Galatasaray Sportif AŞ, 3 Aylık Faaliyet Raporunda Kâr Açıkladı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Sportif AŞ, 3 Aylık Faaliyet Raporunda Kâr Açıkladı!

DLzH5d0WkAARoKv.jpg

[FONT=&quot]Buna göre giderlerde yine artış var. Ancak gelirlerde bir anda ciddi bir zıplama ve buna ek olarak bir anda "finansman geliri" oluşmuş.[/FONT]

[FONT=&quot] Hasılattaki artışın detayı 11 nolu dipnotta verilmiş. Buradaki detaya göre loca ve koltuk satışlarında artış gözüküyor

[/FONT]
DLzJFVcXcAAdThh.jpg

DLzJpATW0AUR6uA.jpg

[FONT=&quot]Burada anlatılmak istenen şey biraz karışık olmakla birlikte özetinde... 5 yıllık loca gelirlerinin faiziyle birlikte AŞ de gösterildiği.[/FONT][FONT=&quot]Buna göre 28 milyon ₺ nin içindeki yaklaşık 19 milyon ₺ aslında önceki yılların gelir yansıması (muhasebeleştirilmiş).[/FONT][FONT=&quot]Ayrıca 4 milyon ₺ lik kısımda faiz geliri olarak açıklanıp finansman geliri olarak muhasebeleştirilmiş.[/FONT][FONT=&quot] Fiili loca geliri yaklaşık 9 milyon ₺ yani...

[/FONT]
[FONT=&quot]Oluşan hasılatın 59 milyon ₺ lik kısmı ise futbolcu satışından geliyor.[/FONT][FONT=&quot] Bu durumda 18 m₺ (gelir yansıtma) + 59 m₺ (futbolcu satışı) + 17 m₺ (finansman geliri - faiz düzeltme) 94 m₺ tek seferlik oluşan gelir.

[/FONT]
[FONT=&quot] Riva'dan gelen bedel sonrasında kredi riski gerilemişken 6 ay sonra yine 574 milyon ₺'ye çıktı. 3 aylık dönemde 25 m₺ fin. gideri var.[/FONT][FONT=&quot] yani geçen sene aynı dönemde ne kadar faiz ödüyorsak Riva'yı satmamıza rağmen yine aynı faiz ve kur farkını yemişiz.[/FONT][FONT=&quot] Bir sonraki 3 aylık solo mali verilerde 59 milyon ₺lik futbolcu satışı olmayacak. "Solo" 3 aylık veride yine zarar olacaktır.[/FONT][FONT=&quot]Bununla beraber "yayın gelirlerinde" "mağaza satışlarında" ve kısmen "sponsorluk" gelirlerinde artış önemli ve devamı gelmesi lazım.

[/FONT]
[FONT=&quot]Sonuç olarak yönetim dersine çalışmış ve yapılabilecek tek şey olan "bilanço makyajını" başarıyla uygulamış. Tebrikler :)[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]

[FONT=&quot]

[/FONT]

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 3 aylık süreçte 156.806.023 TL artış göstermiş..

Ciddi bir rakam doğrusu... İçeriği nedir merak ettim...

--------------------------------

Transfermarket verilerine bakarsak bu yıl transfer ücretleri:
Gelen : 39,55 M€
Giden : 18,21 M€
Fark : 38,20 M€ tutarında transfer bedeli ödemiş olmamız gerekiyordu..

Bilançoda Kısa ve Uzun vadeli borçlardan bunu teyit edebiliyoruz..
3 aylık süreçte,
Kısa vadeli artan borç miktarı: 94.456.391 TL
Uzun vadeli artan borç miktarı: 42.251.169 TL
Toplam: 136.707.560 TL

Tutarları Eur cinsinde ele alırsak (Kur: 4,112)
Kısa vadeli artan borç miktarı: 22.970.912,21
Kısa vadeli artan borç miktarı: 10.275.089,74
Toplam: 33.246.001,95 TL

Buda Bilanço ile Transfermarkt verisinin tuttuğunu gösteriyor.. Gayet Açık ve Net.. (Aradaki 5 milyonun imza ücretlerinde kullanıldığını varsayabiliriz)

Yönetimi tebrik edelim öyle aman aman bir para yedirmemişler ve medyaya şeffaf olmuşlar..

