Galatasaray'a Yunus Akgün Piyangosu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a Yunus Akgün Piyangosu!

Eğer böyle bir ilgi varsa maksimum 4-5m€ verecekleri için gerek yok.

galatasaray altyapi cikisli , bu yasta, bu yetenek - muthis bir sezon = 90lardan beri *serie A'yi cok yakindan izleyen biri olarak haber de gecen rakami dusuk buldum. potansiyeli ve cikacagi noktayi elbet hepimiz izleyip gorecegiz.

tek ornek vereyim benim adima ayni ligden : ornk;

ilk cikis yeri yanilmiyorsam *mancity altyapisi idi. sonrasinda la liga real madrid'e gecti -
real de 2 sezon toplaminda *15 mac sans buldu bunlarin >*5 tanesi ilk 11.... *akabinde > milan'a 2 sezondur kiralaniyor....
< *kiralik ucret her bir sezon * 3 m euro
kendisi 22 yasinda-solak....
mevcut market degeri *27 m euro oldugu konusuluyor...
serbest birakilma miktari ise evet inanamayacaksiniz fakat : 750 milyon euro.........

ilk ciktigi takim olan premier lig takimi *manchester city ile 5 mac sure almis bunlarin toplami *49 dakika........

kronolojik olarak kisaca;
mancity alt ve ust *etiketi(begendigim altyapisi iyi bir kuluptur) ,
ispanya malaga dogumlu yanilmiyorsam...
*real madride 19 yasinda gecis yapiyor, yanilmiyorsam *17 m euro bonservisle...

suraya geliyorum.

yunus kendisinden. 1 yas kucuk,,,
bizim takimda alt ust yas gruplari ,avrupa ozelinde etiketi saygin bir kulubumuz oyle veya boyle.
benzer sekilde kiraya veriliyor, ayni sekilde 2 sezondur ust uste,,,
yunus *ilk sezon kirasinda da fena isler yapmadi 7 gol 1 asist hatirladigim kadariyla... 2.sezon performansi zaten herkesin dilinde... 9 gol 12 asist yanilmiyorsam.

bu cikisi avrupa nin kalburustu takimlari elbet izlemislerdir.... italya ilk emre den beri zaten takipte bizim altyapiyi...
son yillarda fransa,almanya kendilerini takip ediyor.

brahim'in bonservisi daha kendini tek sezonluk bile ispat edememisken- bahse gecen cv deki takimlarda yer almis diye, ispanya mense yaziyor diye, market degeri *27 m euro ,serbest birakilma degeri 750 m euro yaziyor. normal karsilaniyor ,
diger yandan, *yunus'a 8-10 m deger biciliyorsa bahse gecen haber ozelinde-
ben sahsen kabul etmem belirtilen miktari...... ayrica kaldiki nacizane olarak *yunus'un satisina da kesinlikle olumlu bakmam...

bizle bir kac sezon oynar kupalar kazanir oyle gider avrupa hayali kendi ozelinde var ise,
*o gun geldigininde de miktar simdi konusulan ucretten cok daha fazla olacagi asikar-sayet cikis cizelgesi boyle devam ederse. ben kendisinin altyapi maclarini da(kulup ve ulusal takim) nacizane elimden geldigince takip etmisligim oldugundan potansiyeline cok guveniyordum- dolayisiyla kiraya verilmesine ilk gunden karsi idim. hatta bu sezonun basinda 2.kez kiraya verilirken de transfer basliklarinda bunun *hata oldugunu belirtmistim teknik ekibimiz *adina....

soylendigi gibi tam olmus sekilde geliyor takima cogu renkdasimin hem_fikir oldugu bir nokta ozelinde. ben ise yunus'un coktan oldugunu sezon basinda kendimce belirttigimden -dolayisiyla yeni sezonu buyuk keyif ve heyecanla bekliyor olacagim.

yunus kalmali. elimde olsa kerem de kalmali derim-fakat buyuk olasilik kerem'in satisi olur gibi sicak $ akis olmasi adina ,birde stoperlerden birisi satisi olur tahminim... gonul ister ne kerem ne stoperlerden biri ayrilsin,
tam donanimla yeni sezon govde gosterisi yaparak olasi sampiyonluk kadrosu daha da guclensin...

Taraftar olarak muhasebeci gibi olduk malesef

Normalde o yıldız alınsın bu çilek gelsin demeliydik, saçma sapan harcamalar ve başarısızlık yüzünden şimdi o satılsın bu paraya gibi söylemler söylüyoruz.

Kurarsın sistemi, geliştirici ve yarışmacı bir hoca getirirsin, her yıl kadroda en az 5 genç olur, 5i de rotasyona olur. Kalanları da kiralarsın hem takım hem de hoca seçerek, mümkünse avrupaya hatta.

Bizde sistem saçma sapan. Gençler son 1 dk falan gidiyor oyuna, zaten rakibe faul yapınca yerde yatma süresi 3 dk.

Bazı mevkiler çok rahat altyapı ile idare edilir. 1 bek 1 stoper mesela, diğer bek ve diğer stoper sağlam ise.
Bir kanat da altyapıdan olabilir.
Adam gibi defans ve ortasahan varsa kaleci de altyapıdan olur.

Momoyu gomisi diagneyi yedekte bırakıp küstüreceğine, yedek forvetin altyapıdan olur. Maçı 60a kadar koparırsan adam gibi hoca ile, son 30 dk gençleri sokarsın.

Kurtarıcın Babel, Ömer Bayram, bu haliyle Feghouli olmaz da altyapı oyuncuları olursa taraftar da çıldırmaz.

Herkesin ne istediği belli ama sanırım transfer yapmak birilerinin işine geliyor.

Bizim yunus satılıyor diye çıldırmamız lazımdı normalde sinirden, aynı tipte yabancı olsa alalım diye yıkardık ortalığı.

Üst Alt