Üye Görüşü - Galatasaray'a Karşı Senelerdir Süren Operasyon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Galatasaray'a Karşı Senelerdir Süren Operasyon

VAR'ın kullanıma başladığı sezon 2018/19 sezonuydu o sezon Galatasaray 2-2 fenerbahçe maçı bittikten sonra saha karışmış ve kırmızı kartlar havada uçuşmuştu bir çok oyuncumuz hatta teknik direktörümüz Fatih hocamıza tonla ceza gelmişti devamında Konyaspor maçında yaşanan süreci herkes hatırlıyordur Hüseyin Göçek topa müdahaleye penaltı vermiş VAR hakemi Alper Ulusoy da sessiz kalmıştı. O maçtan sonra 2 hakemin düdük asması gerektiğini söylediğimizde kulüpler birliği toplanıp 17 kulüple ortak açıklama yayınlayıp "hakemlerde insandır hata yapabilir" bildirisi yayınladılar. O sezon kadıköy de fenerbahçe maçında Ali Palabıyık yönetiminde hakem katliamına uğrayıp 1-1 bitmiş fenerbahçe de maç sonu şampiyonluktan ettik açıklaması yapmışlardı. Sezonun sonuna doğru Beşiktaş maçında hiçbir şekilde skoru etkileyecek bir hakem hatası yokken Bülent Yıldırım ve Rizespor maçında Serkan Çınar'ı ne hikmetse emekli ettiler. O sezon Erman Toroğlu bunun gelecek seneler adına bir mesaj olduğunu "Galatasaray lehine hata yaparsanız kariyeriniz aleyhine hata yaparsanız da ödüllendirirsiniz" anlamı çıkacağından bahsetmişti. Aslında o gün geleceği görerek bunu söylüyordu o gün uzun bir konuşması vardı çok tehlikeli bir karar olduğunu söylemişti ki bugün görüyoruz ki haksız da sayılmaz.

Çok uzağa gitmeden geçen sezona dönüyorum daha öncesinde de süreçler var ama yakın tarih olduğu için herkesin hatırlamasını isterim Rizespor 2-3 Galatasaray biten maçtan sonra Ali Palabıyık'a 13-14 hafta maç vermediler o maçta 0-1 önde olduğumuz halde penaltımızı vermemiş Berkan'ın çekilmesine rağmen golü vermiş her şekilde aleyhimize çalışmasına rağmen son pozisyon lehimize olduklarını düşündükleri için cezayı kestiler. Bu sene Ali Palabıyık Alanyaspor maçımıza verildi ve o maçta yaşananları herkes biliyor 4 hafta sonra maç verdiler döndü dolaştı fenerbahçe maçında batshuayi penaltı hariç başka hatası yokken halen maç verilmiyor muhtemelen de sezon sonuna kadar verilmeyecek. Bu sadece 1 örnekti bizim aleyimize hata yapan hakemler ödüllenirken lehimize olursa tamamen sezonu kapatıyor ya da fenerbahçe aleyhine hata yaparlarsa sezonu kapatıyorlar lehine penaltılar, kırmızılar verilirlerse ödüllendiriliyor. Hata yapan hakemlerin sonra ki haftalarda maç alıp almadığına bakarsanız bunun hata olmadığını zaten göreceksiniz.

Bu örnekleri daha da arttırabilirim ama konuyu uzatıp bulandırmak istemedim sadece Ali Palabıyık değil en az 5-6 böyle hakem var eğer ki biz bu sistemi çökertmezsek bu sene şampiyon olsak bile yapılacak hiçbir yatırımın değeri olmayacak bu sene başaramadıklarını seneye başarmak için orada olmaya devam edecekler.

fikri, vicdanı ve en önemlisi kesesi hür galatasaraylı sayısı azaldı artık ne yazık ki

aysal'dan beri hiçbir yönetici fener'e fener gibi muamele edemedi
Çıkıp bu düzeni yıkacak 1 tane sert adam lazım bu yönetimlerle bu kararlarla +6 puan önde olmamız mucize muhtemelen haksız penaltıyla beşiktaş maçını kazanmış olsalar +3 olacaktı.

