Galatasaray TV Kapansın | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray TV Kapansın

Aslında İletişim Aş kapansın demek daha doğru olacak ama şirketin en büyük deliği tv kanalı olduğu için başlığı o şekilde attım. Galatasaray TV nereden izlenebiliyor?

Karasal Yayın var mı? Yok

Kablolu Yayın var mı? Yok

D-Smart'ta var mı? Yok

Tivibu'da var mı? Yok

Turkcell Tv'de Var mı? Yok (hani sponsorumuz ya :) )

Vodafone Tv'de var mı? Yok

Blu tv-flibox-puhu tv gibi internet platformlarında var mı? Yok

Uydu Yayını var mı? Yok...

E ne var peki nerede var siz nereden izliyorsunuz?

Sitelerimizden galatasaray.com ve youtube'da internet yayını yapıyourz ve %90'ımızda buralardan takip ediyoruz, kendimizi kandırmayalım renktaşlar...

Ha bir de Digiturk'te varız...

Renktaşlar ben demiyorum ki sizin gibi hala daha sd yayın yapıyoruz hd yayına geçemedik ben diyorum ki bu tüy dikmek olur yahut yukarıdaki platformlara da girip iyice batalım ama ortalama bir tv kanalı karasal yayın yapmıyorsa 25 kişi ile çalıştırılır rahatlıkla ve aylık rtük ile digiturk'e yapılacak olan ödemelerle personel maaşları aylık maksimum 200.000 tlyi geçmez...

Peki nasıl oluyor da kanalda 70-80 kişi istihdam edip kurulduğu tarihten 2014 yılına kadar yıllık 1 trilyon 260 milyar zarar eder?

Dahası 2014-2016 arasında ortalama zararını nasıl üstelik tigon denen dursuna yakın liseci hayatında medya işinde yer almamış firmaya tek katılımlı bir ihaleyle devredilmişken 2016'da 2 trilyona çıkarır?

Bu durumu ihale yöntemi ile çözeceğim dedi dursun özbek 2016'da zira ya kapatacaksın yahut başka bir önlem alacaksın zira bu sürdürülebilir bir saçmalık değil...

E peki ne oldu? Dediğim gibi İletişim Aş tüm assetleriyle (tv-radyo-facebook-twitter-pinterest-.org-.com-youtube-instagram-dergi) 3 yıllığına devredildi. İhale açıklamamız o tarihte resmi olarak şartnameyi şu şekilde açıklamıştı;

– yapılacak sözleşme 3 yıllık olacak.
– galatasaray kulübü, belirlenen yıllık gelir üzerinden pay isteyecek.
– her sözleşme yılı sonrasında en az yüzde 15’lik gelir artışı aranacak.
– ilk yıl minimum 2 milyon tl, ikinci yıl için minimum 3 milyon tl’lik garanti bedel talep edilecek.
– garanti bedel taahüdünün dışında ek reklam satışlarından pay isteniyor.
– teklif verecek şirketler sözleşme süresi boyunca 500 bin tl kesin teminatı kulübe yatırmak zorunda olacak.
– gstv 12 ay içerisinde hd yayına geçirilecek. mobil uygulamalarda geliştirme ve bir radyo frekansı alınması talep edilecek.

Kağıt üstünde zarar etmemiz namümkün hatta garanti gelirimiz var net kar olarak favök diyelim daha doğrusu...Eee peki ne oldu? İletişim Aş, 2.570.316 tl zarar etti 2017'de...

Arkadaşlar şimdi bugünkü yayın akışını aldım aşağıya koyuyorum;

Yahu 12 saat yayın yapıp bunun 4 saatini tekrar, 1 saat haber, 5 saat banttan video kaseti takma ve kalan 2 saatte de bir odadan youtube canlı yayını yapmak için ne gerek var bu kadar insana iş vermeye, borç yapmaya, kredi çekmeye, ihale yapmaya eğer hırsızlık yapılmayacak, eş dost hayata bağlanmayacaksa...