--------------------------------

Transfermarket verilerine bakarsak bu yıl transfer ücretleri:
Gelen : 39,55 M€
Giden : 18,21 M€
Fark : 38,20 M€ tutarında transfer bedeli ödemiş olmamız gerekiyordu..

Bilançoda Kısa ve Uzun vadeli borçlardan bunu teyit edebiliyoruz..
3 aylık süreçte,
Kısa vadeli artan borç miktarı: 94.456.391 TL
Uzun vadeli artan borç miktarı: 42.251.169 TL
Toplam: 136.707.560 TL

Tutarları Eur cinsinde ele alırsak (Kur: 4,112)
Kısa vadeli artan borç miktarı: 22.970.912,21
Kısa vadeli artan borç miktarı: 10.275.089,74
Toplam: 33.246.001,95 TL

Buda Bilanço ile Transfermarkt verisinin tuttuğunu gösteriyor.. Gayet Açık ve Net.. (Aradaki 5 milyonun imza ücretlerinde kullanıldığını varsayabiliriz)

Yönetimi tebrik edelim öyle aman aman bir para yedirmemişler ve medyaya şeffaf olmuşlar..

yeni yayın ihalesi şartları bu sezon geçerli değil mi?

O konuda bir fikrim yok renkdaş.. Potansiyel gelirler miktarını mı merak ettin ?

buna dair bir fikir beyan edecektim

bu, kulübün isim hakkı ,reklam geliri,ya da işte lig ile alakalı hak edişlerini içeriyor ,fark bunlardan doğdu muhtemelen diyecektim

buna dair bir fikir beyan edecektim

bu, kulübün isim hakkı ,reklam geliri,ya da işte lig ile alakalı hak edişlerini içeriyor ,fark bunlardan doğdu muhtemelen diyecektim

Marka değeri... Kısaca fiziksel olmayan gelir grubuna göre itabarın paraya çevrilmesi.

o da maddi olmayan duran varlıklar içerisinde

Doğru söylüyorsun, 260- Haklar kaleminde yer alır..

Ama Haziran-Temmuz ve Ağustos dönemininde yapılmış, Duran varlık farkı: 156.806.023 TL

Sonuçta duran varlık hesabına bir girdi varsa diğer tarafında ise gider hesabı çalışmalı..

Ama Gelir tablosunda bir kurnazlık yapmışlar gibi;

Mevcut dönem ile önceki dönem arasındaki farklar;
Genel Yön. Giderleri : 60.165.859
Pazarlama Giderleri : 2.115.615

Toplam 62M yapıyor ve duran varlıkları açıklamıyor..

Zaten Gelir tablosuna bakarsanız.. Dönem açıklamalarında bilinçli bir hata yapılmış ;

Cari Dönem - 01.06.2017 - 31.08.2017
Önceki Dönem - 01.06.2016 - 31.08.2016

Kişisel görüşüm; Gelir tablosunu 01.01.2017 itibariyle almamışlar..

01.06.2017 itibariyle falan almışlar, o yüzden (3 aylık) kar ettiğimiz gözüküyor..

Son düzenleme:
Doğru söylüyorsun, 260- Haklar kaleminde yer alır..

Ama Haziran-Temmuz ve Ağustos dönemininde yapılmış, Duran varlık farkı: 156.806.023 TL

Sonuçta duran varlık hesabına bir girdi varsa diğer tarafında ise gider hesabı çalışmalı..

Ama Gelir tablosunda bir kurnazlık yapmışlar gibi;

Mevcut dönem ile önceki dönem arasındaki farklar;
Genel Yön. Giderleri : 60.165.859
Pazarlama Giderleri : 2.115.615

Toplam 62M yapıyor ve duran varlıkları açıklamıyor..

Zaten Gelir tablosuna bakarsanız.. Dönem açıklamalarında bilinçli bir hata yapılmış ;

Cari Dönem - 01.06.2017 - 31.08.2017
Önceki Dönem - 01.06.2016 - 31.08.2016

Kişisel görüşüm; Gelir tablosunu 01.01.2017 itibariyle almamışlar..

01.06.2017 itibariyle falan almışlar, o yüzden (3 aylık) kar ettiğimiz gözüküyor..

maddi olmayan duran varlık demiştin ilk yazdığında canım ciğerim

Üst Alt