Çıkıp bu düzeni yıkacak 1 tane sert adam lazım bu yönetimlerle bu kararlarla +6 puan önde olmamız mucize muhtemelen haksız penaltıyla beşiktaş maçını kazanmış olsalar +3 olacaktı.

sertlik-yumuşaklıkla ilgili olduğunu pek düşünmüyom. dursun-erden fbli olsalar şimdiye kadar bizi sulu götürüp susuz götürmüşlerdi. daha çok ekonomik bağlılık ve korkaklık belirleyici. o yüzden bize aysal tarzı parasını yurtdışındaki yatırımlarla kazanan, bu kulüpte sadece galatasaray'ı veya en kötü reklamını sevdiği için pozisyon alacak adamlar lazım. beşiktaş rahmi koç'a rağmen kadıköy deplasmanı sonrası lale'ye teşekkür mektubu yazıyorsa bizim hakkımızın aranması için başımızdaki adamların ya gemileri yakması ya da bu düzeni sağlayan spor ve siyaset liderleğiyle ekonomik bir göbek bağının olmaması lazım.

Sana haksizligi yapanlar belli mi? Belli...
Hakemler federasyonlar mhk ve pfdk...

Fener yöneticisinin universitesinde çalışan bir kadın Mhk başkanı oldu. Bundan herkesin haberi var mı?
Var...

Nihat Ozdemir, aziz dönemi şike davası surecinde fenerbahce başkanlığı yapmış biri olarak ayrıca fanatik fenerli ve kulübe üye. Birde yanımdaki servet yardimci ile birlikte federasyon başkanı oldu mu
Oldu...

Mehmet buyukeski güya fetocuydu ali koca a göre. Sonra nedense ali koc bir anda Türk futbolu kurtulmuş gibi buyukeski yi övüp destek verdi mi?
Verdi...

Tüm medya spor bölümü müdürleri fenerli ve sponsor koç grubu.. Galatasarayli cogu yorumcunun ve gazetecinin ekmegi ile oynandi mi?
Oynandi..

Daha bir sürü şey sayabilirim. Neyse sadede gelelim.
18-19 dan beri bu kadar haksızlık yapıldı bizim taraftar gruplarımız kılını kımıldatti mi?
Hayır...

Müstahak...
Kusura bakmayın.. Yönetimler bu kirli düzen karşısında hicbirsey yapamaz.

Son düzenleme:
Koskoca Galatasaray'ın, Ortacı Lale denen fb tetikçisini oradan indirecek gücü kalmadıysa konuşmanın ağlamanın çok da bir anlamı yok.

Umarım takımımız kalan maçlarda öyle olağanüstü ve anormal iyi bir performans verir ki bu oynanan orta oyununu bozmayı başarır. Benim tek umudum bu artık.

Çünkü ligde alenen fb şikesi yapılıyor kimse ses çıkaramıyor inanılır gibi değil. Yavuz hırsız misali şikeyi normalleştirdi herifler.

Ben bu ülkenin en çok şampiyon olmuş, en çok kupa kazanmış ve ülkeye gelen tek avrupa şampiyonluğunun sahibi bir takımın taraftarı olarak futboldan tiksindim. Üç kuruşluk bir keyfimiz vardı onun da içine ettiler.

Bence Galatasaray'ımız ile şikebahçe artık aynı ligde olmamalı. Nasıl olur bilmiyorum ama bu olmalı. Onlar mı gider biz mi gideriz bilemem ama nasıl oluyorsa olsun. Ben artık şikebahçe rezilliği ile mücadele etmek istemiyorum. Ben futbol izlemek ve futbol konuşmak istiyorum. Normal bir şekilde kaybedince üzülmek kazanınca sevinmek istiyorum.

Ben bu sezonki kepazeliği ne gördüm ne duydum. Tek dileğim bu yaptıkları yanlarına kar kalmasın.