2019 İlkbaharında ihale süresi bitince Yapılması Gerekenler;

1) Dergiyi kapat
2) Digiturk yayınından çık ve tüm tv yayınını hepimizin takip ettiği; .com ve youtube'dan yap
3) facebook-pinterest-twitter-instagram hesaplarını kapat zira para kazandırmadığı gibi blue roomlar ile para götürüyor, çoluk çocuk oyunu için adam istihdam edip statta, florya'da alan işgal ediliyor...
4) radyo yayınını burada bile podcast konululuyordu düşünün çok isteniyorsa sabah ve akşam trafik saatlerinde canlı yayın yaptır .com sitesinde radyo dinle sekmesi koy geç yeni siteye de lüzum yok hoş galatasaray tv'nin yayın akışı bile sitelerimizde yok :) her şey hak getire...

Böylece yıllık 2.5 trilyon zarar olmaz üstüne yarım trilyon tasarruf sağlanır kovulacak olan galatasaray tv ve dergi çalışanlarıyla dahası üstüne radyo-youtube ve internet tv'den para kazanılır. Bizim internet tvsinden beklentimiz de sinema-magazin programı yapmak değil aşağıdakiler olmalı;

1) Amatör takımlarımızın istanbuldaki maç yayınları
2) Altyapı takımlarımızın maç yayınları
3) Genel Kurul-Divan-İhale-Basın Açıklama ve Toplantı canlı yayınları
...Bu kadar canlı skorumuz eksik kalsın en azından mal gibi rezil olmaz elaleme malzeme vermeyiz...Sunucuya-stüdyoya bile gerek yok anasını satayım ya neyse...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elestiriler dogru da cozum yanlis.Her seyi kapatmakla olmaz ki bu is.Tv'nin derginin kapatilmasini anlayabiliyorum da su kismi hic anlamadim.

"3) facebook-pinterest-twitter-instagram hesaplarını kapat zira para kazandırmadığı gibi blue roomlar ile para götürüyor, çoluk çocuk oyunu için adam istihdam edip statta, florya'da alan işgal ediliyor..."

Facebook ve twitter hesaplari ne kadar zarar edebilir ki de kapatiyoruz?Bunlari kapatirsak genis kitlelere nasil ulasacagiz?

Elestiriler dogru da cozum yanlis.Her seyi kapatmakla olmaz ki bu is.Tv'nin derginin kapatilmasini anlayabiliyorum da su kismi hic anlamadim.

3) facebook-pinterest-twitter-instagram hesaplarını kapat zira para kazandırmadığı gibi blue roomlar ile para götürüyor, çoluk çocuk oyunu için adam istihdam edip statta, florya'da alan işgal ediliyor...

Facebook ve twitter hesaplari ne kadar zarar edebilir ki de kapatiyoruz?Bunlari kapatirsak genis kitlelere nasil ulasacagiz?
facebook çok zarar etmiyor da twitter için 4 kişi istihdam ediyoruz ve bir de blue room olayı var yıllık maliyetleri çeyrek trilyonu buluyor hocam, afedersin o paraya öküz alırız hürmetler...

facebook çok zarar etmiyor da twitter için 4 kişi istihdam ediyoruz ve bir de blue room olayı var yıllık maliyetleri çeyrek trilyonu buluyor hocam, afedersin o paraya öküz alırız hürmetler...

4 kisi nasil ceyrek trilyonu buluyor?

Bu rakam dogruysa neden bu yuksek maasli 4 kisiyi kovup daha dusuk maasa calisacak 4 kisi bulmuyoruz da twitter hesabini kapatiyoruz?

4 kisi nasil ceyrek trilyonu buluyor?

Bu rakam dogruysa neden bu yuksek maasli 4 kisiyi kovup daha dusuk maasa calisacak 4 kisi bulmuyoruz da twitter hesabini kapatiyoruz?
Hocam bildiğim 1 asgari ücretli var 3 te net maaşı 3-5 arası değişen çalışanlar var bunların giydirilmiş işveren maliyetini 12 ile çarptım bir de mete budak gibi aslında aynı işi yapan ama basketbol şubesinde filan çalışanlar var aynı şey su sporlarında-voleybolda da var. Blue room masrafını, fiziki altyapı masraflarını katmadım.

