Galatasaray, Tribün Kapasitesini Artırmayı Planlıyor! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Tribün Kapasitesini Artırmayı Planlıyor!

Guzel diyorsunda hayvan gibi faiz borcu varken nasil olacak o az buz borcun yok senin senelik 30-40 milyon lira gibi dev bir mi miktari sadece hava parasina veriyorsun sonra senin giderlerin hep euro ufacik bir dalgalanmada etkileniyorsun duzenli ödemen var çünkü. Faizeler çok yüksek. Varda var. Normal bir ülke olsak eyvallah.
Bugun begenilmeyen lcw kadar bir gelir kaynagin olan storen yok misal, çok küçümseniyor bu iş ama üzerinde durulsa ciddi kazanclar elde edilebilir. Tamamen bağımsız bir firma ile anlasma yapmamiz gerekir ki kendimize ekstra gelir kalemi uretelim

Tamam euro yükselse etkileniyorsun ama nike , telekom , cl hep euro ile ödeme alıyorsun yani euro artışı dezavantaj olduğu kadar avantajda oluyor banka borçları tl'ye çevrilmişti zaten en azından büyük bir kısmı biz sadece topçu ödemelerinde kurdan etkileniriz onu da dediğim gibi cl'den sağladığımız için hiç etkilenmemiş oluyoruz en azından cl'ye katıldığımız sürece.

Kombine , store , loca , züper lig yayın gelirleri falan da var daha bilmiyorum bana garip geliyor bu iş riva ve floryada satıldı ama hala ortada tek kuruş para yok ve borç artıyor eskisi gibi bonservise para da saçmıyoruz.

Baskan, simdi degil de sonraki yillarda
1 - stadin zemini 2 metre kadar inebilir mi?
2 - Catiyi sokup stad daha da yukselebilir mi? Veya Catiyi sokmeden yukselebilir mi?
Sanirim daha asagiya olmaz hem zemin yenilemek buyuk masraf zamaninda olmustu hatirlarsak ozel cim getirt falan.
2.side mimar bu konuda aciklama yapmisti yapilabilir diye ama komple sokulup ek yapilacak yine zemin zarar gorup yenilenecek.
62500 güzel rakam yahu geri kalan koltuklar arasi bosluguda azaltip 5000 kisilik daha yer acilir 67000 neyimize yetmiyorki

Sanirim daha asagiya olmaz hem zemin yenilemek buyuk masraf zamaninda olmustu hatirlarsak ozel cim getirt falan.
2.side mimar bu konuda aciklama yapmisti yapilabilir diye ama komple sokulup ek yapilacak yine zemin zarar gorup yenilenecek.
62500 güzel rakam yahu geri kalan koltuklar arasi bosluguda azaltip 5000 kisilik daha yer acilir 67000 neyimize yetmiyorki
Cati icin tam olarak ne dedi?

Fazladan 10k kişi, 100 lira desek bilet fiyatına, 1 milyon tl maç başı ekstra hasılat yapar. 3 CL maçı, ligde de Fb, Bjk ve Ts maçlarında buraları doldursak, 6 milyon ek kaynak yapar.Diğer maçlarda boş kaldığını varsayıyorum ki şampiyonluk maçlarında filan komple dolar.

Bilete 150 desek 9 milyon yapar.

Güzel para kanka.

hqdefault.jpg

Falcao gibi süper yıldız transferlerinde her zaman taraftarı stada çekersin ama ilk başta bir 45-50 bin kişiye sadece derbi maçlarında, şampiyonlar ligi maçlarında ulaşmayı bırakıp sürekli hale getirelim de sonra sığmazsak 60 bin olsun o kapasite

Bu sezon derbi dışındaki maçlarda büyük artış olacaktır. Bence arttırılmalı. Atmosfer çok daha iyi olacak.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Maç tarihlerinin TFF tarafından kötü ayarlanması ve stada gidiş gelişin taraftarımız açısından zor olmasından dolayı ne yazık ki çok zorluklar çekiliyor. İçerideki maçlarımızı Cumartesi 20:00 veya Pazar 19:00 da oynarsak ve metroya ek otobüs seferleri ile stada gelebilecek alternatif yol çalışmaları(İstanbulu bilmiyorum bu dediğim mümkün mü bilmiyorum) yapılırsa dediğin temelli olur.

