Galatasaray: VAR Kayıtları Açıklansın! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İfab mi ne bu varın kurumu buna kesinlikle izin vermiyor. Federasyonluk bir durum yok.
Tam tersi, izin veriyorlar. Karar Federasyonda.

edit: asli soyleymis, aslinda IFAB kendi kurallarinda yayinlanmasini istemiyormus. Ama ornegin Hollanda Futbol Federasyonu yayinliyor seffaflik olsun diye, ancak bu kayıtların daha sonra egitim ve ögretim amacıyla kullanılması icin izin de verilmektedir.

Kural da soyle diyormus:

"VOR'un yanı sıra hakem, VAR ve AVAR arasındaki iletişim (sesli olarak) filme alınmalıdır. Bu görüntüler kamuya açıklanmayacak ve yalnızca hakem ve VAR eğitimi için ya da maçın, istişarenin veya incelemenin şeffaflığı ve dürüstlüğü açısından bir soru işareti uyandığında kullanılacaktır."

Yani kisaca, Federasyon isterse nasil Hollanda da oluyorsa yayinlayabilirler. Ama bizde seffaflik ve durustluk olmadigi icin yapmazlar maalesef.

Son düzenleme:
bence mantiksiz birsey istiyoruz.. cok mu zor fake ses kayitlari yayinlamak? hatta anlasilmasin diye görüntü varsa, dudak hareketlerine uygun birsey bile uydururlar

Görüntüleri yine zor izledim, çıldırmamak elde değil VAR'a rağmen bizi katlettiler. Bunun adı hakem hatası değil görevi kötüye kullanmak. VAR odasındaki hakemler milyonların gözü önünde suç işlemiştir.

Üst Alt