Ucuza bulunur ama sonra onlar da zam ister en iyisi kasayı denize atmak o zaman kimse hırsızlık yapamaz :) Bence radyo da kapanmalı nereden baksan o da dediğim gibi olsa bile aylık 50.000 tl götürür ama maliyet az olacağından reklamdan para kazanılabilir diye tuttum youtube'da aynı şekilde orada çok ciddi paralar da kazanılabilir ama instagram-facebook artık iktisadi-ticari değil...Böyle yani benim görüşüm...

Herdaim, yorgan gitsin kavga bitsin, hürmetler bizden :)

Bence yanlış bir mantık. Kanalı kapatmak yerine her türlü girdi çıktıyı optimize ederek , iş bilen 3-4 insanla bence fevkalade yayınlar çıkarılabilir.

Varlıkları neden kapatalım ? Neden kanalı reyting alacak şekilde platformlarda barındırıp , oradan da reklam geliri almayı düşünmeyelim de neden kapatalım ?

Facebook , twitter ,IG 'de bence her türlü kalmalıyız. Artık herkes haberi cebinde taşıyor oradan takip ediyor.

Kitleleri neden camiadan mahrum bırakalım ? Öyle olmuş olmuyor mu ?

Bence yanlış bir mantık. Kanalı kapatmak yerine her türlü girdi çıktıyı optimize ederek , iş bilen 3-4 insanla bence fevkalade yayınlar çıkarılabilir.

Varlıkları neden kapatalım ? Neden kanalı reyting alacak şekilde platformlarda barındırıp , oradan da reklam geliri almayı düşünmeyelim de neden kapatalım ?

Facebook , twitter ,IG 'de bence her türlü kalmalıyız. Artık herkes haberi cebinde taşıyor oradan takip ediyor.

Kitleleri neden camiadan mahrum bırakalım ? Öyle olmuş olmuyor mu ?
Maalesef varlığımız yok aslında canlı yayın yapan bir youtube kanalıyız ilk başlıkta yazdım hiçbir platformda yokuz yani aslında kağıt üstünde asset gs tv...Fenerbahçe kanalını satsa para kazanır ama biz ve bjk satmak istesek hurda parasına sadece teknik ekipmanı alırlar bela yani...

Hatta bursaspor bile mahalli açıdan bizden değerli bir tv kanalına sahip çünkü uydudan izlenebiliyorlar ve mahalli de olsa karasal yayınları var maalesef bu gerçek üstat zaten bunu uzun uzun belirtip sorunu en sonunda da çözümü yazdım; kangrenli kolu kes cihada devam et :) Hürmetler...

Halkın izleyemedigi kanalın kapanması dogru olur saçma sapan yönetiliyor izlemiyorum
Aynen renktaş youtube kanalını kurmak için rtük iznine gerek yok :) hele ki son kanuni düzenlemelerden sonra mal mıyız sadece digiturk abonelerine yayın yapıyoruz o zaman ben de gidip aylık 30.000 euroya kanal sahibi olurum maksat decoderde numara sahibi olmaksa...hürmetler...

Kapatılmasına katılmam ama çok ciddi değişiklikler şart. Avrupa'da elit takımların hepsinin kanalları var. Farklı bir şey yapamıyorsanız onları örnek alın.

Yayın politikasını beğenmiyorum. Bak FB TV Türksat'da açık bir şekilde yayınlanıyor. Ben GS TV'yi izlemek için Digitürk yada Beinsport almak mecburiyetindeyim. Geçin Türksata bizde izleyelim.

10 yılda 10 saat izlemedim. O kadar çöp bir yayın anlayışları var. Oturup Türkiye Bayan Voleybol Ligi bilmem kaçıncı hafta karşılaşmasının tekrarını mı izleyeceğim ?

Üst Alt