Galatasaray Taraftarı Şaşırttı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray’ın Aytemiz Alanyaspor’u konuk ettiği mücadelede Sarı- Kırmızılı taraftarlar maça beklenenilgiyi göstermedi. Türk Telekom Stadyumu’nda 28 bin futbol sever vardı, bu sezonki en düşük rakamdı.

Fatih Terim takımın başına geçtiği bugünden yana taraftarının müthiş desteğini arkasına alan Galatasaray özellikle iç sahada yakaladığı 41 maçlık seriyle öne çıkmıştı. Son 3 sezonda iç sahadaki taraftar sayısı ortalamasında ezeli rakiplerine fark atan ve bu alanda başı geçen Sarı-Kırmızılılar, dün akşam ise şaşırttı. Türk Telekom Stadı’nda oynanan kritik Alanya maçında 28 bin Galatasaraylı yer aldı. Bu rakam Galatasaray için bu sezonki en düşük sayı oldu. Taraftarlar maça beklenen ilgiyi göstermedi. Türk Telekom Stadyumu’nun koltuklarında yer yer boşluklar göze çarptı.

Kaynak: Fanatik

Taraftar kalitesi düşecekse çekirdekçi tayfa stadı dolduracaksa böylesi daha iyi , takımını destekleyen taraftar lazım destekleyen

Haklılar. Ne oynanıyor da stada gelinmesi bekleniyor taraftarın?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eski taraftarın bir arma aşkı bir tutkusu bir takıma sahip çıkışı vardı. Yeni nesil daha çok iyi futbol, kaliteli kramponlar, ve çekirdek yemeği seviyor. Eskilerin belli anlayışı ve yenilerin belli anlayışından karma bir taraftar yaratmak gerekir.

İyi gün, kötü gün olayına katılmıyorum. Takımın hala ciddi bir şampiyonluk iddiası var. Buna rağmen oynanan oyun o kadar sıkıcı ki benim bile televizyonumu açıp maç izleyesim gelmiyor çoğu zaman. Bu soğukta kötü futbol izlemek için stadyuma gelmek istemeyen adama kızamam ben.

İyi gün taraftarı olmadığı için kimse memleket takımını tutmuyor zaten Türkiye'de masal anlatmaya gerek yok, kazananın tarafında olmak mesele buradaki taraftarlık anlayışı o yüzden normal yani kim niye izlesin şu kötü futbolu adam 4 saatini ayıracak, konforundan olacak, maddi kaybı olacak üstüne manevi olarak yıpranacak oldu paşam adamlar stada gelen kişi kadar zahmet göstermiyor sahada.

Inanin istemsizce bazen maclari ileri sarmak istiyorum sonra canli yayin oldugunu hatirliyorum. Oynadigimiz top Imdp 2.2 filan.

Burası Almanya değil. Günde 15 saat çalışan insanlarımız var dişinden tırnağından çoluk çocuğunun rızkından arttır maça git o yorgunlukla, pazar sabahı belki kalk tekrar işe git, izlediğin oyuna bak. Derdini unutmaya stada giden dert sahibi olup dönüyor. Şu durumda 28 bin de az değil gayet iyi rakam.

Ben de gitmedim bu sefer. Zaten rahatsızdım. Hem daha fazla ilerleyecek, hem gidiş-dönüş günümün yarısı gidecek. Sahada buna değecek bırak futbolu mücadele var mı?

Üst Alt