Galatasaray Yönetimi 30 Tane Dava Açacak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Yönetimi 30 Tane Dava Açacak

Cezalı üyeler hayır oyu verdi

Galatasaray'da yönetim ile muhalefet arasındaki karşılıklı suçlamalar ve iddialara bir yenisi eklendi.

Başkan Mustafa Cengiz ve ekibine göre disiplin soruşturması geçiren ve ceza alan kişiler de ibra oylamasına katıldı. Yönetime göre oylamanın geçersiz sayılması için bu durum ciddi bir avantaj oluşturuyor. Mahkemede bu kişilerin oylamada yer aldığının görüntüleriyle ispatlanacağı ifade edildi.

Galatasaray Kulübü’nde 23 Mart’taki tarihi kongrenin tartışmaları devam ediyor. Sarı-kırmızılı yönetim ve muhalefet karşılıklı suçlamalarını ve iddialarını sürdürüyor.
Kongre tutanaklarının önceki gün sarı-kırmızılı kulübe ulaştırılmasının ardından oylama konusunda iki taraf da birbirini suçluyor. Muhalefet, “İbra edenler arasında kulüp üyesi olmayan en az 10 kişi var. Bazı yöneticilerin şoförleri ve korumaları kulüp üyesi olmamasına rağmen kart kaldırıyor” suçlamasında bulunmuştu.

‘Tüzüğe aykırı değil’

Yönetim kurulu cephesinden ise yeni bir iddia ortaya atıldı. Başkan Mustafa Cengiz ve ekibine göre disiplin soruşturması geçiren ve ceza alan kişiler de ibra oylamasına katıldı. Yönetime göre oylamanın geçersiz sayılması için bu durum ciddi bir avantaj oluşturuyor. Mahkemede bu kişilerin oylamada yer aldığının görüntüleriyle ispatlanacağı bildirildi.

Ancak bu konuyu sorduğumuz muhalifler ise “Disiplin soruşturması geçiren 12 kişi var. Bunlardan 8’i için herhangi bir ceza verilmemiş. Ceza alan 4 kişi var. Bunlardan oylamaya katılanlar var. Fakat tüzüğe göre disiplin kurulu tarafından ceza verilmiş, yönetim tarafından da onaylanmış cezalar, genel kurulun onayı ile ancak resmiyet kazanır. Disiplin cezası alanların ibra oylamasına katılmasında bir problem olamaz. İbra oylamasından sonra disiplin cezaları oylanıyor ve karara bağlanıyor” savunmasını yaptı.

Evren Göz: 'Galatasaray yönetimi 30 tane dava açacak!'

Galatasaray eski Basın Koordinatörü ve spor yorumcusu Evren Göz, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari olarak ibra edilmemeleri sonrası çizdikleri yol haritasını açıkladı. Göz, 'Yönetim 20 küsür avukat ile 30 tane dava açacak. Usülsüzlük olduğuna inanıyorlar.' dedi.

Milliyet

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt