GSC Haber - Galatasaray Sportif AŞ'nin Zararı Açıklandı! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Sportif AŞ'nin Zararı Açıklandı!

Yalnız durum bir tık daha vahim matematiksel bakarsak. Zarar bir önceki yıla göre 4 katına çıkmış ve tarihte bu kadar fazla zarar yazılan bir sene de yok.

Kur farkından da etkilendik ama tabi bunu unutmayalım.

Kur farki bana göre bir bahane. Yani kur farkinin artacagini ön görmek zor degildi son senelerde.

Mesela Aysal döneminde de borclarin bir kismini TL'ye cevirmisti oradan da karli cikmistik sonra.

Kur farki bana göre bir bahane. Yani kur farkinin artacagini ön görmek zor degildi son senelerde.

Mesela Aysal döneminde de borclarin bir kismini TL'ye cevirmisti oradan da karli cikmistik sonra.
Darbe mevzusu var yani o kadar da öngöremezsin ama en azından yerlilerle TL bazlı sözleşme olayı tekrar değerlendirilebilirdi. 3.20 olan kur mayıs sonu 4 bandındaydı yani yaklaşık yüzde 25 fark ediyor az değil.

Jupp DERWALL‏ @peynirgemisi
Yılda 349 mio TL hasılatı olan anonim şirketin 297 m.TL dönem zararına ulaşması ticaret hukuku ve ekonomi kitaplarında case study olmalıdır.

Jupp DERWALL‏ @peynirgemisi
Battı balık yan gider kafasıyla "harcamalara devam" diyene not:
Ne balık var, ne deniz..
663 m.TL negatif özkaynakla çölde serap görüyorsun!

Bence olayı abartıyorsunuz. Sağlam bir kadro kuruluyor. Belki de 3 sene transfere gerek kalmayacak, o zaman artıya geçeceğiz merak etmeyin.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alınan oyuncuların 3 sene üst düzey takılmaları lazım transfere gerek kalmaması için üstadım. 32lik Gomis max 1 sene üst seviye götürür. Fernando max 1 buçuk sene. Mariano da öyle. Sonra düşüş başlar yavaş yavaş.

Ayrıca söylediğin şeyin gerçekleştiğini varsayalım, 3 yıl boyunca biriktirdiklerini 1 transfer sezonunda harcaman gerekecek. belki daha fazlasını harcaman gerekecek. üst düzey takım kurmak kolay değil.

Ha sen bana dersin ki, kardeşim 3 yıl boyunca transfer yapmazsın alt yapıdaki 2000lilere yoğunlaşırsın gerekirse en iyi antrenörleri getirirsin gelişimini sağlarsın. 3 yıl içerisinde bu çocukları A takıma kadar çıkarırsın. O zaman söylediğin 3 yıl transfer yapmayacaz sözü bir işe yarar. kar ederiz yani.

Bu işten kar etmek isteniyorsa ve bu borç indirilmek hatta bitirilmek isteniyorsa alt yapıya eğilmek elzemdir. Altınordu ile hala bir ilişki kurulamaması rezillik bana göre mesela.

Kur farkını o kadar kolay öngörebiliyorsan alsaydın tüm mal varlığınla dolar da para kazansaydın bari.

Alınan oyuncuların 3 sene üst düzey takılmaları lazım transfere gerek kalmaması için üstadım. 32lik Gomis max 1 sene üst seviye götürür. Fernando max 1 buçuk sene. Mariano da öyle. Sonra düşüş başlar yavaş yavaş.

Ayrıca söylediğin şeyin gerçekleştiğini varsayalım, 3 yıl boyunca biriktirdiklerini 1 transfer sezonunda harcaman gerekecek. belki daha fazlasını harcaman gerekecek. üst düzey takım kurmak kolay değil.

Ha sen bana dersin ki, kardeşim 3 yıl boyunca transfer yapmazsın alt yapıdaki 2000lilere yoğunlaşırsın gerekirse en iyi antrenörleri getirirsin gelişimini sağlarsın. 3 yıl içerisinde bu çocukları A takıma kadar çıkarırsın. O zaman söylediğin 3 yıl transfer yapmayacaz sözü bir işe yarar. kar ederiz yani.

Bu işten kar etmek isteniyorsa ve bu borç indirilmek hatta bitirilmek isteniyorsa alt yapıya eğilmek elzemdir. Altınordu ile hala bir ilişki kurulamaması rezillik bana göre mesela.

Ya illa ki transfer yapılır, yüzde yüz tam olamazsın. En iyilerini de alsan aşının tutmayacağı oyuncular olabilir ama ekonomik dengemizi sasmayacak en azından. Bir tane daha üst düzey adam alırsın onunla yine idare edersin. Gomis gider başkası gelir. Ama Fernando bence 3 sene bizi idare eder.

Ama alt yapı konusunda katılıyorum. Bizim başarıya ihtiyacımız var, oyuncuların pişmesini beklersek daha çok şampiyonluk kaybederiz ama hazır üst düzey kadro kurmuşken onlar ipi göğüslerken sen de sağlam bir scouting ile ucuz oyuncular keşfedip alt yapını güçlendirir diğer oyuncular miadını doldururken onları vitrine çıkarabilirsin. Bu sayede ne şampiyonluk kaçırırsın ne de alt yapıdan çıkan oyuncuların pişmesini beklersin şampiyonluk için.

Yönetimler gelir ve giderler ama Galatasaray her zaman dimdik ayakta kalacaktır. Bu zararın olacağı bariz belliydi tabi yönetimin yaptıklarıyla bu zarar daha da büyüdü ekonomik olarak bu noktaya gelmemizin başlıca 4 maddeyi özetlemek gerekirse;
1) Cavanda + Tolga + Serdar + Eren + De jong ve diğer oyunculara 20 m euro'ya yakın bonservis verdik ve tamamen başarısızlıktır bu da kombine satışlarına yansıdı ve çok düşük rakamlarda kaldı. Şunu da atlamamak lazım tarihimizin en kötü parçalı forması da bu sezona denk geldi bunların hepsi de birleşince zarar katlanarak büyüdü.
2) Basketbol takımımın tamamen rastgele ve uçuk rakamlarla transferler yapılıp tamamen başarısız olunması
3) Kur farkları aşırı etkili oldu(11 Ağustos 2016 da euro: 3.30 civarındayken şu an yaklaşık 4.10 civarında seyrediyor +0.80 fark demek)
4) Oyuncularla yapılan yüksek sözleşmeler ve kadroda yer açmak adına yapılan sözleşmelerin bilinçsizce feshedilmesidir

Tabi bunlar rakamsal değerler.. Bu sene yapılan yapılanma geçen sene yapılsa belki şampiyon olmuş şu an şampiyonlar liginde olabilirdik ve eskisi gibi kombine, forma, stad, sponsor, loca derken gelirlerimiz ciddi bir şekilde artabilirdi. Burada açık ve net geçen 2 senede başta dursun özbek ve yönetiminin becereksizliği, bilinçlisizliği ve vizyonsuzluğudur.

Son aldığımız futbolcuları tekrar elden çıkarmamız mümkün değil çoğu 30 yaşın üstünde belki belhanda satılabilir.Çok büyük zarara girdi kulüp

Üst Alt