Daha da bu örnekleri arttırabilirim bunun adı ART NİYET'tir bu işi bir şekilde belgelerle açıklayıp bitirmeliyiz bunun başlangıcı Galatasaray her zaman psikolojilerini bozdu her yolu denediler geçmişten bu yana hep deniyorlar artık göstere göstere yapmaktan da çekinmiyorlar ama bir şekilde adalet tecil ediyor. Bu sezonda beşiktaş maçı 1-0 öne geçtiler 2-0 olacak maç döndü 2-4 bitti dediğim gibi istedikleri kadar kazansınlar İLAHİ ADALET'in devreye girip saçma sapan bir maçla havlu atacaklar.

Modern bir Avrupa ülkesini geçtim siradan orta seviye bir ülkede bile çoktan davalar açılmış kimsenin gözünün yaşına bakılmaksızın bazıları hapsi boylamis ve bir sürü cezalar kesilip olayın önüne geçilmiş herkes insan gibi maçını izliyo olurdu. Başka birsey demiyorum. Bu dediğim şeyin altı o okadar dolu ki...

Modern bir Avrupa ülkesini geçtim siradan orta seviye bir ülkede bile çoktan davalar açılmış kimsenin gözünün yaşına bakılmaksızın bazıları hapsi boylamis ve bir sürü cezalar kesilip olayın önüne geçilmiş herkes insan gibi maçını izliyo olurdu. Başka birsey demiyorum. Bu dediğim şeyin altı o okadar dolu ki...
Bu sene bize yapılan operasyon İtalya liginde herhangi bir takıma yapılsa çoktan hakemlerin hesapları, telefon hareketleri her şeyi incelenip hangi kulüple ilişkisi olduğunu bulunur küme düşürülürdü. Bu işin altı kazılsa muhtemelen koç ailesine dayanacağı için altını kazamıyorlar.

Bu sene bize yapılan operasyon İtalya liginde herhangi bir takıma yapılsa çoktan hakemlerin hesapları, telefon hareketleri her şeyi incelenip hangi kulüple ilişkisi olduğunu bulunur küme düşürülürdü. Bu işin altı kazılsa muhtemelen koç ailesine dayanacağı için altını kazamıyorlar.
Uefa herhangi bir dava açılırsa araştırmıyor mu liglerde neler oluyor diye?Diğer türlü bizim ülkede sittin sene her sene şike yap yine ceza almazsın.

Bunlar yokken ülke futbolu en azından daha temizdi. Ilık taraftarımız yok başakşehirle yarışacağıma yok beşiktaş trabzonla yarışacağıma bunlarla yarışayım dedi durdu.
Bunlarla yarış falan olmaz kardeşim, işin içine girdiklerinde bu oluyor işte.
Futbol boktu ishal oldu sayelerinde. Öyle yabancıyı falan serbest bırakarak kurtaramazsın futbolu, 2000'li yıllarda aziz ne yapıyorsa aynını gören adamlar uyguluyor.

Bu iş kepazelik boyutuna gelmiş durumda.

Uefa herhangi bir dava açılırsa araştırmıyor mu liglerde neler oluyor diye?Diğer türlü bizim ülkede sittin sene her sene şike yap yine ceza almazsın.
UEFA yerel liglere karışamıyor sadece tavsiye verebiliyorlar eğer karışma imkanı olsa 2010/11 sezonundan sonra küme düşürülürdü hatta tavsiye de bulunmuşlardı düşürün diye tabi ki düşüremediler.

O zaman bizim başkan şampiyonluğu verince konuşsun dursun:D
Buradan şampiyonluğu vermeyiz ama bu hakem hatalarının üstüne düşmezsek seneye olabilecek 2/2'yi engellemeye çalışacaklar. Fener 3 puan önde bizim stada gelse bu taraftarın öfkesi ve kini birleşince o stadyumdan çıkabileceklerini sanmam o maçtan sonra bir çok insan 1 hafta filan kulakları duymayabilir o kadar insanlar öfke doldu.

Üst Alt