galatasaray tarihinin en iyi yabancı teknik direktörü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray tarihinin en iyi yabancı teknik direktörü

fatih terim kulüp tarihinde çok büyük alana sahip. Ancak bir çok iz bırakan yabancı hoca da oldu.. Sizce hangisi en başarılı veya en çok etki bırakanı oldu?

70'lerin başında 3 sene üst üste şampiyonluk yaşatan İngiliz Brian Birch mü?
80'lerde büyük sükseyle gelip hem kulüpte, hem ülkede yeni bir devrim başlatan Derwall mi?
1992'de gelip UEFA kazanan kadronun temellerini atan, o sene Türkiye'de olan tüm kupaları kazanan ve 2007'de bir kez daha gelip şampiyonluğun başrolünü oynayan Feldkamp mı?
2000'de Terim sonrası gelip hiç bir buhran yaşamadan Süper Kupa, ŞL Çeyrek Final ve 3.yıldız kazanan Lucescu mu?
2006'da Fener'in belki de yarı bütçesiyle, maaşlarından bile ödenmediği takımla 83 puanla şampiyonluk kazanan Gerets mi?

Sizce başka aday olabilir mi?

Ben elbette çoğunu izlemedim ama benim okuduklarım ve söylenenler Derwall en iyisi diyor. Onun dışında Lucescu'ya da haksızlık yapılmıştı. 2002'de o vasat kadroyla ŞL'de başarılı olan ve ligi kazanan bir ismin gelecek isim Terim bile olsa kalması gerekirdi. Belki kalsaydı Şaktar'da kurulan sistemi bizde kuracaktı.

İzlediğim dönemde en iyisi Gerets’di. Sonraysa Kalli. İzlemediğim için Derwall hakkında yorum yapamıyorum.

images

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adam ilk gelişinde

Hakan’ı
Suat’ı
Okan’ı
Stumpf’ı
Gütschow’u
Götz’ü

ekibimize kazandırıp,Terim dışında gördüğüm en dominant futbolu oynatmış o dönem.

2007-2008 de

Hakan-Lincoln’ü Beşkadro dışı bırakacak taşağa sahip tek yabancı hoca.

Barış
Serkan
Emre Güngör
Uğur

gibi ortalama altı isimlerden korkunç verim almış. Topal’ı, Servet’i, Hakan Balta’yı, Arda’yı parlatmış.

Şu kadro ile 27-28 maçta 61 mi ne puan almışken gitti.

Adam ilk gelişinde

Hakan’ı
Suat’ı
Okan’ı
Stumpf’ı
Gütschow’u
Götz’ü

ekibimize kazandırıp,Terim dışında gördüğüm en dominant futbolu oynatmış o dönem.

2007-2008 de

Hakan-Lincoln’ü Beşkadro dışı bırakacak taşağa sahip tek yabancı hoca.

Barış
Serkan
Emre Güngör
Uğur

gibi ortalama altı isimlerden korkunç verim almış. Topal’ı, Servet’i, Hakan Balta’yı, Arda’yı parlatmış.

Şu kadro ile 27-28 maçta 61 mi ne puan almışken gitti.
Evet 28 maç 61 puan.

Mesela şu anki kadro 26 maçta 50 puan almış vaziyette.

sent via GSC

Üst Alt