetici daha anasının karnından doğmadı. basketbolda eurolig şampiyonluğu görmeden ölmek istemiyorum. gecer bu sıkıntılı dönemler. hep dursun suratsızının yüzünden bu şube bu hallere geldi

Kimse bize büyük ölçekte sponsor olmuyor. Efes, Telekom, Banvit gibi halihazırda basketbola yatırım yapan kulüplerle birleşme olmadığı sürece de kaynak elde etmek mümkün değil. Ülker'in durumu malum mesela.

Öte yandan bu gibi müessese kulüplerinin taraftar kitlesi yok. Taraftar gibi itici bir gücün olmazsa da EuroLeague'de başarı hayalden öte değildir. Bilet, forma satışı gibi gelirleri saymıyorum bile.

Günün sonunda Efes ile ya biz, ya da Beşiktaş birleşecektir. Efes yönetiminin haklı olarak bu kadar para harcarken kontrolü başkasına vermesi pek muhtemel değil. Bu konuda Basketbol AŞ'nin başına onlardan birini getirip, kontrolü ağırlıklı olarak ellerine vermek bana pek de uzak bir tercih gibi gelmiyor. Onlar erkek basketbolu, anlaşılan bütçeyi ödeyerek yönetir. Biz de taraftar gücümüzü ve bütçemizden anlaşılacak bir kısmı şubeye aktarırız. Zaten yönetmeyi başaramıyoruz, bu nedenle başkasının yönetmesi bana sakıncalı gelmiyor.

Bu veya benzeri bir adım atmazsak, ileride lig böyle gelişirken play-off dışında kalmaya ve hatta küme düşme korkusu yaşamaya devam ederiz.

Yıllardır ödeyemediğimiz paralar, kaçan oyuncular ve transfer yasaklarının kulübümüze uğrattığı prestij zararını göz önünde bulundurmuyoruz. Kulübümün bir sporcunun parasını ödeyememesi bana hakaret gibi geliyor ve ağrıma gidiyor.

Bu konuda görüşleriniz ne ise, paylaşın tartışalım arkadaşlar.

Kimse bize büyük ölçekte sponsor olmuyor. Efes, Telekom, Banvit gibi halihazırda basketbola yatırım yapan kulüplerle birleşme olmadığı sürece de kaynak elde etmek mümkün değil. Ülker'in durumu malum mesela.

Öte yandan bu gibi müessese kulüplerinin taraftar kitlesi yok. Taraftar gibi itici bir gücün olmazsa da EuroLeague'de başarı hayalden öte değildir. Bilet, forma satışı gibi gelirleri saymıyorum bile.

Günün sonunda Efes ile ya biz, ya da Beşiktaş birleşecektir. Efes yönetiminin haklı olarak bu kadar para harcarken kontrolü başkasına vermesi pek muhtemel değil. Bu konuda Basketbol AŞ'nin başına onlardan birini getirip, kontrolü ağırlıklı olarak ellerine vermek bana pek de uzak bir tercih gibi gelmiyor. Onlar erkek basketbolu, anlaşılan bütçeyi ödeyerek yönetir. Biz de taraftar gücümüzü ve bütçemizden anlaşılacak bir kısmı şubeye aktarırız. Zaten yönetmeyi başaramıyoruz, bu nedenle başkasının yönetmesi bana sakıncalı gelmiyor.

Bu veya benzeri bir adım atmazsak, ileride lig böyle gelişirken play-off dışında kalmaya ve hatta küme düşme korkusu yaşamaya devam ederiz.

Yıllardır ödeyemediğimiz paralar, kaçan oyuncular ve transfer yasaklarının kulübümüze uğrattığı prestij zararını göz önünde bulundurmuyoruz. Kulübümün bir sporcunun parasını ödeyememesi bana hakaret gibi geliyor ve ağrıma gidiyor.

Bu konuda görüşleriniz ne ise, paylaşın tartışalım arkadaşlar.

Ya Efes bunu kabul ederse bu akşam birleşelim yarın imzalar atılsın.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ya Efes bunu kabul ederse bu akşam birleşelim yarın imzalar atılsın.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Çok zor tabi ama Efes’e şöyle bir teklifle gidilirse belki bir şansımız olur.

*Anadolu Efes’i nasıl yönetiyorsaydınız buyurun Basketbol AŞ’yi yönetin.

*Her sene en az x Euro katkıda bulunacağınızı taahhüt edin.

*Basketbol AŞ’nin hisselerinin bir kısmı Anadolu Grubu’na ait olsun ve bir kısmı borsaya açılsın.

*Kulüp olarak her yıl en az x Euro katkıda bulunacağımızı taahhüt edelim.

*GSStore’larda basketbol için satışı arttıracak hamleler yapalım.

*Yeni salona sponsorlukta Anadolu Grubu’na öncelik verelim.

Efes’e sportif olarak; taraftar desteği, salon ve maddi kazanım sunuyoruz.

Bu, aynı zamanda ceplerinden Anadolu Efes Kulübüne ekstra para harcamadan daha çok reklam demek oluyor.

Efes biraz ulkerden farkli bir klup , cok daha koklu ve avrupada basarilari , yurt icinde de her 3 buyuge gonul vermislerden taraftarlari var

bu kisileri ayristirmis olacaksin bjk efes , Gs efes yaptiginda

o yuzden pek mumkun gormuyorum . Mantikli mi bu birlesme , sonuna kadar evet , her iki taraf icin de , ama mumkun mu ? Pek degil

Üst Alt