10 bin kombine 1500 tl'den 15 milyon tl yapar oda 2 milyon euro cl maçlarında saymadım bile.2-3 milyon euro iyi para arkadaşlar.daha fazla kişi demek daha yoğun atmosfer demek.

Rakip takıma ayrılan tribüne acıyorum .Çoğunlukla 50-60 kişi oluyor .Buna bir çözüm getirilse iyi olur.Mesela ortaya bir bölme daha konup 2 ye bölünse ve rakip takım talebi doğrultusunda bir yada 2 bölümü tahsis edilse .Kalan bölümde bizim tarftara açılır en azından .
Stad kapasitesinin yüzde 5'i rakip takıma ayrılıyor. Bizim stad 52 bin olduğu için 2600 kişilik misafir tribünü oluyor. Derbiler hariç o tribün hiç dolmuyor.

Tamam euro yükselse etkileniyorsun ama nike , telekom , cl hep euro ile ödeme alıyorsun yani euro artışı dezavantaj olduğu kadar avantajda oluyor banka borçları tl'ye çevrilmişti zaten en azından büyük bir kısmı biz sadece topçu ödemelerinde kurdan etkileniriz onu da dediğim gibi cl'den sağladığımız için hiç etkilenmemiş oluyoruz en azından cl'ye katıldığımız sürece.

Kombine , store , loca , züper lig yayın gelirleri falan da var daha bilmiyorum bana garip geliyor bu iş riva ve floryada satıldı ama hala ortada tek kuruş para yok ve borç artıyor eskisi gibi bonservise para da saçmıyoruz.
Super lig gelirleri var ama adamlar bu sene aglayip fiyati asagiya cektiler dogal olarak 1 milyon lira dahi etkilese zarar zarardir. Riva florya olayinda ben ilk satildiginda soyledim yapmayalim zarar edecegiz 3 seneye kimse buyuk bir proje dikemez en kisa vade 5 sene dedim 4 sene olacak daha proje yok ortalikta.Bizim orada yapacagimiz belliydi aslinda saris bedeli ne kardesim 2 milyon lira al arsayi kapat borclari bitti gitti ne + ne -
Ondan sonra senelik 50 milyon euro mu borclaniyorsun kur takimini gec git önünde kimse duramazdi daha. 1 milyar lira gelir elde ediyor kulup yahu.

Birazda Emirates'de oldugu gibi Turk Telekom yazan yerlerdede kazandigimiz kupalar vs. felan yazilsa ne kadar sIk durur ...
Juventus'da oldugu gibi eski stadimizda oldugu gibi logomuzuda biryere assalar veyahut Ali Sami Yenin resimini assalar. su kucuk detajlar cok onemli gozumde

Kıytırık Feyenoord takiminin stad kapasitesi 50.0000 ve
Önce kapasite artirilip para kaynagi yaratip sonra koltuk ve dis gorunusu yapsalar daha mantikli degil mi? Olmayan parayla koltuk nasil yenilensin buyuk masraf

Yillardir suregelen bir mesele bu rengim. Stada layik ettigi ozeni gostermiyoruz. Keske dedigin gibi olsa ve ek gelir kaynagiyla birseyler yapsak. Lakin hepimiz biliyoruzki bu yine olmayacak. Tipki stadin catisi, dis gorunusu vs oldugu gibi

10 bin kombine 1500 tl'den 15 milyon tl yapar oda 2 milyon euro cl maçlarında saymadım bile.2-3 milyon euro iyi para arkadaşlar.daha fazla kişi demek daha yoğun atmosfer demek.

SL de o 10 bin yer 5 bin felan koltuka döner. Almanlarin stadlarida öyle. Lig de diyelim 40 bin oturak 10 bin ayakta seyirci yeri oluyorsa, avrupa maclarinda o 10 bin seyirciyi 5-6 bin koltuklu yere ceviriyorlar. SL/AL de her yer koltuklu olmali.

Üst Alt